Image
20.12.2012 0 Comments

Apple vs. Samsung: Zákaz predaja nebude, pokuta ostáva

apple.jpg Spor Samsungu so spoločnosťou Apple nás zamestnával, dá sa povedať, celý rok. Apple v tomto spore obvinil spoločnosť Samsung z kopírovania dizajnu a používateľského rozhrania zariadenia iPhone. V tomto spore dostala spoločnosť Samsung zákaz predaja svojich zariadení, ako pokuta bola stanovená suma vo výške 1 miliardy amerických dolárov.

Všetko sa zopakovalo ešte počas jesene, keď Apple žiadal absolútny zákaz predaja zariadení od Samsungu, ktoré porušujú patentové nároky spoločnosti Apple.

Sudkyňa Kohová sa vyjadrila k výberu poroty tak, že jej zloženie bolo primerané. Podľa sudkyne Apple nepredložil dostatočné množstvo relevantných dôkazov o tom, že zákazníci si pomýlili zariadenia od oboch spoločností. Preto zákaz predaja bol zrušený a zmietnutý zo stola.
Jednoduchým vyhlásením teda zhrnuté a podčiarknuté: Samsung môže naďalej svoje zariadenia predávať, no pokutu musí zaplatiť.

Tu však nie je koniec, pretože spor ostáva v tom, akú výšku zaplatí Samsung Applu. Zatiaľ čo Samsung požaduje zníženie sumy, Apple žiada jej zvýšenie. Takže sága bude pokračovať aj ďalej a bude nás zamestnávať aj po Novom roku.

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá