Image
20.8.2015 0 Comments

Audi vyvíja elektro-SUV s dojazdom viac ako 500 km

V súčasnosti má spoločnosť Audi v ponuke viacero hybridných automobilov, ktoré kombinujú spaľovací motor s elektromotorom. Nový model typu SUV, na ktorom automobilka momentálne pracuje, bude čisto elektromobilom jazdiacim výlučne na elektrickú energiu.

Pohyblivé aerodynamické prvky na prednej časti karosérie, bokoch a zadnej časti karosérie zlepšujú obtekanie automobilu vzduchom. Aerodynamicky optimalizovaná podlaha je zospodu kompletne uzavretá. S hodnotou koeficientu aerodynamického odporu 0,25 má štúdia novú najlepšiu hodnotu v segmente SUV.

Štúdia je skonštruovaná na báze modulárnej stavebnice z komponentov s pozdĺžne uloženým motorom MLB (Modulare Längsbaukasten) druhej generácie, ktorá umožňuje veľkú variabilitu v oblasti pohonu a usporiadania mechanických komponentov. Dĺžkou leží medzi sériovými modelmi Audi Q5 a Q7. So svojou typickou karosériou SUV a nízkou kabínou, pripomínajúcou kupé, pôsobí Audi e‑tron quattro concept veľmi dynamicky. Veľkorysá kabína pre posádku poskytuje miesto štyrom osobám.

Veľká lítiovo-iónová trakčná akumulátorová batéria je uložená medzi nápravami a pod kabínou posádky. Táto poloha zabezpečuje nízke ťažisko a vyvážené rozloženie hmotnosti na nápravy. To dodáva automobilu jazdnú dynamiku a aktívnu bezpečnosť, ktoré sú na špičke daného segmentu.

Pri konštrukcii pohonu Audi využíva skúsenosti získané s elektricky poháňaným športovým automobilom Audi R8 e‑tron. Tri elektromotory - jeden na prednej náprave a dva na zadnej náprave - poháňajú Audi e‑tron quattro concept. Je to prvý rýdzo elektrický model quattro - e‑tron quattro, ktorý je vysoko účinný a súčasne veľmi dynamický.

Zatiaľ nie sú známe takmer žiadne podrobnosti o novom elektromobile Audi. Vieme však, že články pre batériu budú dodávať LG Chem a Samsung SDI. A práve vďaka moderným batériám by malo mať očakávané SUV dojazd viac ako 500 km.

Koncept elektromobilu by mala spoločnosť Audi predstaviť už tento rok na frankfurtskom autosalóne. Reálne by sa mohol začať predávať v priebehu roka 2018.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Video: Robot Atlas už prejde po členitom teréne bez toho, aby ho dopredu poznal

02.12.2016 11:58

Známy výrobca robotov Boston Dynamics vydal najnovšiu verziu dvojnohého robota Atlas začiatkom roka. Teraz ho v spolupráci s Florida Institute for Human & Machine Cognition (IMHC) ďalej zlepšil. N ...

Technológie

V Indii dali do prevádzky najväčšiu solárnu elektráreň na svete s výkonom 648 MW

02.12.2016 00:16

Po ôsmich mesiacoch výstavby spustili do prevádzky solárnu elektráreň v indickom Kamuthi (v štáte Tamilnádu), ktorá sa stala najväčšou na svete a na prvej priečke rebríčka nahradila kalifornskú elektr ...

Technológie

Japonská neurónová sieť vie vyfarbiť čiernobiele obrázky. Vyskúšajte si to

01.12.2016 00:16

Máte čiernobiele fotografie, no radi by ste z nich urobili farebné? Pomôcť vám môže šikovný nástroj založený na neurónovej sieti, ktorý vytvorili japonskí akademici z tokijskej Waseda University. Nás ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá