Image
31.7.2014 0 Comments

Bezpečné cloudové úložisko s jednoduchým ovládaním? Počkajte si na Peak Drive

ITN_tit_bezpecne cloudove ulozislo.jpg Na trh sa chystá nové cloudové úložisko z Nemecka. Nazýva sa Peak Drive a chce zaujať tým najlepším, čo ponúka konkurencia - pohodlným a jednoduchým používaním Dropboxu a pokročilým zabezpečením služby SpiderOak.

Dropbox patrí medzi najúspešnejšie cloudové úložiska na trhu, podľa Snowdena je však táto služba „nepriateľská k súkromiu".

Na druhej strane je cloudové úložisko SpiderOak, ktoré kladie dôraz na bezpečnosť. Súbory šifruje, avšak za konkurenciou zaostáva z hľadiska pohodlného používania. Peak Drive chce kombinovať to najlepšie.

Služba by sa mala na trhu objaviť v septembri, najskôr iba vo verzii pre Mac a iOS. Na rozdiel od väčšiny služieb bude súbory pred nahratím do cloudu šifrovať, čím chce chrániť súkromie používateľov. Súbory sa šifrujú pomocou 256-bitovej enkrypcie (knižnica NaCl) a dešifrovací kľúč má k dispozícii iba samotný používateľ. Vyššie zabezpečenie služby však nemá byť na úkor funkcií. Peak Drive sa má tváriť ako ďalšie úložisko počítača a má ponúknuť aj jednoduché zdieľanie súborov s ostatnými používateľmi.

Peak Drive ponúkne používateľom obmedzený priestor zadarmo. Podobne ako v prípade konkurenčných služieb, za väčšie úložisko sa bude platiť.

ITN_1bezpecne cloudove ulozislo.jpg

Zdroj: echcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá