Image
20.11.2015 0 Comments

Bezplatné certifikáty SSL budú k dispozícii pre weby od 3. decembra

Skupina Internet Security Research Group (ISRG), ktorá vznikla na začiatku tohto roka a medzi jej členov patria napr. Mozilla, Cisco, Akamai, CoreOS a ďalší, spustí činnosť novej certifikačnej autority Let's Encrypt. Ide o verejnú beta verziu služby na bezplatné automatické digitálne certifikáty SSL pre weby, ktorej činnosť odštartuje 3. decembra. Cieľom služby je presadiť hromadný prechod na zabezpečené stránky HTTPS, ktoré sú pri prenose šifrované protokolom SSL.

Služba bola spustená na vyskúšanie pre vývojárov už vlani v novembri. Jej zámerom je odstrániť poslednú veľkú prekážku prijatia šifrovania HTTPS na webe - náklady na certifikát, ktoré sa majiteľom menších webových stránok zdali privysoké a neboli ochotní ich zaplatiť.

Podľa zásad Let's Encrypt teraz môže každý, kto má webovú stránku, získať certifikát potvrdený pre danú doménu za nulové náklady. Proces registrácie certifikátu uskutoční softvérový nástroj natívne pri inštalácii či konfigurácii servera, pričom jeho obnova sa realizuje automaticky pred vypršaním platnosti. Let's Encrypt bude slúžiť ako platforma na zavádzanie moderných bezpečnostných technológií a osvedčených postupov. Ďalšia dôležitá črta je transparentnosť - všetky záznamy o vydaní certifikátu budú k dispozícii pre každého, kto chce do nich nahliadnuť.

Certifikáty Let's Encrypt sú v záujme širokej akceptácie zároveň podpísané certifikátom IdenTrust, akceptovaným všetkými štandardnými softvérmi.

Limitovaná beta verzia služby bola spustená už v septembri a zatiaľ bolo vydaných 11 000 certifikátov. Výkonný riaditeľ skupiny ISRG Josh Aas povedal, že vykonať treba ešte veľa práce, a tak skupina víta každú spätnú väzbu, ktorá pomôže vyriešiť vzniknuté problémy.

Zdroj:tomshardware.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá