Image
17.1.2013 0 Comments

Bezplatný softvér pre malé firmy – 10 tipov

Bezplatný softvér pre firmy_151.jpg Nákup softvérových licencií môže byť pre začínajúce a malé podniky pomerne vysoká investícia. Našťastie existuje viacero bezplatných alternatív, ktoré vám poskytnú totožnú alebo podobnú funkcionalitu.

Operačný systém: Ubuntu Linux

Hoci majú niektorí používatelia k Linuxu výhrady, Ubuntu disponuje elegantným používateľským rozhraním. Takisto mnohé z ďalších programov, ktoré spomenieme, fungujú aj na Linuxe. 

Kancelársky balík: LibreOffice

Hlavná nevýhoda LibreOffice je čiastočná nekompatibilita s novým formátom dokumentov Microsoft Office. Tento nedostatok sa dá obísť tak, že dokumenty budete ukladať vo formáte Office 97 - 2003, samozrejme, v komunikácii s partnermi to nie je vždy možné. Na internete však nájdete nástroje, ktoré vám novší formát prekonvertujú na starší. Hoci LibreOffice niektoré súbory (napr. docx) dokáže otvoriť, často sú tieto dokumenty zobrazené s iným formátovaním atď. V rámci ponuky bezplatných kancelárskych balíkov však LibreOffice patrí k tomu najlepšiemu. 

Bezpečnosť: Microsoft Security Essentials

Súčasťou OS Windows je softvér Windows Defender, ktorý ponúka čiastočnú antispywarovú ochranu. Microsoft ponúka bezplatne aj antivírusové riešenie Microsoft Security Essentials. Okrem toho je k dispozícii viacero bezplatných verzií antivírusových nástrojov, napr. Comodo Internet Security alebo AVG AntiVirus FREE 2013.

Email: Zimbra Desktop

Obľúbený e-mailový klient je Mozilla Thunderbird. Okrem neho však nájdete aj iné zaujímavé freewarové riešenia, napr. Zimbra Desktop. Tá ponúka viacero zaujímavých funkcií a vlastností vrátane prepojenia so sociálnymi sieťami. 

Manažment projektov: Freedcamp

Tento nástroj vám umožní vytvoriť a spravovať projekty. Nechýba možnosť zadávať a kontrolovať úlohy pre jednotlivých zamestnancov.

HR manažment: OrangeHRM

OrangeHRM je nástroj na správu všetkých potrebných informácií o zamestnancoch. Výhodou aplikácie je intuitívne rozhranie a jednoduchosť používania. 

Dizajn webových stránok: Weebly

Weebly je k dispozícii aj v bezplatnej verzii a ide o výborné riešenie, pokiaľ chcete vytvoriť jednoduchú webovú stránku, ale o webovom dizajne nemáte ani potuchy. Stránku môžete vytvoriť pomocou vopred pripravených šablón a jednoduchým systémom drag and drop. 

CRM: ZohoCRM

ZohoCRM vám okrem iného umožní vytvárať marketingové kampane a spravovať existujúcich zákazníkov. Bezplatná verzia poskytuje 100 MB priestoru a databázou vo veľkosti až 100 000 záznamov. 

Účtovníctvo: GnuCash

Open source projekt GnuCash ponúka jednoduchý dizajn a používateľské rozhranie, ktoré umožnia sledovať a zapisovať príjmy a výdavky. 

E-mailový marketing: MailChimp

MailChimp je platený nástroj, ktorý je však dostupný aj v bezplatnej verzii s určitými obmedzeniami. Konkrétne používateľ môže odoslať maximálne 12 000 e-mailov na 2000 rôznych e-mailových adries. Kampane pomocou šablón však môžu vytvárať používatelia prakticky neobmedzene a k dispozícii sú aj nástroje na analýzu úspešnosti jednotlivých kampaní. 

Zdroj: pcworld.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá