Image
23.3.2016 1 Comments

Ballmer: Microsoft potrebuje jasnú mobilnú stratégiu

Bývalý šéf Microsoftu opäť kritizoval mobilný biznis spoločnosti. Podľa neho firme chýba jasný plán a stratégia súčasného generálneho riaditeľa Satyu Nadellu „mobile-first, cloud-first“ akosi pokrivkáva.

Podľa Ballmera sa spoločnosť nemusela obťažovať so súčasnou univerzálnou platformou pre Windows, aby zaplnila medzeru v aplikáciách, ale mala skôr pracovať na tom, aby sa androidové aplikácie dali spúšťať na Windows Phone. No nezdá sa vraj, že by predaj zariadení s Windows Phone bol pre redmondskú spoločnosť prioritou, pretože sa zameriava skôr na poskytovanie základných microsoftovských aplikácií a cloudové služby pre Android a iOS.

V rozhovore pre Business Insider Ballmer zdôraznil, že hardvér – Surface, HoloLens a Xbox – je pre budúcnosť „absolútne esenciálny“, pretože medzi zariadeniami a cloudom je vzájomný vzťah, mnohé zariadenia sú závislé od cloudového softvéru. A mobilné zariadenia tvoria nevyhnutnú súčasť hardvérovej línie.

Pozitívne sa Ballmer vyjadril o Azure a Office 365. Príjmy z podnikového Office 365 vzrástli medziročne o 70 %, domáce predplatné má už 20 miliónov zákazníkov. Aj balík cloudových komerčných služieb Azure na rozdiel od mobilných technológií  stále rastie. Nezabudol sa pochváliť, že tieto projekty vznikli za jeho éry. Tretí podľa neho dôležitý projekt, ktorého potenciál sa však nevyužil, bol vstup do Nokie.

Zdroj: zdnet.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

1 Comments

  1. ha-ha reakcia na: Ballmer: Microsoft potrebuje jasnú mobilnú stratégiu
    23.3.2016 09:03
    W10 je v plienkach, to co chce dokazat je nenormalne uzasne, no takmer nemozne v kratkom case. Dobre robia ze uprednostnuju jen cast projektov(ako napr. most pre iOS aplikacie), nakoniec ich operacny system potrebuje aspon nejaky zaklad na rozhybanie. Nema zmysel produkovat kopu HW bez ukonceneho SW. Strategiu maju zvladnutu, nakoniec len s tym zacali a uz maju malu pozitivnu odozvu.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá