Image
16.10.2015 0 Comments

Automobily nesmú byť nikdy úplne autonómne, tvrdí profesor MIT

David Mindell je profesor histórie inžinierstva na Massachusettskom technologickom inštitúte a jeho argumenty proti autonómnym vozidlám nie sú založené na princípoch, ale na histórii.

„Podľa historických faktorov je to zlý prístup," tvrdí Mindell. „Máme k dispozícii až 40 rokov dôkazov," dodal s odkazom na vesmírny program Apollo, vďaka ktorému pristáli americkí astronauti šesťkrát na Mesiaci.

Mesačné misie mali byť pôvodne plnoautomatizované a astronauti mali byť iba pasívnymi cestujúcimi. Dopadlo to však tak, že astronauti museli ovládať veľké množstvo dôležitých funkcií vrátane finálneho pristátia na Mesiaci.

Mindell uviedol ďalší príklad z komerčných aerolínií. „Komerčné lietanie je neuveriteľne bezpečné. Jeden z dôvodov je množstvo technologicky vyspelých systémov, tieto systémy však nie sú dokonalé. Lepidlom, ktoré ich drží pohromade, je človek," uviedol Mindell, ktorý je okrem iného aj kvalifikovaný pilot. Piloti neustále vykonávajú malé korekcie v lete alebo opravujú chyby v systémoch kontrolujúcich vzdušnú dopravu.

Autonómne vozidlá vodiča zbavia určitého množstva práce, ktorú v aute treba vykonať. Podľa Mindella však úplná automatizácia nie je žiaduca.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Technológie

Hardvérová divízia Facebooku pracuje na technológii, ktorá vyzerá ako čítanie myšlienok

16.01.2017 00:30

Pred istým časom sa Mark Zuckerberg v jednom rozhovore vyjadril, že je presvedčený o tom, že jedného dňa si ľudia budú navzájom posielať myšlienky s využitím digitálnych technológií. Teraz sa jeho sen ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá