Image
30.7.2014 0 Comments

Bezpečné lieky online

Bezpecne Lieky online ilustracne1.jpg Vďaka službe na odhaľovanie liekových interakcií s názvom Bezpečné lieky sa za rok znížil výskyt tých najzávažnejších liekových interakcií o približne 10 %. Službu Bezpečné lieky chce poisťovňa Dôvera spraviť pre lekárov ešte dostupnejšou, pre všetkých. Bude to znamenať pre poistencov Dôvery menej duplicitne predpísaných liekov a menšie riziko vzniku liekových interakcií.

Bezpečné lieky online budú dostupné lekárovi naživo priamo v jeho softvéri už na jeseň online. V praxi to bude znamenať, že pacient vyjde z ambulancie s receptom od lekára, a keď o 5 minút vkročí do ďalšej, lekár v nej bude vedieť, aké lieky pacient už užíva a aký liek má na recepte. Vďaka tomu nepredpíše pacientovi dvakrát to isté alebo niečo, čo sa s liekom na recepte vzájomne vylučuje.


Služba Bezpečné lieky online zobrazí liekovú knižku pacienta, teda všetky lieky, ktoré mu predpísali iní lekári, a aj jeho zdravotné záznamy od iných lekárov. Výmena informácií bude prebiehať v súlade so zákonom, zmluvami a zákonom na ochranu osobných údajov. O tejto službe sme sa rozprávali aj s predstaviteľmi zdravotnej poisťovne Dôvera a náš rozhovor nájdete vo video podobe.

Bezpecne Lieky online ilustracne2.jpg

Zmluvu má Dôvera podpísanú s nasledovnými dodávateľmi softvéru pre lekárov: NRSYS s.r.o., STAPRO Slovensko s.r.o., DATALAN, a.s., Capitol Internet Publisher s.r.o, ICZ Slovakia, a.s., PROSOFT, spol. s r.o. Košice, LCS ELECTRONICS s.r.o. a PharmaServis s.r.o. Príslušné moduly na zabezpečenie služby Bezpečné lieky online budú pre lekárov zadarmo a bude tiež minimalizovaný dopad na skomplikovanie ovládania príslušného softvéru.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá