Image
20.8.2015 0 Comments

Audi vyvíja elektro-SUV s dojazdom viac ako 500 km

V súčasnosti má spoločnosť Audi v ponuke viacero hybridných automobilov, ktoré kombinujú spaľovací motor s elektromotorom. Nový model typu SUV, na ktorom automobilka momentálne pracuje, bude čisto elektromobilom jazdiacim výlučne na elektrickú energiu.

Pohyblivé aerodynamické prvky na prednej časti karosérie, bokoch a zadnej časti karosérie zlepšujú obtekanie automobilu vzduchom. Aerodynamicky optimalizovaná podlaha je zospodu kompletne uzavretá. S hodnotou koeficientu aerodynamického odporu 0,25 má štúdia novú najlepšiu hodnotu v segmente SUV.

Štúdia je skonštruovaná na báze modulárnej stavebnice z komponentov s pozdĺžne uloženým motorom MLB (Modulare Längsbaukasten) druhej generácie, ktorá umožňuje veľkú variabilitu v oblasti pohonu a usporiadania mechanických komponentov. Dĺžkou leží medzi sériovými modelmi Audi Q5 a Q7. So svojou typickou karosériou SUV a nízkou kabínou, pripomínajúcou kupé, pôsobí Audi e‑tron quattro concept veľmi dynamicky. Veľkorysá kabína pre posádku poskytuje miesto štyrom osobám.

Veľká lítiovo-iónová trakčná akumulátorová batéria je uložená medzi nápravami a pod kabínou posádky. Táto poloha zabezpečuje nízke ťažisko a vyvážené rozloženie hmotnosti na nápravy. To dodáva automobilu jazdnú dynamiku a aktívnu bezpečnosť, ktoré sú na špičke daného segmentu.

Pri konštrukcii pohonu Audi využíva skúsenosti získané s elektricky poháňaným športovým automobilom Audi R8 e‑tron. Tri elektromotory - jeden na prednej náprave a dva na zadnej náprave - poháňajú Audi e‑tron quattro concept. Je to prvý rýdzo elektrický model quattro - e‑tron quattro, ktorý je vysoko účinný a súčasne veľmi dynamický.

Zatiaľ nie sú známe takmer žiadne podrobnosti o novom elektromobile Audi. Vieme však, že články pre batériu budú dodávať LG Chem a Samsung SDI. A práve vďaka moderným batériám by malo mať očakávané SUV dojazd viac ako 500 km.

Koncept elektromobilu by mala spoločnosť Audi predstaviť už tento rok na frankfurtskom autosalóne. Reálne by sa mohol začať predávať v priebehu roka 2018.


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Drony bude možné napájať bezdrôtovým prenosom energie za letu

25.10.2016 00:28

Vzhľadom na obmedzenú výdrž batérie väčšina dronov nedokáže lietať dlhšie ako 30 minút na jedno nabitie. Napájanie káblom zo siete sa môže aplikovať len v prípade, že sa dron bude vznášať na jednom mi ...

Technológie

Klasická telefónna dvojlinka s prenosovou rýchlosťou až 10 Gb/s? Áno, odpoveďou je XG.fast

25.10.2016 00:25

Nokia sa nedávno pochválila tým, že dosiahla rýchlosť pripojenia 5 Gb/s na vzdialenosť 70 metrov na konvenčnej medenej krútenej dvojlinke a v laboratórnych podmienkach dokonca 8 Gb/s na vzdialenosť 30 ...

Technológie

Japonci predstavili technológiu projekcie na dynamicky sa meniaci povrch napríklad na vlajúcu plachtu

25.10.2016 00:22

Inžinieri z Tokijskej univerzity predstavili technológiu pokročilého dynamického mapovania projekcie. Ide o deformáciu projekcie na netuhý povrch, napríklad na nerovný list papiera či na tričko. Použi ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá