Image
27.2.2015 0 Comments

BeeRaider – spoznajte nový rozmer písania na klávesnici!

beeraider.jpg Nezdá sa vám niekedy, že písanie na vašom MacBooku či inej klávesnici je tak trochu mainstream? Veď podobné rozloženie písmen používame prakticky od prvých počítačov a tieto klávesnice boli navyše prebrané z písacích strojov, ktoré už takisto svoju éru pred rokmi skončili. BeeRaider vám ukáže, že sa to dá aj ináč.

BeeRaider

Ray McEnaney si po dlhom čase pri svojom počítači uvedomil, že písanie je preňho vrcholne nepohodlné a zdĺhavé, a tak sa rozhodol, že predstaví vlastný koncept preňho ideálnej klávesnice. Samozrejme, nebolo to len tak a strávil nad tým desiatky hodín či dokonca rokov času. Po niekoľkých nepodarených konceptoch sa však dočkal konečného výsledku, a tak nám predstavil možno budúcnosť písania - BeeRaider.

Klávesnica sa nevolá úplnou náhodou BeeRaider a svoje meno získala práve z včely. Prečo? Je to jednoduché, jej veľmi zaujímavý tvar, lepšie povedané, veľmi zaujímavý tvar rozmiestnenia tlačidiel na plastovej ploche pripomína letiacu včelu. Stredný kruh konkrétne jej telo a okrajové časti zasa krídla. Dokopy to celé naozaj vyzerá ako letiaca včela spredu. A napokon má to aj svoju logiku.

beeraider2.jpg

Nová klávesnica pripomínajúca včelu, pomocou ktorej sa naučíš písať rýchlejšie v priebehu 20 minút

Prečo je písanie na tejto klávesnici pohodlnejšie ako na tej klasickej? Celé je to vlastne v tom, že autor rozmiestnil písmená podľa priority a frekventovanosti použitia. Tak napríklad Q či X umiestnil na miesto, kde nebudú prekážať písmenám ako A či O a v prípade potreby ich nebude zasa problém nájsť. Písanie je preto vraj omnoho pohodlnejšie ako na klasickej obdĺžnikovej klávesnici.

Podľa Raya McEnaneyho sa na BeeRaider naučí písať naozaj úplne každý a nepotrvá mu to dlhšie ako 20 minút. Od osoby, ktorá klávesnicu vyvinula, je to dosť optimistické tvrdenie, no na naše prekvapenie sa s týmto časovým limitom stotožňujú aj názory používateľov, ktorí mali šťastie vyskúšať ju. My si napríklad písanie na podobnej klávesnici nevieme predstaviť, ale zrejme je to naozaj len nedôvera k nepoznanému. Čo si myslíte vy, má to budúcnosť?

Zdroj: Svetapple.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá