Image
2.7.2014 0 Comments

Bezpečný smartfón Blackphone už smeruje k prvým zákazníkom

Blackphone.jpg O pripravovanom bezpečnom androidovom smartfóne, ktorý by mal ponúknuť dokonalé súkromie a bezpečnosť pre osobné dáta používateľa, sme vás informovali ešte v polovici januára.

Po verejnom debute na MWC 2014 vo februári sa konečne zdá, že prvé zariadenia dorazia k svojim majiteľom. Výrobca totiž uviedol, že čoskoro začne rozosielať prvé objednané kusy zákazníkom.

Blackphone je produkt SGP Technologies, čo je spoločný podnik spoločností Silent Circle a Geeksphone. Ako spoločnosti uvádzajú, ide o prvý smartfón na svete vyvinutý od základu pre maximálne súkromie používateľov. Zariadenie využíva upravenú verziu Androidu 4.4 KitKat, známu pod označením sa PrivatOS. Podľa výrobcu ide o ideálne zariadenie pre IT pracovníkov, manažérov, celebrity či bežných používateľov, ktorí nie sú ochotní sa vzdať svojho súkromia.

Spoločnosť uvádza, že hlavnými prednosťami tohto zariadenia sú bezpečný prenos súborov a ich ukladanie v zariadení, ako aj prezeranie webu či možnosť posielať textové správy a uskutočňovať bezpečné videohovory slobodne s vedomím, že konverzácie sú mimo dohľadu špionážnych agentúr. Ostatne škandál so sledovaním používateľov tajnými agentúrami ako NSA a následným získavaním ich osobných údajov bol dôvod, prečo vlastne Blackphone vznikol.

Blackphone-dizajn.jpg

Z hardvérovej stránky je Blackphone vybavený 4-jadrovým procesorom nVidia Tegra 4, 1 GB pamäte RAM a 16 GB ukladacieho priestoru. Vnútorné úložisko možno ďalej rozšíriť pomocou kariet microSD o ďalších 128 GB. Z prednej strany je Blackphone vybavený 4,7" HD displejom a 5 Mpx predným fotoaparátom. Hlavný zadný fotoaparát má rozlíšenie 8 Mpx a nájdete tu i prisvetľovaciu LED diódu.

Predobjednávky na zariadenie s cenovkou 629 dolárov boli spustené vo februári. Aj vďaka tomu bolo zariadenie čoskoro vypredané. Nové objednávky začne výrobca prijímať od 14. júla.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty 1

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá