Image
27.2.2015 0 Comments

BeeRaider – spoznajte nový rozmer písania na klávesnici!

beeraider.jpg Nezdá sa vám niekedy, že písanie na vašom MacBooku či inej klávesnici je tak trochu mainstream? Veď podobné rozloženie písmen používame prakticky od prvých počítačov a tieto klávesnice boli navyše prebrané z písacích strojov, ktoré už takisto svoju éru pred rokmi skončili. BeeRaider vám ukáže, že sa to dá aj ináč.

BeeRaider

Ray McEnaney si po dlhom čase pri svojom počítači uvedomil, že písanie je preňho vrcholne nepohodlné a zdĺhavé, a tak sa rozhodol, že predstaví vlastný koncept preňho ideálnej klávesnice. Samozrejme, nebolo to len tak a strávil nad tým desiatky hodín či dokonca rokov času. Po niekoľkých nepodarených konceptoch sa však dočkal konečného výsledku, a tak nám predstavil možno budúcnosť písania - BeeRaider.

Klávesnica sa nevolá úplnou náhodou BeeRaider a svoje meno získala práve z včely. Prečo? Je to jednoduché, jej veľmi zaujímavý tvar, lepšie povedané, veľmi zaujímavý tvar rozmiestnenia tlačidiel na plastovej ploche pripomína letiacu včelu. Stredný kruh konkrétne jej telo a okrajové časti zasa krídla. Dokopy to celé naozaj vyzerá ako letiaca včela spredu. A napokon má to aj svoju logiku.

beeraider2.jpg

Nová klávesnica pripomínajúca včelu, pomocou ktorej sa naučíš písať rýchlejšie v priebehu 20 minút

Prečo je písanie na tejto klávesnici pohodlnejšie ako na tej klasickej? Celé je to vlastne v tom, že autor rozmiestnil písmená podľa priority a frekventovanosti použitia. Tak napríklad Q či X umiestnil na miesto, kde nebudú prekážať písmenám ako A či O a v prípade potreby ich nebude zasa problém nájsť. Písanie je preto vraj omnoho pohodlnejšie ako na klasickej obdĺžnikovej klávesnici.

Podľa Raya McEnaneyho sa na BeeRaider naučí písať naozaj úplne každý a nepotrvá mu to dlhšie ako 20 minút. Od osoby, ktorá klávesnicu vyvinula, je to dosť optimistické tvrdenie, no na naše prekvapenie sa s týmto časovým limitom stotožňujú aj názory používateľov, ktorí mali šťastie vyskúšať ju. My si napríklad písanie na podobnej klávesnici nevieme predstaviť, ale zrejme je to naozaj len nedôvera k nepoznanému. Čo si myslíte vy, má to budúcnosť?

Zdroj: Svetapple.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá