Image
20.11.2015 0 Comments

Bezplatné certifikáty SSL budú k dispozícii pre weby od 3. decembra

Skupina Internet Security Research Group (ISRG), ktorá vznikla na začiatku tohto roka a medzi jej členov patria napr. Mozilla, Cisco, Akamai, CoreOS a ďalší, spustí činnosť novej certifikačnej autority Let's Encrypt. Ide o verejnú beta verziu služby na bezplatné automatické digitálne certifikáty SSL pre weby, ktorej činnosť odštartuje 3. decembra. Cieľom služby je presadiť hromadný prechod na zabezpečené stránky HTTPS, ktoré sú pri prenose šifrované protokolom SSL.

Služba bola spustená na vyskúšanie pre vývojárov už vlani v novembri. Jej zámerom je odstrániť poslednú veľkú prekážku prijatia šifrovania HTTPS na webe - náklady na certifikát, ktoré sa majiteľom menších webových stránok zdali privysoké a neboli ochotní ich zaplatiť.

Podľa zásad Let's Encrypt teraz môže každý, kto má webovú stránku, získať certifikát potvrdený pre danú doménu za nulové náklady. Proces registrácie certifikátu uskutoční softvérový nástroj natívne pri inštalácii či konfigurácii servera, pričom jeho obnova sa realizuje automaticky pred vypršaním platnosti. Let's Encrypt bude slúžiť ako platforma na zavádzanie moderných bezpečnostných technológií a osvedčených postupov. Ďalšia dôležitá črta je transparentnosť - všetky záznamy o vydaní certifikátu budú k dispozícii pre každého, kto chce do nich nahliadnuť.

Certifikáty Let's Encrypt sú v záujme širokej akceptácie zároveň podpísané certifikátom IdenTrust, akceptovaným všetkými štandardnými softvérmi.

Limitovaná beta verzia služby bola spustená už v septembri a zatiaľ bolo vydaných 11 000 certifikátov. Výkonný riaditeľ skupiny ISRG Josh Aas povedal, že vykonať treba ešte veľa práce, a tak skupina víta každú spätnú väzbu, ktorá pomôže vyriešiť vzniknuté problémy.

Zdroj:tomshardware.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá