14.8.2012 0 Comments

Automatické dokončovacie riešenia spoločnosti Xerox znižuje prácnosť a časovú náročnosť produkcie brožúr

Publikácie, manuály alebo brožúry profesionálneho vzhľadu predstavujú obľúbené zárobkové tlačové zákazky. Ale ich produkcia môže byť náročná a to najmä z dôvodu tlaku na krátke termíny dodania zákaziek, čo je dnes jednou z najväčších prekážok dokončovacej fázy. Automatické dokončovacie riešenia spoločnosti Xerox eliminujú úzke miesta procesu in-line aj off-line produkcie. Tlačiari tak môžu dokončiť viac zákaziek za kratšiu dobu.

Na veľtrhu drupa 2012 si odbilo svoju premiéru riešenie IntegratedPLUS Finishing Solution pre tlač brožúr. Ide o prvé zariadenie tohto druhu, ktoré ako prvé ponúka off-line automatizáciu spájajúcu efektivitu in-line produkcie s flexibilitou off-line prístupu v jednom zariadení. Nový Dual Mode podávač s podporou dvoch módov umožňuje finišeru, ktorý bol pôvodne určený vždy pre konkrétne tlačové zariadenia, spracovať v off-line režime vstup z viacerých rôznych zariadení.

Napríklad úlohy vytlačené na zariadení Xerox Color 1000 môžu byť na stohovači prevezené k Dual Mode podávaču pripojenému k stroju Xerox igen™ 150, ktorý vykoná finišing. Operátor jednoducho odovzdá potrebné inštrukcie zariadeniu naskenovaním čiarového kódu pred pripojením stohovača k podávaču. Zariadenie na tvorbu bookletov potom pracuje automaticky na základe týchto prenesených informácií bez nutnosti ďalších odborných zásahov. Stroj igen 150 v tej chvíli môže zároveň tlačiť inú zákazku do vlastného stohovača.

Ďalšie vlastnosti riešenia IntegratedPLUS pre dokončovanie zahŕňajú:
• Automatizácia na zníženie nákladov - Obmedzenie nutnosti zásahov počas predtlačovej prípravy zlepšuje výkon vďaka automatizácii nastavenia prepress a finišera. Tlač brožúr je pripravený a nastavený podľa požiadaviek každej úlohy. Finišer automaticky nastaví patričné zošívanie, alebo skladanie. Odstránenie manuálnych zásahov znižuje pravdepodobnosť ľudskej chyby počas prepress a off-line finišingu, čím sa zvyšuje priepustnosť.

• Otvorený prístup - Jedno zariadenie na produkciu brožúr môže byť využívané väčším počtom tlačových zariadení, či už in-line, alebo off-line. Operátori tak môžu napríklad produkovať pohľadnice, zatiaľ čo je stohovač s predchádzajúcou zákazkou brožúr prevážaný k finišeru na dokončovacie úpravy. Vďaka tomu môžu všetky prítomné tlačové stroje pracovať na maximum, čím rastie produktivita. Zároveň finišery môžu byť využívané všetkými strojmi podľa potreby, čo optimalizuje ich využitie.

Dostupnosť
Integrované riešenie Xerox IntegratedPLUS pre brožúry bude dostupné celosvetovo počas tohto roka.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá