Image
31.12.2015 0 Comments

ArcaBoard: Levitujúci hoverboard za 20 000 dolárov sa vznáša nad akýmkoľvek povrchom

Po celé roky koncepty vznášajúcich sa hoverboardov patrili skôr do oblasti sci-fi alebo išlo o vychytávky určené pre niekoľkých nadšencov. No letecká spoločnosť Arca teraz prijíma objednávky na zariadenie ArcaBoard, čo je levitujúci hoverboard, ktorý by sa mohol dostať k spotrebiteľom (no iba ak nemajú veľmi hlboko do vrecka).

Na rozdiel od hoverboardov kombinujúcich jednokolku a skejtbord a poháňaných magnetmi, aké predstavili spoločnosti Arx Pax či Lexus, sa ArcaBoard skutočne vznáša nad povrchom, a to akýmkoľvek - či už je to betón, piesok, alebo dokonca aj voda.

Arca začínala ako rumunská mimovládna organizácia a získala od rumunskej vlády a Európskej vesmírnej agentúry kontrakty na práce na stratosférických raketách a balónoch. Vytvorila aj niekoľko high-tech dronov a nedávno sa presídlila do USA.

ArcaBoard je doska pripomínajúca nadrozmerný skejtbord. Má rozmery 145 × 76 × 15 cm a je zhotovená z kompozitných materiálov. Vybavená je 36 vysokovýkonnými ventilátormi, schopnými vytvoriť ťah až 1913 N (272 konských síl). Batéria zvládne dodať energiu na šesť minút prevádzky (alebo na tri minúty pri verzii určenej pre jazdcov s vyššou hmotnosťou). Najvyššia dosiahnuteľná rýchlosť je 20 km/h.

arcaboard.jpg

Hoverboard ovláda jazdec svojím telom alebo z aplikácie pre iOS alebo Android, pripojenej cez bluetooth, ktorá aktivuje stabilizačný systém a odovzdáva navigačné príkazy zadávané pohybom rúk.Napriek tomu, že ArcaBoard má na jedno nabitie dojazd asi 2 km, jeho cena je porovnateľná s automobilom. Uvádzacia maloobchodná cena je totiž 19 900 dolárov. Dobitie batérie trvá 6 hodín, no možno si kúpiť aj špeciálnu rýchlonabíjačku, tá však stojí ďalších 4500 dolárov a údajne nabije vznášadlo za 35 minút.

Dodávky zariadení ArcaBoard a ArcaDock sa majú začať v apríli 2016.

Zdroj: gizmag.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Všetky nové Tesly už majú HW na samostatnú jazdu s vyššou úrovňou bezpečnosti než s vodičom

24.10.2016 00:22

Tesla vyhlásila, že všetky jej autá vyrobené odteraz budú schopné úplne autonómnej jazdy.  Zverejnila aj demonštračné video ukazujúce samostatne jazdiace auto, v ktorom je človek prítomný „len z právn ...

Technológie 5

Počítače v Microsofte rozpoznávajú reč na rovnakej úrovni ako ľudia

24.10.2016 00:19

Tím inžinierov Microsoftu z divízie umelej inteligencie a výskumu (Artificial Intelligence and Research) sa pochválil (PDF), že ich systém na rozpoznávanie reči dosiahol chybovosť (word error rate – W ...

Technológie 5

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá