Image
31.7.2014 0 Comments

Bezpečné cloudové úložisko s jednoduchým ovládaním? Počkajte si na Peak Drive

ITN_tit_bezpecne cloudove ulozislo.jpg Na trh sa chystá nové cloudové úložisko z Nemecka. Nazýva sa Peak Drive a chce zaujať tým najlepším, čo ponúka konkurencia - pohodlným a jednoduchým používaním Dropboxu a pokročilým zabezpečením služby SpiderOak.

Dropbox patrí medzi najúspešnejšie cloudové úložiska na trhu, podľa Snowdena je však táto služba „nepriateľská k súkromiu".

Na druhej strane je cloudové úložisko SpiderOak, ktoré kladie dôraz na bezpečnosť. Súbory šifruje, avšak za konkurenciou zaostáva z hľadiska pohodlného používania. Peak Drive chce kombinovať to najlepšie.

Služba by sa mala na trhu objaviť v septembri, najskôr iba vo verzii pre Mac a iOS. Na rozdiel od väčšiny služieb bude súbory pred nahratím do cloudu šifrovať, čím chce chrániť súkromie používateľov. Súbory sa šifrujú pomocou 256-bitovej enkrypcie (knižnica NaCl) a dešifrovací kľúč má k dispozícii iba samotný používateľ. Vyššie zabezpečenie služby však nemá byť na úkor funkcií. Peak Drive sa má tváriť ako ďalšie úložisko počítača a má ponúknuť aj jednoduché zdieľanie súborov s ostatnými používateľmi.

Peak Drive ponúkne používateľom obmedzený priestor zadarmo. Podobne ako v prípade konkurenčných služieb, za väčšie úložisko sa bude platiť.

ITN_1bezpecne cloudove ulozislo.jpg

Zdroj: echcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá