Image
2.7.2014 0 Comments

Bezpečný smartfón Blackphone už smeruje k prvým zákazníkom

Blackphone.jpg O pripravovanom bezpečnom androidovom smartfóne, ktorý by mal ponúknuť dokonalé súkromie a bezpečnosť pre osobné dáta používateľa, sme vás informovali ešte v polovici januára.

Po verejnom debute na MWC 2014 vo februári sa konečne zdá, že prvé zariadenia dorazia k svojim majiteľom. Výrobca totiž uviedol, že čoskoro začne rozosielať prvé objednané kusy zákazníkom.

Blackphone je produkt SGP Technologies, čo je spoločný podnik spoločností Silent Circle a Geeksphone. Ako spoločnosti uvádzajú, ide o prvý smartfón na svete vyvinutý od základu pre maximálne súkromie používateľov. Zariadenie využíva upravenú verziu Androidu 4.4 KitKat, známu pod označením sa PrivatOS. Podľa výrobcu ide o ideálne zariadenie pre IT pracovníkov, manažérov, celebrity či bežných používateľov, ktorí nie sú ochotní sa vzdať svojho súkromia.

Spoločnosť uvádza, že hlavnými prednosťami tohto zariadenia sú bezpečný prenos súborov a ich ukladanie v zariadení, ako aj prezeranie webu či možnosť posielať textové správy a uskutočňovať bezpečné videohovory slobodne s vedomím, že konverzácie sú mimo dohľadu špionážnych agentúr. Ostatne škandál so sledovaním používateľov tajnými agentúrami ako NSA a následným získavaním ich osobných údajov bol dôvod, prečo vlastne Blackphone vznikol.

Blackphone-dizajn.jpg

Z hardvérovej stránky je Blackphone vybavený 4-jadrovým procesorom nVidia Tegra 4, 1 GB pamäte RAM a 16 GB ukladacieho priestoru. Vnútorné úložisko možno ďalej rozšíriť pomocou kariet microSD o ďalších 128 GB. Z prednej strany je Blackphone vybavený 4,7" HD displejom a 5 Mpx predným fotoaparátom. Hlavný zadný fotoaparát má rozlíšenie 8 Mpx a nájdete tu i prisvetľovaciu LED diódu.

Predobjednávky na zariadenie s cenovkou 629 dolárov boli spustené vo februári. Aj vďaka tomu bolo zariadenie čoskoro vypredané. Nové objednávky začne výrobca prijímať od 14. júla.

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá