26.8.2015 0 Comments

Balík IFS Aplikácie 9 ponúkne optimalizáciu technológie in-memory

Spoločnosť IFS, globálny dodávateľ podnikových aplikácií, predstavila v Bostone na konferencii IFS World plány na podporu technológie in-memory (spracovanie dát priamo v operačnej pamäti miesto na diskoch). Pri demonštrovaných scenároch z reálneho sveta, kedy sa vykonávala analýza dát v reálnom čase, dokázal balík IFS Aplikácie vykonať pomocou databázových technológií in-memory úlohu oveľa efektívnejšie. Celkové zrýchlenie bolo rádovo v tisícoch.

Databázová technológia in-memory spoločnosti IFS priblíži organizácie k ich obchodným procesom, umožní rýchlejšiu analýzu a reporting transakčných dát než dáta uložené v dátových skladoch, ktoré sa aktualizujú iba v pravidelných intervaloch. Technológia in-memory v sebe zahŕňa podporu pre vizualizácie a analýzy zabudované do procesov a úloh, čo je ďalšia súčasť stratégie spoločnosti IFS. Týmto spôsobom sa naprieč celou organizáciou vylepší prehľad o dátach aj procesoch a podporí kvalifikovanejšie rozhodovanie.

Súčasne so stratégiou pre technológie in-memory bolo predstavené riešenie IFS In-Memory Advisor™. Tento nový nástroj je navrhnutý tak, aby zákazníkom pomohol nasadiť technológie in-memory naprieč balíkom IFS Aplikácie tak, aby to prinieslo maximálny efekt. Technológie in-memory budú súčasťou aktualizácie balíka IFS Aplikácie 9, ktorý je plánovaný na posledný štvrťrok roku 2015. Nová funkčnosť umožní vykonávať mnohé analytické dopyty, doteraz trvajúce minúty, v zlomkoch sekúnd.

Výhody spracovania dát v pamäti začnú byť viditeľné pri okolo milióne záznamov v tabuľke, najväčší efekt sa dostaví pri spracovaní stoviek miliónov záznamov," uviedol technický riaditeľ spoločnosti IFS Dan Matthews. „Úzke analytické dopyty možno takto urýchliť rádovo v stovkách až tisícoch, širšie by sa mohli zrýchliť viac než desaťkrát a v niektorých prípadoch k zmenám nedôjde. Pri použití reálnych dát našich zákazníkov sa kompresný pomer pohybuje medzi 3:1 a 10:1, je teda potrebné oveľa menej pamäte, než dáta zaberajú na disku."

Potreba pamäte je ďalej znížená evolučným prístupom spoločnosti IFS k databázam in-memory. Namiesto trvalého ukladania celej databázy v operačnej pamäti, čo nie je nutné ani zvlášť prínosné, vyvinula spoločnosť IFS nástroj IFS In-Memory Advisor. Tento nástroj pomáha zákazníkom použiť technológie in-memory iba na tie časti balíka IFS Aplikácie, kde to ponúkne najväčší prínos. Zaistí sa tak optimálna rovnováha medzi novou rýchlou technológiou a cenou: zvyšné dáta sa ponechajú na disku, kde je ich ukladanie lacnejšie.

Spoločnosť IFS vždy uprednostňovala evolúciu pred revolúciou. Veríme, že ponuka technológií in-memory prinesie zákazníkom najväčší prínos, ak sami rozhodnú o spôsoboch a miere jej nasadenia. Rozhodne nenútime zákazníkov, aby sa vzdali svojich súčasných databáz a súvisiaceho know-how, vykonávali obriu inováciu alebo k balíku IFS Aplikácie znovu kupovali používateľské licencie," dodáva Dan Matthews.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá