15.1.2015 0 Comments

Avnet získal autorizáciu pre distribúciu produktov Lenovo Enterprise na Slovensku a v Českej republike.

Avnet Technology Solutions, globálny distribútor IT riešení a člen skupiny spoločnosti Avnet, Inc. (NYSE: AVT), získal autorizáciu k distribúcii serverov Lenovo System x (x86) a súvisiacich riešení, vrátane systémov BladeCenter a Flex Systems, na Slovensku a v Českej republike.

Táto zmena vyplýva z prechodu výroby serverov IBM System x na spoločnosť Lenovo od 1. októbra minulého roka. Avnet je už v súčasnej dobe autorizovaným distribútorom serverov Lenovo System x a súvisiacich riešení v Severnej a Latinskej Amerike, v Karibiku a ázijsko-pacifickom regióne.

V spolupráci s Lenovom bude Avnet od 1. januára 2015 distribuovať riešenia System x, blade servery a prepínače BladeCenter a FlexSystem, integrované x86 systémy Flex, servery a súvisiaci software NeXtScale a iDataPlex, sieťové prvky typu blade a služby v rámci údržby. Na základe zmluvných podmienok bude Avnet ponúkať tieto servery a riešenia Lenovo v Českej republike, Rakúsku, Belgicku, Bulharsku, Chorvátsku, Nemecku, Maďarsku, Moldavsku, Holandsku, Poľsku, Rumunsku, Srbsku, na Slovensku, v Slovinsku, Švajčiarsku, v Turecku a vo Veľkej Británii.

Aby pomohol svojim obchodným partnerom ponúkať komplexné end-to-end riešenia, bude Avnet stále poskytovať celú škálu svojich tradičných služieb ako je logistika a predajné, marketingové, finančné a technické služby, strategicky prepojené s riešeniami pre firmy, IT, správu životného cyklu a vzdelávanie.

Dieter Lott, Vice President, Business Development, Avnet Technology Solutions, EMEA dodáva: „Vďaka neustálej komunikácii počas prechodu produktov IBM na Lenovo nezaznamenali naši partneri žiadne komplikácie. Naše tímy pre servery System x zostávajú rovnaké a našich zákazníkov budeme podporovať rovnako ako doteraz. Tešíme sa na objavovanie nových príležitostí, na ktorých bude Avnet a Lenovo spolupracovať, predovšetkým v oblasti konvergovanej infraštruktúry."

Massimo Donati, viceprezident divízie Enterprise Systems spoločnosti Lenovo EMEA, dodáva: „Táto nová spolupráca nám dáva príležitosť pokračovať vo vytváraní reálnych hodnôt pre našich zákazníkov, aby sme zaistili, že budú systémy Server x aj naďalej považovať za kľúčovú a spoľahlivú súčasť infraštruktúry svojich dátových centier. Avnet má dlhotrvajúce a preukázateľné výsledky v úspešnom budovaní partnerských ekosystémov po celom svete a my budeme i naďalej využívať tieto znalosti k implementácii jasnej a škálovateľnej stratégie obchodných kanálov a ďalšiemu vytváraniu obojstranne prospešných príležitostí k ďalšiemu rastu."

Obchodní partneri, ktorí majú záujem dozvedieť sa viac o tom, ako im Avnet môže pomôcť využiť príležitosti pri predaji produktov Lenovo, by mali kontaktovať lokálne zastúpenie spoločnosti Avnet.

Všetky názvy a obchodné mená sú obchodnými značkami alebo registrovanými obchodnými značkami a sú majetkom zodpovedajúcich vlastníkov. Avnet sa zrieka akýchkoľvek vlastníckych záujmov na iné než svoje vlastné značky.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

MV: Občianske s elektronickým podpisom možno vybaviť aj v sobotu

03.12.2016 00:10

Občianske preukazy so zaručeným elektronickým podpisom si občania budú môcť vybaviť aj túto sobotu. Otvorené budú všetky pracoviská dokladov v Bratislave, a to od 08:00 do 13:00. V tom istom čase vyba ...

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá