Image
6.3.2014 0 Comments

Apple predstavil platformu CarPlay. Operačný systém iOS bude už aj v autách.

carplay_43.jpg Nejde o samostatný operačný systém, avšak o platformu, ktorá zjednoduší prístup k službám, obsahu a aplikáciám z iPhonu.

CarPlay je kompatibilný s iPhonmi, ktoré sú vybavené Lightning konektorom. Ide o model iPhone 5 a novšie. iPady nie sú podporované. Používateľ môže po pripojení iPhonu pristupovať k niektorým funkciám cez rozhranie palubnej dosky. Podporované sú funkcie Siri, iTunes, Mapy a Správy. Okrem dotykového panelu na palubnej doske je možné využívať aj hlasové ovládanie - systém poslúži aj vo funkcii hands-free súpravy.

carplay_1.jpg

Momentálne nie je známe, či bude CarPlay podporovať aj aplikácie tretích strán, resp. či budú mať vývojári možnosť podporu zabudovať.

carplay_2.jpg

Systém sa objaví najskôr v luxusných automobiloch značiek Mercedes Benz, Ferrari a Volvo. Neskôr by ho mali integrovať ďalší výrobcovia - BMW, Toyota, Honda, Kia, Ford a ďalší. CarPlay sa prvej verejnej prezentácie dočká 6. marca na veľtrhu v Ženeve.

Podobný systém vyvíja aj Google. Mal by sa nazývať Google Projected Mode a ponúkne integráciu zariadení s Androidom vo vozidlách. Funkcie by mali byť veľmi podobné - navigácia, multimédiá, hands-free.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá