Image
23.3.2016 1 Comments

Ballmer: Microsoft potrebuje jasnú mobilnú stratégiu

Bývalý šéf Microsoftu opäť kritizoval mobilný biznis spoločnosti. Podľa neho firme chýba jasný plán a stratégia súčasného generálneho riaditeľa Satyu Nadellu „mobile-first, cloud-first“ akosi pokrivkáva.

Podľa Ballmera sa spoločnosť nemusela obťažovať so súčasnou univerzálnou platformou pre Windows, aby zaplnila medzeru v aplikáciách, ale mala skôr pracovať na tom, aby sa androidové aplikácie dali spúšťať na Windows Phone. No nezdá sa vraj, že by predaj zariadení s Windows Phone bol pre redmondskú spoločnosť prioritou, pretože sa zameriava skôr na poskytovanie základných microsoftovských aplikácií a cloudové služby pre Android a iOS.

V rozhovore pre Business Insider Ballmer zdôraznil, že hardvér – Surface, HoloLens a Xbox – je pre budúcnosť „absolútne esenciálny“, pretože medzi zariadeniami a cloudom je vzájomný vzťah, mnohé zariadenia sú závislé od cloudového softvéru. A mobilné zariadenia tvoria nevyhnutnú súčasť hardvérovej línie.

Pozitívne sa Ballmer vyjadril o Azure a Office 365. Príjmy z podnikového Office 365 vzrástli medziročne o 70 %, domáce predplatné má už 20 miliónov zákazníkov. Aj balík cloudových komerčných služieb Azure na rozdiel od mobilných technológií  stále rastie. Nezabudol sa pochváliť, že tieto projekty vznikli za jeho éry. Tretí podľa neho dôležitý projekt, ktorého potenciál sa však nevyužil, bol vstup do Nokie.

Zdroj: zdnet.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

1 Comments

  1. ha-ha reakcia na: Ballmer: Microsoft potrebuje jasnú mobilnú stratégiu
    23.3.2016 09:03
    W10 je v plienkach, to co chce dokazat je nenormalne uzasne, no takmer nemozne v kratkom case. Dobre robia ze uprednostnuju jen cast projektov(ako napr. most pre iOS aplikacie), nakoniec ich operacny system potrebuje aspon nejaky zaklad na rozhybanie. Nema zmysel produkovat kopu HW bez ukonceneho SW. Strategiu maju zvladnutu, nakoniec len s tym zacali a uz maju malu pozitivnu odozvu.
    Reagovať

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá