Image
2.9.2015 0 Comments

Bezpečnostná kamera Butterfleye rozpozná tváre, zvuky i pohyb

Inteligentných bezpečnostných kamier na sledovanie domácnosti je k dispozícii už viacero. Na tento trh sa snaží preniknúť aj novinka Butterfleye, ktorú možno pripojiť k smartfónu, aby ste mali stále prehľad o tom, čo sa deje doma. Hoci ponúka mnoho funkcií, ktoré nájdete aj v iných existujúcich zariadenia, podľa tvrdenia výrobcu ide o jediný model, ktorý poskytuje všetky funkcie v jednom balíčku.

Medzi kľúčové vlastnosti patria bezdrôtové ovládanie, zabudované úložisko na 12 hodín záznamu (nahráva sa vo full HD) a bezplatný úložný priestor v cloude na prevádzku kamery 24 hodín denne. Ak chcete zachovať zábery dlhšie (na týždeň či mesiac), spoločnosť bude poskytovať aj platenú možnosť ukladania, no cena zatiaľ nebola určená.

Kamera je vybavená aj senzormi pohybu, ktoré sú vraj schopné rozlišovať medzi človekom a zvieraťom, takže nebudete dostávať upozornenia zakaždým, keď po ceste prebehne pes. K dispozícii je aj rozpoznávanie tvárí, čo teoreticky znamená, že kamera môže rozlíšiť votrelca od člena vašej domácnosti.


Butterfleye sa učí na základe vašich zvykov a rutiny a v priebehu času bude posielať stále kvalifikovanejšie oznámenia. Má takisto zabudovaný obojsmerný mikrofón, takže môžete okríknuť svojho domáceho miláčika, ak uvidíte, že práve ničí váš gauč. Možné je aj nahrávanie na základe aktivity namiesto kontinuálneho, čím sa zmenší množstvo zachytených záberov.

Ďalšia pozoruhodná vlastnosť je možnosť zaslať oznámenie o každej manipulácii s kamerou, takže budete informovaní o tom, ak niekto kameru premiestni alebo nejakým spôsobom ruší jej nahrávanie.

V súčasnosti prebieha na portáli Indiegogo kampaň s cieľom zhromaždiť financie na výrobu kamery Butterfleye. Cieľová suma je 100 000 dolárov, no za 6 dní sa nazbieralo už viac ako 450 000 dolárov.

Kameru si môžete v súčasnosti predobjednať za 199 dolárov (+ poštovné), dodávky by sa mali začať v decembri. Po skončení kampane bude maloobchodná cena kamery Butterfleye 249 dolárov.

Zdroj: thenextweb.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá