Image
8.6.2015 0 Comments

Asistent Hound by mohol prekonať Siri či Cortanu

hound-2.jpg SoundHound možno poznáte ako službu na identifikovanie hudby. Spoločnosť zo Santa Clary však v týchto dňoch predstavila aj ďalší projekt, na ktorom pracuje už takmer desať rokov. Volá sa Hound a ide o hlasom ovládané rozhranie, ktoré by čoskoro mohlo dostať do našich telefónov, tabletov, áut, ale aj sendvičovačov či kávovarov.

Hound je niečo ako Siri - môžete ho použiť na odosielanie textov, nastavenie budíka, získanie informácií o trase. No zvládne toho aj viac. Môžete mu napríklad zadať, aby vám našiel hotel v určitej lokalite za danú cenu, pričom musí mať vo výbave napr. bazén a bezplatné Wi-Fi. Hound vie analyzovať dáta a nájsť presne to, čo hľadáte.

hound.jpg

Počas demonštrácie zakladateľ SoundHoundu Keyvan Mohajer postavil Hound pred najrozličnejšie úlohy. Rýchlosť spracovania dopytov bola skutočne pôsobivá. Pritom išlo o naozaj náročné úlohy, ako príklad uvedieme jeden z dopytov: „Aká je populácia v hlavnom meste Japonska a Číny, aké sú ich veľkosti vo štvorcových míľach? A ešte mi povedz, koľko ľudí žije v Indii a aké sú predvoľby pre Nemecko, Francúzsko a Taliansko."


Hound je sčasti vyhľadávací nástroj, sčasti osobný asistent a sčasti systém hands-free. Má síce podobné funkcie ako Siri či Cortana, ale poradí si aj s oveľa komplexnejšími požiadavkami. Samozrejme, je ešte veľa vecí, v ktorých by sa mal zdokonaliť. Podľa Mohajera by sa mal zlepšiť napr. v oblasti varenia. „Poviem mu: 'OK, Hound, mám zeler, kurací vývar a klobásu.' A on by mi mal dať recept." Aplikácia by sa mala naučiť takisto identifikovať pesničky podľa vášho hmkania, pričom by využila obrovskú databázu hudobného vyhľadávača spoločnosti.

Hound je teraz vo fáze betatestovania pre Android (stiahnuť sa dá z Google Play), čoskoro má prísť aj verzia pre iOS. Pre vývojárov je k dispozícii systém Houndify, ktorý umožňuje integrovať technológie a hlasové ovládanie Houndu do ich aplikácií.

Zdroj: wired.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá