Image
7.11.2012 0 Comments

Batéria s trojnásobnou výdržou je na ceste

Najväčší problém zariadení s množstvom jadier v procesoroch a veľkými obrazovkami je výdrž batérie. Aj keď mnohí sú stále presvedčení, že problém spôsobuje operačný systém, množstvo spustených aplikácií bežiacich na pozadí alebo dokonca hardvér zariadení, skutočnosť je práve pred vašimi očami - teda veľký displej s neprimeraným jasom. Zdá sa však, že sa blýska na lepšie časy a po niekoľkých predstavených technológiách výroby batérie prichádza na svetlo sveta ďalšia, tentoraz Li-Ion batéria s drveným kremíkom.

kramikova-nanosietka.jpg

Aj keď technológie postupujú míľovými krokmi, zatiaľ jediné riešenie, ako zlepšiť výdrž smartfónov, je pridávanie na kapacite batérií a doplnkové zariadenia, ktoré vám dobijú batériu aj na cestách.

Nová metóda drveného kremíka by mohla tento stav zmeniť natoľko, že výdrž batérie by sa mohla vyšplhať až na trojnásobok toho, čo poznáme dnes. Navyše technológia nie je náročná ani na vyhotovenie, takže by sme sa mohli dočkať jej uvedenia do praxe v dohľadnom čase. Technológia drveného kremíka je postavená na klasickej Li-Ion batérii, ktorá má miesto uhlíkovej anódy drvený kremík.

Kremík má pritom v tejto batérii opodstatnené miesto, pretože má niekoľkonásobne väčšiu kapacitu zachytenia iónov ako súčasný materiál v podobe uhlíka. Grafitové anódy majú kapacitu približne 350 mAh na jeden gram. Nová technológia by však mohla priniesť kapacitu na úrovni viac ako 1000 mAh na jeden gram.

Navyše sa pri použití drvenej anódy z kremíka rozšíri aj plocha, ktorá je v batérii účinná. To by mohlo zabezpečiť, že pri terajšej veľkosti batérie by sa výdrž mohla vyšplhať až na niekoľko dní pri intenzívnom používaní smartfónu, aj keď existujú zariadenia, ktoré pri bežnom použití vydržia už dnes aj 6-7 dní.

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Južná Kórea sa chce stať „bezhotovostnou spoločnosťou“. V roku 2017 začne sťahovať z obehu mince

06.12.2016 00:19

Južná Kórea je už dnes jedna z krajín najmenej závislých od hotovostných platieb. Na jedného obyvateľa tu pripadá 1,9 kreditných kariet a len asi 20 % platieb sa tu vykonáva prostredníctvom papierovýc ...

Technológie 1

Volvo sa v tichosti stáva technologickou autoveľmocou

06.12.2016 00:13

Ak je reč o high-tech autách, v mysli sa vám zrejme najskôr vybaví Tesla alebo BMW. No je tu aj ďalší výrobca, ktorý sa nenápadne a potichu stáva technologickou veľmocou. Švédska automobilka Volvo bol ...

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá