Image
7.11.2012 0 Comments

Batéria s trojnásobnou výdržou je na ceste

Najväčší problém zariadení s množstvom jadier v procesoroch a veľkými obrazovkami je výdrž batérie. Aj keď mnohí sú stále presvedčení, že problém spôsobuje operačný systém, množstvo spustených aplikácií bežiacich na pozadí alebo dokonca hardvér zariadení, skutočnosť je práve pred vašimi očami - teda veľký displej s neprimeraným jasom. Zdá sa však, že sa blýska na lepšie časy a po niekoľkých predstavených technológiách výroby batérie prichádza na svetlo sveta ďalšia, tentoraz Li-Ion batéria s drveným kremíkom.

kramikova-nanosietka.jpg

Aj keď technológie postupujú míľovými krokmi, zatiaľ jediné riešenie, ako zlepšiť výdrž smartfónov, je pridávanie na kapacite batérií a doplnkové zariadenia, ktoré vám dobijú batériu aj na cestách.

Nová metóda drveného kremíka by mohla tento stav zmeniť natoľko, že výdrž batérie by sa mohla vyšplhať až na trojnásobok toho, čo poznáme dnes. Navyše technológia nie je náročná ani na vyhotovenie, takže by sme sa mohli dočkať jej uvedenia do praxe v dohľadnom čase. Technológia drveného kremíka je postavená na klasickej Li-Ion batérii, ktorá má miesto uhlíkovej anódy drvený kremík.

Kremík má pritom v tejto batérii opodstatnené miesto, pretože má niekoľkonásobne väčšiu kapacitu zachytenia iónov ako súčasný materiál v podobe uhlíka. Grafitové anódy majú kapacitu približne 350 mAh na jeden gram. Nová technológia by však mohla priniesť kapacitu na úrovni viac ako 1000 mAh na jeden gram.

Navyše sa pri použití drvenej anódy z kremíka rozšíri aj plocha, ktorá je v batérii účinná. To by mohlo zabezpečiť, že pri terajšej veľkosti batérie by sa výdrž mohla vyšplhať až na niekoľko dní pri intenzívnom používaní smartfónu, aj keď existujú zariadenia, ktoré pri bežnom použití vydržia už dnes aj 6-7 dní.

Zdroj: MojAndroid.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Google naučil umelú inteligenciu narábať s vlastnou pamäťou

20.10.2016 00:22

Londýnska dcérska spoločnosť Googlu Deep Mind urobila prielom vo vývoji „myslenia“ počítačov vytvorením strojového učenia, ktoré kombinuje neurónové siete s konvenčnou počítačovou pamäťou. Neurónová ...

Technológie 1

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Technológie 1

Inteligentná čelenka vám sprostredkuje sny podľa vlastného výberu

18.10.2016 00:22

Vo filme Inception z roku 2010 dostane hlavná postava zložitú úlohu implantovať spomienky do niečej mysle počas sna. A zdá sa, že zámerné vyvolávanie snov môže byť čoskoro realitou mimo filmového plát ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá