Image
31.7.2014 0 Comments

Bezpečné cloudové úložisko s jednoduchým ovládaním? Počkajte si na Peak Drive

ITN_tit_bezpecne cloudove ulozislo.jpg Na trh sa chystá nové cloudové úložisko z Nemecka. Nazýva sa Peak Drive a chce zaujať tým najlepším, čo ponúka konkurencia - pohodlným a jednoduchým používaním Dropboxu a pokročilým zabezpečením služby SpiderOak.

Dropbox patrí medzi najúspešnejšie cloudové úložiska na trhu, podľa Snowdena je však táto služba „nepriateľská k súkromiu".

Na druhej strane je cloudové úložisko SpiderOak, ktoré kladie dôraz na bezpečnosť. Súbory šifruje, avšak za konkurenciou zaostáva z hľadiska pohodlného používania. Peak Drive chce kombinovať to najlepšie.

Služba by sa mala na trhu objaviť v septembri, najskôr iba vo verzii pre Mac a iOS. Na rozdiel od väčšiny služieb bude súbory pred nahratím do cloudu šifrovať, čím chce chrániť súkromie používateľov. Súbory sa šifrujú pomocou 256-bitovej enkrypcie (knižnica NaCl) a dešifrovací kľúč má k dispozícii iba samotný používateľ. Vyššie zabezpečenie služby však nemá byť na úkor funkcií. Peak Drive sa má tváriť ako ďalšie úložisko počítača a má ponúknuť aj jednoduché zdieľanie súborov s ostatnými používateľmi.

Peak Drive ponúkne používateľom obmedzený priestor zadarmo. Podobne ako v prípade konkurenčných služieb, za väčšie úložisko sa bude platiť.

ITN_1bezpecne cloudove ulozislo.jpg

Zdroj: echcrunch.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá