Image
4.3.2015 0 Comments

AppleInsider má nové informácie o Apple iPhone 6S/6S Plus!

iphone_6_iphone_6_plus_backs_hands_on.jpg Server AppleInsider získal od svojich zdrojov, vraj veľmi dôveryhodných, naozaj zaujímavé informácie ohľadom iPhonu 6S a iPhonu 6S Plus. Medzi novinky, ktoré by malo Apple v nových iPhonoch predstaviť, patrí napríklad aj technológia Force Touch, ktorá reaguje na silu tlaku vášho prsta na dotykové sklíčko. Túto technológiu využije Apple aj v hodinkách Apple Watch.

Dve veľkosti

Podľa zdroja sa máme tento rok tešiť na dve veľkosti „jablkového" iPhonu. Bude to opäť 4,7" a 5,5". Je to teda dobrá správa pre tých, ktorým súčasná veľkosť vyhovuje. Čo však tí, ktorí chceli 4"? Tí majú podľa servera tento rok smolu, keďže Apple predstaví nástupcu modelu 5S so 4" displejom najskôr v roku 2016 (ak vôbec). Takisto sa nezmení ani dizajn nových iPhonov. Pokiaľ by aj nastali nejaké zmeny, vraj budú len konštrukčné a v prípade dizajnu len veľmi minimálne.

Force Touch a hmatová reakcia

iPhone 6S ponúkne Force Touch rovnako ako hodinky Apple Watch ešte tento rok. V prípade iPadov si na túto technológiu vraj ešte počkáme. Pokiaľ sa však nad tým zamyslíme, práve iPady sú zariadenia, na ktorých by sme niečo takéto využili (napr. pri kreslení). Apple chcel použiť technológiu Force Touch už pri iPhone 6, no nastali problémy s kalibráciou displeja, a tak ju radšej odložil. Je viac než možné, že niečo podobné mohlo nastať aj na iPadoch.

Apple-2014-Watch-11-630x419.jpg

Apple Watch

Okrem Force Touch by sme mali v iPhone 6S vidieť aj hmatovú spätnú väzbu, ktorá by po dotyku na displej jednoducho dala používateľovi najavo formou jemnej vibrácie, že napríklad danú ikonku stlačil. Túto funkciu by mohli vo veľkom využívať aj používatelia so zrakovými problémami.

Podľa zdroja sa tento rok vraj nedočkáme ani dvoch šošoviek fotoaparátu, o ktorých sa prednedávnom vo veľkom hovorilo. Dôvodom má byť najmä fakt, že na dizajn iPhonu 6 sa jednoducho nehodia a na tele zariadenia na ne nie je miesto. Práve preto sa ich dočkáme najskôr až v roku 2016.

11138-3814-141118-iPhone-Dual-Camera-l.jpg

Apple iPhone 6 s dvoma šošovkami fotoaparátu

Zdroj: svetapple.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá