Image
6.3.2014 0 Comments

Apple predstavil platformu CarPlay. Operačný systém iOS bude už aj v autách.

carplay_43.jpg Nejde o samostatný operačný systém, avšak o platformu, ktorá zjednoduší prístup k službám, obsahu a aplikáciám z iPhonu.

CarPlay je kompatibilný s iPhonmi, ktoré sú vybavené Lightning konektorom. Ide o model iPhone 5 a novšie. iPady nie sú podporované. Používateľ môže po pripojení iPhonu pristupovať k niektorým funkciám cez rozhranie palubnej dosky. Podporované sú funkcie Siri, iTunes, Mapy a Správy. Okrem dotykového panelu na palubnej doske je možné využívať aj hlasové ovládanie - systém poslúži aj vo funkcii hands-free súpravy.

carplay_1.jpg

Momentálne nie je známe, či bude CarPlay podporovať aj aplikácie tretích strán, resp. či budú mať vývojári možnosť podporu zabudovať.

carplay_2.jpg

Systém sa objaví najskôr v luxusných automobiloch značiek Mercedes Benz, Ferrari a Volvo. Neskôr by ho mali integrovať ďalší výrobcovia - BMW, Toyota, Honda, Kia, Ford a ďalší. CarPlay sa prvej verejnej prezentácie dočká 6. marca na veľtrhu v Ženeve.

Podobný systém vyvíja aj Google. Mal by sa nazývať Google Projected Mode a ponúkne integráciu zariadení s Androidom vo vozidlách. Funkcie by mali byť veľmi podobné - navigácia, multimédiá, hands-free.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá