Image
16.6.2014 0 Comments

Apple sťahuje milióny prehrievajúcich sa zdrojov pre iPhone

iphone.jpg Spoločnosť Apple spustila program na výmenu európskych variantov 5-wattových napájačov USB dodávaných so staršími smartfónmi iPhone. Tieto adaptéry sa totiž môžu prehrievať a priniesť tak zvýšené bezpečnostné riziká.

Ide o zdroje dodávané k modelom iPhone 3GS, iPhone 4 a iPhone 4S, ktoré boli predávané od októbra 2009 do septembra 2012 v 37 krajinách vrátane Európy, Ruska, Izraela, Indie a ďalších. Tieto adaptéry sa predávali aj samostatne vo forme príslušenstva.

Apple potvrdil, že problém sa týka aj zákazníkov v Českej republike a že tu boli chybné napájače predávané. O aké množstvo by presne mohlo ísť, nie je doposiaľ známe, pravdepodobne však pôjde o milióny kusov. Mnohé z nich pritom budú stále používané tak v domácnostiach, ako aj vo firmách.

Apple informoval, že všetky chybné napájacie zdroje vymení zákazníkom zadarmo za nové, ktoré už problémom s prehrievaním údajne netrpia. Výmena by mala byť vykonaná čo najskôr. Zdroje postihnuté chybou možno ľahko identifikovať podľa označenia Model A1300 a sivých písmen CE na strane, ktorou sa zastrkujú do zásuviek - pozri obrázok. Modernejšie adaptéry s označením Model A1400 sú podľa informácií Applu už v poriadku.

Zákazníci by chybné zdroje svojich iPhonov mali zaniesť do značkových obchodov Applu alebo do autorizovaných servisov. Treba so sebou vziať aj smartfón na overenie sériového čísla.

affectedadapter copy.jpg

Označenie chybného zdroja pre iPhone, pri ktorom hrozí prehrievanie.

Zdroj: ICT manažer


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá