Image
20.12.2012 0 Comments

Apple vs. Samsung: Zákaz predaja nebude, pokuta ostáva

apple.jpg Spor Samsungu so spoločnosťou Apple nás zamestnával, dá sa povedať, celý rok. Apple v tomto spore obvinil spoločnosť Samsung z kopírovania dizajnu a používateľského rozhrania zariadenia iPhone. V tomto spore dostala spoločnosť Samsung zákaz predaja svojich zariadení, ako pokuta bola stanovená suma vo výške 1 miliardy amerických dolárov.

Všetko sa zopakovalo ešte počas jesene, keď Apple žiadal absolútny zákaz predaja zariadení od Samsungu, ktoré porušujú patentové nároky spoločnosti Apple.

Sudkyňa Kohová sa vyjadrila k výberu poroty tak, že jej zloženie bolo primerané. Podľa sudkyne Apple nepredložil dostatočné množstvo relevantných dôkazov o tom, že zákazníci si pomýlili zariadenia od oboch spoločností. Preto zákaz predaja bol zrušený a zmietnutý zo stola.
Jednoduchým vyhlásením teda zhrnuté a podčiarknuté: Samsung môže naďalej svoje zariadenia predávať, no pokutu musí zaplatiť.

Tu však nie je koniec, pretože spor ostáva v tom, akú výšku zaplatí Samsung Applu. Zatiaľ čo Samsung požaduje zníženie sumy, Apple žiada jej zvýšenie. Takže sága bude pokračovať aj ďalej a bude nás zamestnávať aj po Novom roku.

Zdroj: MojAndroid.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá