Image
27.2.2015 0 Comments

BeeRaider – spoznajte nový rozmer písania na klávesnici!

beeraider.jpg Nezdá sa vám niekedy, že písanie na vašom MacBooku či inej klávesnici je tak trochu mainstream? Veď podobné rozloženie písmen používame prakticky od prvých počítačov a tieto klávesnice boli navyše prebrané z písacích strojov, ktoré už takisto svoju éru pred rokmi skončili. BeeRaider vám ukáže, že sa to dá aj ináč.

BeeRaider

Ray McEnaney si po dlhom čase pri svojom počítači uvedomil, že písanie je preňho vrcholne nepohodlné a zdĺhavé, a tak sa rozhodol, že predstaví vlastný koncept preňho ideálnej klávesnice. Samozrejme, nebolo to len tak a strávil nad tým desiatky hodín či dokonca rokov času. Po niekoľkých nepodarených konceptoch sa však dočkal konečného výsledku, a tak nám predstavil možno budúcnosť písania - BeeRaider.

Klávesnica sa nevolá úplnou náhodou BeeRaider a svoje meno získala práve z včely. Prečo? Je to jednoduché, jej veľmi zaujímavý tvar, lepšie povedané, veľmi zaujímavý tvar rozmiestnenia tlačidiel na plastovej ploche pripomína letiacu včelu. Stredný kruh konkrétne jej telo a okrajové časti zasa krídla. Dokopy to celé naozaj vyzerá ako letiaca včela spredu. A napokon má to aj svoju logiku.

beeraider2.jpg

Nová klávesnica pripomínajúca včelu, pomocou ktorej sa naučíš písať rýchlejšie v priebehu 20 minút

Prečo je písanie na tejto klávesnici pohodlnejšie ako na tej klasickej? Celé je to vlastne v tom, že autor rozmiestnil písmená podľa priority a frekventovanosti použitia. Tak napríklad Q či X umiestnil na miesto, kde nebudú prekážať písmenám ako A či O a v prípade potreby ich nebude zasa problém nájsť. Písanie je preto vraj omnoho pohodlnejšie ako na klasickej obdĺžnikovej klávesnici.

Podľa Raya McEnaneyho sa na BeeRaider naučí písať naozaj úplne každý a nepotrvá mu to dlhšie ako 20 minút. Od osoby, ktorá klávesnicu vyvinula, je to dosť optimistické tvrdenie, no na naše prekvapenie sa s týmto časovým limitom stotožňujú aj názory používateľov, ktorí mali šťastie vyskúšať ju. My si napríklad písanie na podobnej klávesnici nevieme predstaviť, ale zrejme je to naozaj len nedôvera k nepoznanému. Čo si myslíte vy, má to budúcnosť?

Zdroj: Svetapple.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá