Image
6.3.2014 0 Comments

Apple predstavil platformu CarPlay. Operačný systém iOS bude už aj v autách.

carplay_43.jpg Nejde o samostatný operačný systém, avšak o platformu, ktorá zjednoduší prístup k službám, obsahu a aplikáciám z iPhonu.

CarPlay je kompatibilný s iPhonmi, ktoré sú vybavené Lightning konektorom. Ide o model iPhone 5 a novšie. iPady nie sú podporované. Používateľ môže po pripojení iPhonu pristupovať k niektorým funkciám cez rozhranie palubnej dosky. Podporované sú funkcie Siri, iTunes, Mapy a Správy. Okrem dotykového panelu na palubnej doske je možné využívať aj hlasové ovládanie - systém poslúži aj vo funkcii hands-free súpravy.

carplay_1.jpg

Momentálne nie je známe, či bude CarPlay podporovať aj aplikácie tretích strán, resp. či budú mať vývojári možnosť podporu zabudovať.

carplay_2.jpg

Systém sa objaví najskôr v luxusných automobiloch značiek Mercedes Benz, Ferrari a Volvo. Neskôr by ho mali integrovať ďalší výrobcovia - BMW, Toyota, Honda, Kia, Ford a ďalší. CarPlay sa prvej verejnej prezentácie dočká 6. marca na veľtrhu v Ženeve.

Podobný systém vyvíja aj Google. Mal by sa nazývať Google Projected Mode a ponúkne integráciu zariadení s Androidom vo vozidlách. Funkcie by mali byť veľmi podobné - navigácia, multimédiá, hands-free.

Zdroj: mashable.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá