Image
2.7.2014 0 Comments

Bezpečný smartfón Blackphone už smeruje k prvým zákazníkom

Blackphone.jpg O pripravovanom bezpečnom androidovom smartfóne, ktorý by mal ponúknuť dokonalé súkromie a bezpečnosť pre osobné dáta používateľa, sme vás informovali ešte v polovici januára.

Po verejnom debute na MWC 2014 vo februári sa konečne zdá, že prvé zariadenia dorazia k svojim majiteľom. Výrobca totiž uviedol, že čoskoro začne rozosielať prvé objednané kusy zákazníkom.

Blackphone je produkt SGP Technologies, čo je spoločný podnik spoločností Silent Circle a Geeksphone. Ako spoločnosti uvádzajú, ide o prvý smartfón na svete vyvinutý od základu pre maximálne súkromie používateľov. Zariadenie využíva upravenú verziu Androidu 4.4 KitKat, známu pod označením sa PrivatOS. Podľa výrobcu ide o ideálne zariadenie pre IT pracovníkov, manažérov, celebrity či bežných používateľov, ktorí nie sú ochotní sa vzdať svojho súkromia.

Spoločnosť uvádza, že hlavnými prednosťami tohto zariadenia sú bezpečný prenos súborov a ich ukladanie v zariadení, ako aj prezeranie webu či možnosť posielať textové správy a uskutočňovať bezpečné videohovory slobodne s vedomím, že konverzácie sú mimo dohľadu špionážnych agentúr. Ostatne škandál so sledovaním používateľov tajnými agentúrami ako NSA a následným získavaním ich osobných údajov bol dôvod, prečo vlastne Blackphone vznikol.

Blackphone-dizajn.jpg

Z hardvérovej stránky je Blackphone vybavený 4-jadrovým procesorom nVidia Tegra 4, 1 GB pamäte RAM a 16 GB ukladacieho priestoru. Vnútorné úložisko možno ďalej rozšíriť pomocou kariet microSD o ďalších 128 GB. Z prednej strany je Blackphone vybavený 4,7" HD displejom a 5 Mpx predným fotoaparátom. Hlavný zadný fotoaparát má rozlíšenie 8 Mpx a nájdete tu i prisvetľovaciu LED diódu.

Predobjednávky na zariadenie s cenovkou 629 dolárov boli spustené vo februári. Aj vďaka tomu bolo zariadenie čoskoro vypredané. Nové objednávky začne výrobca prijímať od 14. júla.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá