Image
16.6.2014 0 Comments

Apple sťahuje milióny prehrievajúcich sa zdrojov pre iPhone

iphone.jpg Spoločnosť Apple spustila program na výmenu európskych variantov 5-wattových napájačov USB dodávaných so staršími smartfónmi iPhone. Tieto adaptéry sa totiž môžu prehrievať a priniesť tak zvýšené bezpečnostné riziká.

Ide o zdroje dodávané k modelom iPhone 3GS, iPhone 4 a iPhone 4S, ktoré boli predávané od októbra 2009 do septembra 2012 v 37 krajinách vrátane Európy, Ruska, Izraela, Indie a ďalších. Tieto adaptéry sa predávali aj samostatne vo forme príslušenstva.

Apple potvrdil, že problém sa týka aj zákazníkov v Českej republike a že tu boli chybné napájače predávané. O aké množstvo by presne mohlo ísť, nie je doposiaľ známe, pravdepodobne však pôjde o milióny kusov. Mnohé z nich pritom budú stále používané tak v domácnostiach, ako aj vo firmách.

Apple informoval, že všetky chybné napájacie zdroje vymení zákazníkom zadarmo za nové, ktoré už problémom s prehrievaním údajne netrpia. Výmena by mala byť vykonaná čo najskôr. Zdroje postihnuté chybou možno ľahko identifikovať podľa označenia Model A1300 a sivých písmen CE na strane, ktorou sa zastrkujú do zásuviek - pozri obrázok. Modernejšie adaptéry s označením Model A1400 sú podľa informácií Applu už v poriadku.

Zákazníci by chybné zdroje svojich iPhonov mali zaniesť do značkových obchodov Applu alebo do autorizovaných servisov. Treba so sebou vziať aj smartfón na overenie sériového čísla.

affectedadapter copy.jpg

Označenie chybného zdroja pre iPhone, pri ktorom hrozí prehrievanie.

Zdroj: ICT manažer


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá