Image
23.3.2016 1 Comments

Ballmer: Microsoft potrebuje jasnú mobilnú stratégiu

Bývalý šéf Microsoftu opäť kritizoval mobilný biznis spoločnosti. Podľa neho firme chýba jasný plán a stratégia súčasného generálneho riaditeľa Satyu Nadellu „mobile-first, cloud-first“ akosi pokrivkáva.

Podľa Ballmera sa spoločnosť nemusela obťažovať so súčasnou univerzálnou platformou pre Windows, aby zaplnila medzeru v aplikáciách, ale mala skôr pracovať na tom, aby sa androidové aplikácie dali spúšťať na Windows Phone. No nezdá sa vraj, že by predaj zariadení s Windows Phone bol pre redmondskú spoločnosť prioritou, pretože sa zameriava skôr na poskytovanie základných microsoftovských aplikácií a cloudové služby pre Android a iOS.

V rozhovore pre Business Insider Ballmer zdôraznil, že hardvér – Surface, HoloLens a Xbox – je pre budúcnosť „absolútne esenciálny“, pretože medzi zariadeniami a cloudom je vzájomný vzťah, mnohé zariadenia sú závislé od cloudového softvéru. A mobilné zariadenia tvoria nevyhnutnú súčasť hardvérovej línie.

Pozitívne sa Ballmer vyjadril o Azure a Office 365. Príjmy z podnikového Office 365 vzrástli medziročne o 70 %, domáce predplatné má už 20 miliónov zákazníkov. Aj balík cloudových komerčných služieb Azure na rozdiel od mobilných technológií  stále rastie. Nezabudol sa pochváliť, že tieto projekty vznikli za jeho éry. Tretí podľa neho dôležitý projekt, ktorého potenciál sa však nevyužil, bol vstup do Nokie.

Zdroj: zdnet.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Biznis

Notebook roka 2016 – hlasovať môžete už teraz

25.10.2016 00:10

Budete to mať naozaj ťažké. Dizajnové zmeny, procesory už siedmej generácie, SSD disky dosahujúce terabajtové hodnoty, a to všetko vtesnané do čoraz tenších šasi. Naopak, herné mašiny sa štíhlej línii ...

Biznis

JUMP soft je najrýchlejšie rastúca IT firma na Slovensku. Toto sú ďalšie

24.10.2016 00:08

Deloitte zverejnil rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe. Zo Slovenska sa v rebríčku CE Technology Fast 50 umiestnilo tento rok 5 spoločností – najvyššie um ...

1 Comments

  1. ha-ha reakcia na: Ballmer: Microsoft potrebuje jasnú mobilnú stratégiu
    23.3.2016 09:03
    W10 je v plienkach, to co chce dokazat je nenormalne uzasne, no takmer nemozne v kratkom case. Dobre robia ze uprednostnuju jen cast projektov(ako napr. most pre iOS aplikacie), nakoniec ich operacny system potrebuje aspon nejaky zaklad na rozhybanie. Nema zmysel produkovat kopu HW bez ukonceneho SW. Strategiu maju zvladnutu, nakoniec len s tym zacali a uz maju malu pozitivnu odozvu.
    Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá