Image
7.11.2012 0 Comments

Batéria s trojnásobnou výdržou je na ceste

Najväčší problém zariadení s množstvom jadier v procesoroch a veľkými obrazovkami je výdrž batérie. Aj keď mnohí sú stále presvedčení, že problém spôsobuje operačný systém, množstvo spustených aplikácií bežiacich na pozadí alebo dokonca hardvér zariadení, skutočnosť je práve pred vašimi očami - teda veľký displej s neprimeraným jasom. Zdá sa však, že sa blýska na lepšie časy a po niekoľkých predstavených technológiách výroby batérie prichádza na svetlo sveta ďalšia, tentoraz Li-Ion batéria s drveným kremíkom.

kramikova-nanosietka.jpg

Aj keď technológie postupujú míľovými krokmi, zatiaľ jediné riešenie, ako zlepšiť výdrž smartfónov, je pridávanie na kapacite batérií a doplnkové zariadenia, ktoré vám dobijú batériu aj na cestách.

Nová metóda drveného kremíka by mohla tento stav zmeniť natoľko, že výdrž batérie by sa mohla vyšplhať až na trojnásobok toho, čo poznáme dnes. Navyše technológia nie je náročná ani na vyhotovenie, takže by sme sa mohli dočkať jej uvedenia do praxe v dohľadnom čase. Technológia drveného kremíka je postavená na klasickej Li-Ion batérii, ktorá má miesto uhlíkovej anódy drvený kremík.

Kremík má pritom v tejto batérii opodstatnené miesto, pretože má niekoľkonásobne väčšiu kapacitu zachytenia iónov ako súčasný materiál v podobe uhlíka. Grafitové anódy majú kapacitu približne 350 mAh na jeden gram. Nová technológia by však mohla priniesť kapacitu na úrovni viac ako 1000 mAh na jeden gram.

Navyše sa pri použití drvenej anódy z kremíka rozšíri aj plocha, ktorá je v batérii účinná. To by mohlo zabezpečiť, že pri terajšej veľkosti batérie by sa výdrž mohla vyšplhať až na niekoľko dní pri intenzívnom používaní smartfónu, aj keď existujú zariadenia, ktoré pri bežnom použití vydržia už dnes aj 6-7 dní.

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Technológie

PR: Konferencia ShowIT – ukážeme vám novinky TOP IT technológií

13.01.2017 00:05

Na začiatku, pred ôsmimi rokmi, bola myšlienka priniesť kvalitu zahraničných IT eventov na Slovensko. Dnes je IT konferencia ShowIT už tradičná zimná vzdelávacia udalosť v Bratislave. Poďte sa s nami ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá