Image
2.9.2015 0 Comments

Bezpečnostná kamera Butterfleye rozpozná tváre, zvuky i pohyb

Inteligentných bezpečnostných kamier na sledovanie domácnosti je k dispozícii už viacero. Na tento trh sa snaží preniknúť aj novinka Butterfleye, ktorú možno pripojiť k smartfónu, aby ste mali stále prehľad o tom, čo sa deje doma. Hoci ponúka mnoho funkcií, ktoré nájdete aj v iných existujúcich zariadenia, podľa tvrdenia výrobcu ide o jediný model, ktorý poskytuje všetky funkcie v jednom balíčku.

Medzi kľúčové vlastnosti patria bezdrôtové ovládanie, zabudované úložisko na 12 hodín záznamu (nahráva sa vo full HD) a bezplatný úložný priestor v cloude na prevádzku kamery 24 hodín denne. Ak chcete zachovať zábery dlhšie (na týždeň či mesiac), spoločnosť bude poskytovať aj platenú možnosť ukladania, no cena zatiaľ nebola určená.

Kamera je vybavená aj senzormi pohybu, ktoré sú vraj schopné rozlišovať medzi človekom a zvieraťom, takže nebudete dostávať upozornenia zakaždým, keď po ceste prebehne pes. K dispozícii je aj rozpoznávanie tvárí, čo teoreticky znamená, že kamera môže rozlíšiť votrelca od člena vašej domácnosti.


Butterfleye sa učí na základe vašich zvykov a rutiny a v priebehu času bude posielať stále kvalifikovanejšie oznámenia. Má takisto zabudovaný obojsmerný mikrofón, takže môžete okríknuť svojho domáceho miláčika, ak uvidíte, že práve ničí váš gauč. Možné je aj nahrávanie na základe aktivity namiesto kontinuálneho, čím sa zmenší množstvo zachytených záberov.

Ďalšia pozoruhodná vlastnosť je možnosť zaslať oznámenie o každej manipulácii s kamerou, takže budete informovaní o tom, ak niekto kameru premiestni alebo nejakým spôsobom ruší jej nahrávanie.

V súčasnosti prebieha na portáli Indiegogo kampaň s cieľom zhromaždiť financie na výrobu kamery Butterfleye. Cieľová suma je 100 000 dolárov, no za 6 dní sa nazbieralo už viac ako 450 000 dolárov.

Kameru si môžete v súčasnosti predobjednať za 199 dolárov (+ poštovné), dodávky by sa mali začať v decembri. Po skončení kampane bude maloobchodná cena kamery Butterfleye 249 dolárov.

Zdroj: thenextweb.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Južná Kórea sa chce stať „bezhotovostnou spoločnosťou“. V roku 2017 začne sťahovať z obehu mince

06.12.2016 00:19

Južná Kórea je už dnes jedna z krajín najmenej závislých od hotovostných platieb. Na jedného obyvateľa tu pripadá 1,9 kreditných kariet a len asi 20 % platieb sa tu vykonáva prostredníctvom papierovýc ...

Technológie 1

Volvo sa v tichosti stáva technologickou autoveľmocou

06.12.2016 00:13

Ak je reč o high-tech autách, v mysli sa vám zrejme najskôr vybaví Tesla alebo BMW. No je tu aj ďalší výrobca, ktorý sa nenápadne a potichu stáva technologickou veľmocou. Švédska automobilka Volvo bol ...

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá