Image
10.9.2014 0 Comments

Apple predstavil iPhone 6 a Apple Watch

iphone6.png Apple na včerajšej tlačovej konferencii predstavil svoje nové zariadenia: väčšiu i menšiu verziu iPhonu 6 a ich príbuzného - dlho očakávané inteligentné hodinky.

iPhone 6 a iPhone 6 Plus majú 4,7-, resp. 5,5-palcový displej. Ide o novú generáciu displeja, označovanú Retina HD, pričom model Plus má full HD rozlíšenie. Nové telefóny sú tenšie ako ich predchodcovia, majú prepracovanú klávesnicu, rýchlejšie spracúvajú grafiku a obsahujú nový pohybový koprocesor (na sledovanie pohybu a údajov o vzdialenosti). V porovnaní s iPhonom 5S sa zlepšila aj životnosť batérie. Výrobca sľubuje aj rýchlejšie pripojenie Wi-Fi a LTE, nechýba ani podpora VoLTE (Voice over LTE).

Model 6 Plus má vynovený fotoaparát, disponuje autofókusom s fázovou detekciou a optickou stabilizáciou obrazu (model bez prívlastku Plus bude mať len digitálnu stabilizáciu). Inak to bude 8 Mpx iSight Camera ako v iPhone 5S, no bude mať nový senzor, ktorý lepšie pracuje so svetlom. Fotoaparát podporuje 1080p video s 30 a 60 fps, ako aj slow-motion video 120 fps alebo 240 fps. Zvládne aj fotografovanie tzv. burst shotom, keď vyfotí niekoľko snímok rýchlo za sebou. Zlepšila sa aj funkcia rozpoznávania tváre (Face Detection).

Nové iPhony sa majú na trhu objaviť 19. septembra. Cena 16 GB modelu iPhone 6 bude 199 dolárov, za 299 sa bude ponúkať 64 GB verzia (za rovnakú cenu sa ponúkala 32 GB verzia iPhonu 5S) a model so 128 GB úložiskom sa bude predávať za 399 dolárov. Cena iPhonu 6 Plus sa začína na 299 dolároch za 16 GB model, 64 GB verzia bude stáť 399 dolárov a za 128 GB bude treba zaplatiť 499 dolárov. (Ceny zverejnené na podujatí sú platné pre USA a s tradičnou dvojročnou viazanosťou. Do konca roka budú nové telefóny k dispozícii v 115 krajinách, no nebolo konkretizované, ktoré krajiny sú v prvej vlne. Podľa neoficiálnych informácií nedotovaná cena najnižšieho modelu v Európe bude 699 eur. Nemecké stránky Applu uvádzajú takéto ceny: 16 GB - 699 eur, 64 GB - 799 eur, 128 GB - 899 eur; ceny pre verziu 6 Plus sú o 100 eur vyššie.)

A Apple konečne vkročil aj do oblasti wearables, predstavil smart hodinky Apple Watch (teda nie iWatch, ako sa očakávalo). Hodinky umožnia čítať SMS, spolupracujú s kalendárom, fotografiami a ďalšími aplikáciami z iOS. K dispozícii budú Siri aj Apple mapy, hoci len v oklieštenej verzii, ale zato s plánovačom cesty.

apple_watch.png

Apple Watch má flexibilný displej Retina, chránený vrstvou syntetického zafíru. Majú vo výbave rôzne senzory na sledovanie pohybu a zdravia a podporujú indukčné dobíjanie. Apple na podujatí predviedol niekoľko zaujímavých aplikácií, napr. schopnosť odomknúť dvere na hotelovej izbe.

K dispozícii bude šesť rôznych remienkov, ktoré sa dajú štandardným spôsobom vymeniť. Cena hodiniek sa začína na 349 amerických dolároch, dostupné budú začiatkom roka 2015.

Najnovšie mobilné zariadenia Applu budú obsahovať technológiu NFC a telefóny budú podporovať aj realizáciu finančných transakcií vďaka technológii Apple Pay. Platby sa budú overovať cez Touch ID. Spočiatku však budú mobilné platby k dispozícii len v Spojených štátoch, a to od októbra.

Zdroj: cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá