Image
13.8.2012 0 Comments

Apple ponúkal Samsungu licencovanie patentov – 30 USD za smartfón, 40 USD za tablet

apple-vs-samsung.jpg Boj Samsungu a Applu pokračuje. Zdá sa však, že sa všetko chýli k istej dohode, ktorá by nekonečnú vojnu dvoch partnerov a v prípade Samsungu aj dodávateľa hardvéru skončila.

Ešte v októbri 2010 ponúkol Apple spoločnosti Samsung dohodu ohľadom licencie patentov spoločnosti Apple pre Samsung v hodnote 30 amerických dolárov za smartfón a 40 amerických dolárov za tablet.

„Samsung sa rozhodol prijať a napodobniť dizajn Apple iPhonu," vyjadrila sa spoločnosť Apple v októbri 2010. „Spoločnosť Apple by bola radšej, keby Samsung bol požiadal o licenciu ešte predtým, ako tak urobil. Keďže Samsung je strategickým dodávateľom hardvéru pre spoločnosť Apple, Apple je pripravený ponúknuť zvýhodnenú licenciu na túto kategóriu zariadení."

Apple ponúkol aj 20-percentnú zľavu v prípade krížovej licencie, čo by znamenalo, že Apple a Samsung by v oblasti tabletov a smartfónov do istej miery spolupracovali.

Už v decembri 2010 Apple vytýkal spoločnosti Samsung, že používa jeho patenty, kopíruje dizajn a porušuje autorské práva.

„Spoločnosť Apple zistila niekoľko desiatok porušení patentových nárokov spoločnosti použitých pri prevádzke Androidu alebo v prípade dizajnových a hardvérových nárokov," pokračuje vyhlásenie Applu. V tom čase Apple uverejnil aj prezentáciu s titulkom Samsung kopíruje Apple, v ktorej vysvetľuje sporné body v patentových nárokoch.

„Je však mnoho patentov, ktoré patria Androidu a Apple ich nesmie využívať," pokračuje vyhlásenie spoločnosti Apple.

Všetky tieto fakty sa prepierajú v spore, ktorý aktuálne prebieha na súde v San José v Kalifornii. Ide v ňom o naozaj „chutné fazuľky" v podobe 2,5 miliardy amerických dolárov na odškodnom, ktoré žiada Apple od spoločnosti Samsung.

Apple tieto dôkazy predložil ešte v piatok a zavolal si niekoľko svedkov, ktorí potvrdzujú jeho ponuku, navyše medzi svedeckými výpoveďami sa objavilo aj meno Steva Jobsa. Samsung, samozrejme, takisto pracuje na svojej obhajobe a jeho právnici sú naozaj v plnom nasadení.

Celý dokument z októbra 2010 si môžete pozrieť v nasledujúcich riadkoch:

Samsung Apple Oct 5 2010 Licensing

Zdroj: MojAndroid.sk


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá