Image
21.3.2014 0 Comments

Bezpečnostné riešenie, ktoré sa učí samo, využíva behaviorálne modelovanie na odhaľovanie anomálií

cisco.jpeg Spoločnosť Cisco rozšírila svoje bezpečnostné portfólio o riešenie Cognitive Threat Analytics. Intuitívne cloudové bezpečnostné riešenie má schopnosť samo sa učiť a využíva behaviorálne modelovanie na odhaľovanie anomálií pri bežnej prevádzke siete. Vďaka tomu dokáže rýchlo identifikovať škodlivé aktivity a skracuje čas potrebný na odhalenie hrozieb vnútri siete. Riešenie vzniklo na základe výskumu českej spoločnosti Cognitive Security, ktorú Cisco vlani kúpilo.

Novou súčasťou bezpečnostného portfólia je aj riešenie Advanced Malware Protection, ktoré ponúka okrem zabezpečenia webu a e-mailu aj cloudové bezpečnostné služby. Riešenie pôvodne vyvinula spoločnosť Sourcefire.

Táto integrácia prinesie komplexný nástroj na boj s malvérom, ktorý zabezpečí jeho odhalenie, blokovanie, priebežnú analýzu i nápravu vzniknutých škôd. Riešenie AMP je určené na ochranu pred pokročilými útokmi a poskytuje neustály monitoring a analýzy naprieč sieťou a vo všetkých fázach útoku - pred ním, počas neho i po ňom.

Namiesto spoliehania sa na opisy konkrétnych typov malvéru, ktorých vytvorenie pre každý nový druh môže trvať týždne či dokonca mesiace, kombinuje AMP postupy, aby identifikovalo a zneškodnilo útoky v ktorejkoľvek fáze. Medzi tieto postupy patrí napríklad zisťovanie reputácie súborov - riešenie analyzuje súbory prebiehajúce sieťou a používateľovi poskytuje informácie o tom, ktoré z nich boli na základe nastavení zablokované.

Technológia AMP využíva aj sandboxing, ktorý pomáha v izolovanom prostredí sledovať a pochopiť správanie malvéru. Ďalší postup je retrospektívna analýza súborov, ktorá umožňuje riešenie situácií, keď sa za hrozbu považujú súbory, ktoré už prešli perimetrom.

Na to, že do IT prostredia útočník alebo malvér nepreniknú, sa nedá spoliehať. Zabrániť tomu je dnes už prakticky nereálne," povedal Roman Janovič, technický riaditeľ Cisco Slovensko. „Keďže útoky tvoria takmer nepretržitý tok, treba rátať s napadnutím aj so škodami, ktoré malvér napácha. S použitím ochrany je však pravdepodobnosť prieniku nižšia a navyše sa ho podarí odhaliť omnoho skôr. To umožňuje obmedziť jeho následky a napraviť škody, ktoré spôsobí."


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Nové riešenie Esetu pre domácnosti chráni lepšie pred ransomwarom, špehovaním webkamery a postará sa aj o heslá

27.10.2016 00:18

ESET uviedol na trh nový rad svojich riešení pre domácnosti, ktoré reagujú na vývoj v oblasti bezpečnostných hrozieb. Súčasťou tohto radu je i nový produkt ESET Smart Security Premium, ktorý poskytuje ...

Bezpečnosť

Na obrovskom útoku DDoS sa podieľali kamery aj termostaty. Malo vraj ísť o odplatu

26.10.2016 00:00

Niekoľko kybernetických útokov na serverové farmy kľúčovej internetovej firmy v piatok opakovane narušilo prístup k veľkým webom a internetovým službám vrátane Twitteru, Netflixu a PayPalu. Manch ...

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá