24.10.2012 0 Comments

Axis získal prestížnu cenu Wall Street Journal za technologickú inováciu

Spoločnosť Axis Communications získala ocenenie Technology Innovation Award udeľované denníkom The Wall Street Journal za technológiu Lightfinder v kategórii Physical Security (fyzická bezpečnosť). Lightfinder umožňuje IP kamerám dosahovať vynikajúce výsledky aj v problémových svetelných podmienkach a rozlišovať farby v takmer úplnej tme.

Lightfinder je špičková technológia, ktorá umožňuje sieťovým kamerám „vidieť" detaily a farby - a to aj takmer potme. Farby je možné v obraze zachovať bez toho, aby bolo nutné umelé osvetlenie. Spoločnosť Axis túto technológiu celosvetovo predstavila v roku 2011. Technológia Lightfinder je revolučným vylepšením pre dohľadové kamery a v kategórii Physical Security (fyzická bezpečnosť) sa stala jediným víťazom.

„Je nám cťou a potešením, že sme toto ocenenie získali," povedal Ray Mauritsson, prezident a CEO spoločnosti Axis Communications. „Potvrdzuje to, že sila našej spoločnosti je v inováciách a že Axis je v oblasti IP video dohľadu svetovým lídrom."

William Webb, vedúci technologického oddelenia spoločnosti Neul Ltd. a porotca cien za technologické inovácie Innovation Awards v rozhovore pre Wall Street Journal povedal, že spoločnosť Axis skĺbila niekoľko rôznych myšlienok a obohatila tak inteligenciu, ktorá stojí za funkciami dohľadových kamier - pričom všetky tieto myšlienky boli niečím výnimočné.

Do súťaže v oblasti technologických inovácií Technology Innovation Awards listu Wall Street Journal sa v roku 2012 prihlásilo 536 uchádzačov z 24 zemí. Tím redaktorov a reportérov preskúmal prihlášky a 172 najzaujímavejších z nich odovzdal na posúdenie nezávislej porote, ktorú tvorili zástupcovia z investičných spoločností hľadajúcich nové projekty, zástupcovia univerzít a firiem. Z tohto objemu porotcovia vybrali 37 víťazov v celkom 18 kategóriách.

Medzi ďalšie ceny, ktoré spoločnosť Axis získala za svoju technológiu Lightfinder, patria Private Security Award (2012), ASIS Accolades (2011) a GSN Awards (2011).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá