Image
4.7.2014 0 Comments

Astell&Kern: prehrávač hudby do vrecka pre audiofilov s cenovkou, ktorá vás posadí na zadok

Niet pochýb o tom, že dopyt po moderných prenosných multimediálnych prehrávačoch sa už prehupol cez svoj zenit. Na trhu je množstvo zariadení umožňujúcich prehrávať aj bezstratové formáty FLAC a DSD a ich cenové rozpätie je veľmi široké. K dispozícii je veľa kvalitných zariadení s mnohými funkciami, takže pri uvedení nového produktu už len málokedy híkame od údivu.

No možno takýto efekt vyvoláva nový produkt jedného z najvýznamnejších výrobcov v tejto oblasti Astell&Kern. Už audioprehrávač AK120, vydaný vlani, vytŕčal z radu, a to nielen cenou 1299 dolárov, ktorá je oproti bežným 300-dolárovým prehrávačom priam astronomická, ale aj svojimi kvalitami. No aktuálny model AK240 ho s prehľadom prekonáva, a to aj cenou, ktorá je v tomto prípade takmer dvojnásobná - 2500 dolárov.

ITN_tit_astell_kern_ak240.jpg

Je teda jasné, že nejde o nijaký low-end prehrávač. Novinkou AK240 oproti pôvodnému modelu AK120 je podpora sietí a lepšie použiteľný Bluetooth. Výhodou sieťovej podpory je to, že môžete vychutnávať terabajty hudby z vášho servera NAS bez potreby jej ukladania do pamäte prehrávača. Interná pamäť prehrávača má kapacitu 256 GB, no možno ju ešte rozšíriť, k dispozícii je totiž aj slot na pamäťové karty microSD (128 GB).

AK240 má jedinečný dizajn, ľahko sa drží v ruke a má jednoduché použitie. Výrobca nezabúda na hardvérové tlačidlá na boku na pohyb v skladbách, návrat späť a zastavenie prehrávania. Výborné je aj grafické používateľské rozhranie. Pochvalu si zaslúži aj 3,31-palcový WVGA (480 × 800) dotykový displej AMOLED, ponúkajúci množstvo informácií, ktoré sú jasne zobrazené. Za zmienku stojí aj malý senzor umiestnený v strede pod displejom, ktorého stlačením sa dostanete na úvodnú obrazovku. Je to oveľa pohodlnejšie ako mnohonásobné stláčanie tlačidla Späť na iných zariadeniach.

ITN_ak240.jpg

D/A prevodník Cirrus Logic CS4398 s jeho exkluzívnym čipom XMOS umožní natívnu podporu DSD (2,8 a 5,6 MHz) a zvládne prevod jednobitového signálu DSD do analógovej podoby. Asi ťažko by ste našli zvukový formát, ktorý by AK240 nedokázal prehrať. Vďaka novému firmvéru zvládne 24-bit./384 kHz súbory, ale, samozrejme, aj MP3 a iné stratové komprimované typy súborov, ak na tom trváte. Súbory sa z počítača prenášajú cez protokol MTP a trochu komplikovanejšie cez Wi-Fi.

Firmvér umožňuje aj gapless prehrávanie, pri ktorom nevznikajú odmlky pre prechode zo skladby na skladbu. Vstavaný Li-Pol akumulátor s kapacitou 3250 mAh vydrží asi na 9 hodín reprodukcie hudby, nabíjať ho môžete aj počas prehrávania. AK240 môžete použiť aj ako zvukovú kartu USB a zvýšiť tak kvalitu zvuku vášho notebooku či stolového počítača, prípadne ako S/PDIF externý prevodník DAC.

Prehrávač Astell&Kern AK240 je určený ľuďom, ktorí nemajú hlboko do vrecka, z hľadiska praktického úžitku však ide o dobrú investíciu.

Zdroj: enjoythemusic.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Ako funguje štvorfarebná tlačiareň od PRUSA 3D

26.10.2016 00:00

Pred niekoľkými mesiacmi sme predstavili novú verziu 3D tlačiarne Original Prusa i3 MK2, s väčšou tlačovou plochou, automatickou kalibráciou a niekoľkými ďalšími vylepšeniami. Vývojári PRUSA 3D naprie ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá