Image
20.8.2015 0 Comments

Audi vyvíja elektro-SUV s dojazdom viac ako 500 km

V súčasnosti má spoločnosť Audi v ponuke viacero hybridných automobilov, ktoré kombinujú spaľovací motor s elektromotorom. Nový model typu SUV, na ktorom automobilka momentálne pracuje, bude čisto elektromobilom jazdiacim výlučne na elektrickú energiu.

Pohyblivé aerodynamické prvky na prednej časti karosérie, bokoch a zadnej časti karosérie zlepšujú obtekanie automobilu vzduchom. Aerodynamicky optimalizovaná podlaha je zospodu kompletne uzavretá. S hodnotou koeficientu aerodynamického odporu 0,25 má štúdia novú najlepšiu hodnotu v segmente SUV.

Štúdia je skonštruovaná na báze modulárnej stavebnice z komponentov s pozdĺžne uloženým motorom MLB (Modulare Längsbaukasten) druhej generácie, ktorá umožňuje veľkú variabilitu v oblasti pohonu a usporiadania mechanických komponentov. Dĺžkou leží medzi sériovými modelmi Audi Q5 a Q7. So svojou typickou karosériou SUV a nízkou kabínou, pripomínajúcou kupé, pôsobí Audi e‑tron quattro concept veľmi dynamicky. Veľkorysá kabína pre posádku poskytuje miesto štyrom osobám.

Veľká lítiovo-iónová trakčná akumulátorová batéria je uložená medzi nápravami a pod kabínou posádky. Táto poloha zabezpečuje nízke ťažisko a vyvážené rozloženie hmotnosti na nápravy. To dodáva automobilu jazdnú dynamiku a aktívnu bezpečnosť, ktoré sú na špičke daného segmentu.

Pri konštrukcii pohonu Audi využíva skúsenosti získané s elektricky poháňaným športovým automobilom Audi R8 e‑tron. Tri elektromotory - jeden na prednej náprave a dva na zadnej náprave - poháňajú Audi e‑tron quattro concept. Je to prvý rýdzo elektrický model quattro - e‑tron quattro, ktorý je vysoko účinný a súčasne veľmi dynamický.

Zatiaľ nie sú známe takmer žiadne podrobnosti o novom elektromobile Audi. Vieme však, že články pre batériu budú dodávať LG Chem a Samsung SDI. A práve vďaka moderným batériám by malo mať očakávané SUV dojazd viac ako 500 km.

Koncept elektromobilu by mala spoločnosť Audi predstaviť už tento rok na frankfurtskom autosalóne. Reálne by sa mohol začať predávať v priebehu roka 2018.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá