6.2.2013 0 Comments

Bezdrôtový Gigabit router ZyXEL NBG4615v2 s vylepšeným výkonom a prémiovými funkciami NetUSB a QoS

ZyXEL Communications dnes predstavuje nový prírastok do svojej ponuky bezdrôtových routerov s funkciou NetUSB: bezdrôtový N300 gigabitový NetUSB router NBG4615 v2 so zvýšeným prenosovým výkonom a zdokonalenými funkciami. Tento nový model výrazne zvyšuje výkon bezdrôtového smerovania s cieľom zaistiť prenos dát a hlasu, streaming audio a video médií a s funkciou QoS (kvalita služby) pre prevádzku v sieťach s vysokou stabilitou a spoľahlivosťou, ktorú súčasne využíva niekoľko užívateľov stolných a prenosných počítačov v domácnosti. Vďaka ďalšiemu vylepšeniu funkcií umožňuje bezdrôtový gigabitový NetUSB router NBG4615 v2 nastaviť sieť WLAN výhradne pre hostí, ktorí majú oprávnenie iba k prístupu. Členovia rodiny tak môžu využívať výhody optimálneho prenosového výkonu i ochrany súkromia.

Inteligentné mobilné zariadenia prinášajú nový digitálny životný štýl a ľudia si preto prajú mať vo všetkých kútoch domácnosti vysoko efektívne bezdrôtové pripojenie k internetu, ktoré im umožní kedykoľvek a kdekoľvek uspokojovať svoje potreby v digitálnej oblasti. Zdokonalená verzia bezdrôtového NetUSB routera NBG4615 ponúka vyšší výkon smerovania vďaka vynikajúcemu prekladu sieťových adries (NAT) s hardwarovou akceleráciou. Vďaka novému NAT umožňuje router NBG4615 v2 niekoľkým užívateľom počítačov a notebookov, aby si vychutnali rýchly a spoľahlivý prenos dát, kvalitný streaming videa a hranie online hier - a to súčasne, v rovnakom prostredí. Užívatelia prepojených stolných a prenosných počítačov, inteligentných mobilných zariadení a úložísk mediálneho obsahu si môžu užiť všestranný digitálny zážitok vďaka komplexnej intranetovej konektivite a zdieľaniu prostriedkov.

Ďalším významným zdokonalením v druhej verzii bezdrôtového NetUSB routera NBG4615 je možnosť nezávisle nastaviť sieť WLAN pre hostí, ktorí majú oprávnenie iba pre prístup. Zásluhou tejto jedinečnej funkcie je možné rezervovať optimálnu šírku pásma pre členov rodiny, ktorí tak môžu využívať streaming multimédií vo vysokej kvalite a zdieľať medzi zariadeniami, a zároveň ponúknuť hosťom bezdrôtové pripojenie k internetu. Vzhľadom k oddeleniu bezdrôtové siete LAN zdieľané s hosťami, zaisťuje nastavenie prístupových oprávnení iba pre internet prísnu ochranu súkromného charakteru rodinnej siete.

S cieľom uľahčiť nastavenie a prevádzku, a teda umožniť domácim užívateľom rýchlo aktivovať bezdrôtové pripojenie, je pri zariadeniach venovaná pozornosť užívateľsky prívetivému rozhraniu, ako aj komfortným funkciám a ekologicky šetrnej konštrukcii. Jednoduchý režim (Easy Mode) ponúka rýchlu navigáciu medzi funkciami, základné úlohy nastavení a komplexnú mapu siete, na ktorej sú prehľadne zobrazené všetky zariadenia, ako sú počítače a sieťové úložiská. Pre pokročilých užívateľov je určený expertný režim (Expert Mode), ktorý umožňuje pokročilé nastavenia s detailnejšími konfiguráciami. Užívateľské rozhranie prináša rovnako jednoduché nastavenia zabezpečenia - nastavenia zabezpečenia bezdrôtovej siete je možné jednoucho aktivovať obyčajným stlačením tlačidla WPS. Tlačidlo vypínača bezdrôtového signálu potom užívateľom umožňuje rýchlo zapnúť alebo vypnúť bezdrôtový prístup.

Pre zamedzenie zbytočnej spotreby energie je bezdrôtový NetUSB router NBG4615 v2 vybavený funkciou pre plánovanie bezdrôtovej siete a vypínačom napájania, ktoré užívateľom umožňujú plánovať bezdrôtové pripojenie podľa spôsobu jeho používania a jednoducho odpojiť prenos, pokiaľ nie je potrebný. Táto ekologická šetrnosť pomáha domácnostiam nie len znížiť náklady na elektrinu, ale tiež byť ohľaduplnejší k našej planéte.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá