Image
8.6.2015 0 Comments

Asistent Hound by mohol prekonať Siri či Cortanu

hound-2.jpg SoundHound možno poznáte ako službu na identifikovanie hudby. Spoločnosť zo Santa Clary však v týchto dňoch predstavila aj ďalší projekt, na ktorom pracuje už takmer desať rokov. Volá sa Hound a ide o hlasom ovládané rozhranie, ktoré by čoskoro mohlo dostať do našich telefónov, tabletov, áut, ale aj sendvičovačov či kávovarov.

Hound je niečo ako Siri - môžete ho použiť na odosielanie textov, nastavenie budíka, získanie informácií o trase. No zvládne toho aj viac. Môžete mu napríklad zadať, aby vám našiel hotel v určitej lokalite za danú cenu, pričom musí mať vo výbave napr. bazén a bezplatné Wi-Fi. Hound vie analyzovať dáta a nájsť presne to, čo hľadáte.

hound.jpg

Počas demonštrácie zakladateľ SoundHoundu Keyvan Mohajer postavil Hound pred najrozličnejšie úlohy. Rýchlosť spracovania dopytov bola skutočne pôsobivá. Pritom išlo o naozaj náročné úlohy, ako príklad uvedieme jeden z dopytov: „Aká je populácia v hlavnom meste Japonska a Číny, aké sú ich veľkosti vo štvorcových míľach? A ešte mi povedz, koľko ľudí žije v Indii a aké sú predvoľby pre Nemecko, Francúzsko a Taliansko."


Hound je sčasti vyhľadávací nástroj, sčasti osobný asistent a sčasti systém hands-free. Má síce podobné funkcie ako Siri či Cortana, ale poradí si aj s oveľa komplexnejšími požiadavkami. Samozrejme, je ešte veľa vecí, v ktorých by sa mal zdokonaliť. Podľa Mohajera by sa mal zlepšiť napr. v oblasti varenia. „Poviem mu: 'OK, Hound, mám zeler, kurací vývar a klobásu.' A on by mi mal dať recept." Aplikácia by sa mala naučiť takisto identifikovať pesničky podľa vášho hmkania, pričom by využila obrovskú databázu hudobného vyhľadávača spoločnosti.

Hound je teraz vo fáze betatestovania pre Android (stiahnuť sa dá z Google Play), čoskoro má prísť aj verzia pre iOS. Pre vývojárov je k dispozícii systém Houndify, ktorý umožňuje integrovať technológie a hlasové ovládanie Houndu do ich aplikácií.

Zdroj: wired.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá