24.10.2012 0 Comments

Axis získal prestížnu cenu Wall Street Journal za technologickú inováciu

Spoločnosť Axis Communications získala ocenenie Technology Innovation Award udeľované denníkom The Wall Street Journal za technológiu Lightfinder v kategórii Physical Security (fyzická bezpečnosť). Lightfinder umožňuje IP kamerám dosahovať vynikajúce výsledky aj v problémových svetelných podmienkach a rozlišovať farby v takmer úplnej tme.

Lightfinder je špičková technológia, ktorá umožňuje sieťovým kamerám „vidieť" detaily a farby - a to aj takmer potme. Farby je možné v obraze zachovať bez toho, aby bolo nutné umelé osvetlenie. Spoločnosť Axis túto technológiu celosvetovo predstavila v roku 2011. Technológia Lightfinder je revolučným vylepšením pre dohľadové kamery a v kategórii Physical Security (fyzická bezpečnosť) sa stala jediným víťazom.

„Je nám cťou a potešením, že sme toto ocenenie získali," povedal Ray Mauritsson, prezident a CEO spoločnosti Axis Communications. „Potvrdzuje to, že sila našej spoločnosti je v inováciách a že Axis je v oblasti IP video dohľadu svetovým lídrom."

William Webb, vedúci technologického oddelenia spoločnosti Neul Ltd. a porotca cien za technologické inovácie Innovation Awards v rozhovore pre Wall Street Journal povedal, že spoločnosť Axis skĺbila niekoľko rôznych myšlienok a obohatila tak inteligenciu, ktorá stojí za funkciami dohľadových kamier - pričom všetky tieto myšlienky boli niečím výnimočné.

Do súťaže v oblasti technologických inovácií Technology Innovation Awards listu Wall Street Journal sa v roku 2012 prihlásilo 536 uchádzačov z 24 zemí. Tím redaktorov a reportérov preskúmal prihlášky a 172 najzaujímavejších z nich odovzdal na posúdenie nezávislej porote, ktorú tvorili zástupcovia z investičných spoločností hľadajúcich nové projekty, zástupcovia univerzít a firiem. Z tohto objemu porotcovia vybrali 37 víťazov v celkom 18 kategóriách.

Medzi ďalšie ceny, ktoré spoločnosť Axis získala za svoju technológiu Lightfinder, patria Private Security Award (2012), ASIS Accolades (2011) a GSN Awards (2011).


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá