24.10.2012 0 Comments

Axis získal prestížnu cenu Wall Street Journal za technologickú inováciu

Spoločnosť Axis Communications získala ocenenie Technology Innovation Award udeľované denníkom The Wall Street Journal za technológiu Lightfinder v kategórii Physical Security (fyzická bezpečnosť). Lightfinder umožňuje IP kamerám dosahovať vynikajúce výsledky aj v problémových svetelných podmienkach a rozlišovať farby v takmer úplnej tme.

Lightfinder je špičková technológia, ktorá umožňuje sieťovým kamerám „vidieť" detaily a farby - a to aj takmer potme. Farby je možné v obraze zachovať bez toho, aby bolo nutné umelé osvetlenie. Spoločnosť Axis túto technológiu celosvetovo predstavila v roku 2011. Technológia Lightfinder je revolučným vylepšením pre dohľadové kamery a v kategórii Physical Security (fyzická bezpečnosť) sa stala jediným víťazom.

„Je nám cťou a potešením, že sme toto ocenenie získali," povedal Ray Mauritsson, prezident a CEO spoločnosti Axis Communications. „Potvrdzuje to, že sila našej spoločnosti je v inováciách a že Axis je v oblasti IP video dohľadu svetovým lídrom."

William Webb, vedúci technologického oddelenia spoločnosti Neul Ltd. a porotca cien za technologické inovácie Innovation Awards v rozhovore pre Wall Street Journal povedal, že spoločnosť Axis skĺbila niekoľko rôznych myšlienok a obohatila tak inteligenciu, ktorá stojí za funkciami dohľadových kamier - pričom všetky tieto myšlienky boli niečím výnimočné.

Do súťaže v oblasti technologických inovácií Technology Innovation Awards listu Wall Street Journal sa v roku 2012 prihlásilo 536 uchádzačov z 24 zemí. Tím redaktorov a reportérov preskúmal prihlášky a 172 najzaujímavejších z nich odovzdal na posúdenie nezávislej porote, ktorú tvorili zástupcovia z investičných spoločností hľadajúcich nové projekty, zástupcovia univerzít a firiem. Z tohto objemu porotcovia vybrali 37 víťazov v celkom 18 kategóriách.

Medzi ďalšie ceny, ktoré spoločnosť Axis získala za svoju technológiu Lightfinder, patria Private Security Award (2012), ASIS Accolades (2011) a GSN Awards (2011).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá