12.2.2014 0 Comments

Banka 3.0: mBank spustila bankovníctvo novej generácie, ktoré jej zákazníkom zjednoduší život

Nové internetové bankovníctvo nabité inovatívnymi technologickými riešeniami, práve začalo. Spolu s ním banka inovuje aj svoj firemný dizajn, web a logo. Vďaka tomu budú produkty a služby mBank prehľadnejšie a užívateľsky atraktívnejšie ako kedykoľvek predtým.

Nové služby mBank ponúkajú viac než iba dobrý dizajn. V praxi to znamená niekoľko desiatok nových funkcií a vylepšení, ktoré zákazníkom zjednodušia a sprehľadnia využívanie bankových služieb a správu ich každodenných financií. Nová mBank tak prináša využitie internetového bankovníctva revolučným spôsobom, aký tu ešte nikdy nebol.

Nový internet banking opúšťa doteraz zaužívané tabuľkové prezentovanie informácií. Namiesto toho prehľadne ukáže, koľko má zákazník k dispozícii peňazí a pomôže mu s nastavením rozpočtu do budúcnosti. „Banky zaznamenávajú údaje o každom účte, o každom pohybe. My v mBank sme tieto údaje pretvorili do konkrétnych osobných informácií pre každého zákazníka o tom, ako svoje peniaze používa a ako finančne hospodári," hovorí Roman Truhlář , generálny riaditeľ mBank pre Slovensko a Českú republiku.

Autori nového internet bankingu sa zamerali na bezpečnosť, jednoduchosť, prehľadnosť, funkčnosť a dizajn. Nová mBank ponúka čistý grafický obsah a vďaka širokému rozsahu použitia HTML 5 poskytuje ľahké a užívateľsky prívetivé animácie v intuitívnom formáte. Tie podstatne zlepšujú chápanie údajov, ktoré si možno len ťažko predstaviť v tradičnej forme tabuliek. Používa aj zjednodušené vyhľadávanie platieb podľa vzoru Google. Celé internetové bankovníctvo bolo navrhnuté v súlade
s modernými pravidlami ergonómie, ktoré znižuje počet požadovaných kliknutí o 80-percent oproti predchádzajúcej verzii.

„Zmeny v systéme neznamenajú zmenu prístupu k našim zákazníkom. Aj naďalej budeme otvorení a transparentní. Tento krok vracia mBank úlohu priekopníka a nositeľa inovácií, v ktorých chceme pokračovať aj naďalej," dodáva Roman Truhlář.

Čo prináša nová mBank:

  • Správa osobných financií uľahčuje riadenie rodinného rozpočtu tak, aby sa zabránilo nepríjemným prekvapeniam v podobe mínusového zostatku na účte na konci mesiaca. Systém vie jasne ukázať, kedy a za čo boli peniaze minuté a odhadne ich stav do ďalšej výplaty. Internetové bankovníctvo graficky zobrazí, koľko peňazí sa minulo, koľko peňazí by malo zostať na účte na pravidelné platby a koľko peňazí je voľných na tento mesiac. Podľa histórie účtu systém navrhuje rozpočty na ďalšie mesiace a sleduje ich plnenie.
  • Smart platby. Z mBank zákazníci nemusia posielať peniaze iba na číslo účtu, ale priamo konkrétnej osobe. Peniaze môžu poslať napríklad svojmu priateľovi na Facebook, alebo mobilný telefón. Nemusia si pamätať, alebo žiadať o číslo účtu vždy, keď chcú poslať platbu. Platiť cez Facebook či SMS pritom môžu do ktorejkoľvek banky na Slovensku, nie je nutné, aby ich priateľ mal účet v mBank. Pri prevode platieb sú dodržané najprísnejšie bezpečnostné štandardy. S Facebookom nie sú zdieľané žiadne osobné ani finančné dáta. Funkcia načítania priateľov z Facebooku je čisto voliteľná, v prvej fáze je vypnutá a zákazník sa môže sám rozhodnúť, či si ju zapne.
  • Vďaka inteligentnému vyhľadávaniu je hľadanie starších platieb tak jednoduché, ako na internete cez vyhľadávač. Ihneď po zadaní sa výsledky zobrazujú v reálnom čase.
  • Absolútnou novinkou v bankovom svete je mHRA,ktorávyužíva herné prvky v nehernom prostredí. mHra zákazníka sprevádza po nových funkciách a prívetivým spôsobom vysvetľuje, ako ich používať. Za splnenie jednotlivých úloh získavajú zákazníci virtuálne odznaky.

V priebehu najbližších týždňov bude nový systém dostupný postupne pre všetkých 670-tisíc zákazníkov na Slovensku a v Čechách. Až do konca apríla budú mať pritom možnosť využívať nové aj pôvodné internetové bankovníctvo a budú tak mať čas si na nové prostredie zvyknúť.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Elektronickú schránku musia mať aj školy, upozorňuje NASES

06.12.2016 15:54

Od 1. novembra 2016 začala pre štát platiť všeobecná povinnosť vykonávať verejnú moc elektronicky. Ako informovala Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES), orgány verejnej moci tak ...

Tlačové správy

SLOVLOG 2016: Industry 4.0 v hľadáčiku záujmu

06.12.2016 12:41

Logistické fórum SLOVLOG zaznamenalo takmer dve stovky zúčastnených, z toho bolo viacero nových tvárí najmä zo strany užívateľov logistických služieb. Bolo pre nich pripravených deväť inšpiratívnych p ...

Tlačové správy

UniControls rozširuje spoluprácu s PR agentúrou Accedo aj na Slovensku

06.12.2016 10:00

Public Relations agentúra Accedo Slovakia Communications oznamuje, že ju po začatí spolupráce v ČR v septembri tohto roku,  poverila skupina UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávate ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá