Image
13.8.2012 0 Comments

Apple ponúkal Samsungu licencovanie patentov – 30 USD za smartfón, 40 USD za tablet

apple-vs-samsung.jpg Boj Samsungu a Applu pokračuje. Zdá sa však, že sa všetko chýli k istej dohode, ktorá by nekonečnú vojnu dvoch partnerov a v prípade Samsungu aj dodávateľa hardvéru skončila.

Ešte v októbri 2010 ponúkol Apple spoločnosti Samsung dohodu ohľadom licencie patentov spoločnosti Apple pre Samsung v hodnote 30 amerických dolárov za smartfón a 40 amerických dolárov za tablet.

„Samsung sa rozhodol prijať a napodobniť dizajn Apple iPhonu," vyjadrila sa spoločnosť Apple v októbri 2010. „Spoločnosť Apple by bola radšej, keby Samsung bol požiadal o licenciu ešte predtým, ako tak urobil. Keďže Samsung je strategickým dodávateľom hardvéru pre spoločnosť Apple, Apple je pripravený ponúknuť zvýhodnenú licenciu na túto kategóriu zariadení."

Apple ponúkol aj 20-percentnú zľavu v prípade krížovej licencie, čo by znamenalo, že Apple a Samsung by v oblasti tabletov a smartfónov do istej miery spolupracovali.

Už v decembri 2010 Apple vytýkal spoločnosti Samsung, že používa jeho patenty, kopíruje dizajn a porušuje autorské práva.

„Spoločnosť Apple zistila niekoľko desiatok porušení patentových nárokov spoločnosti použitých pri prevádzke Androidu alebo v prípade dizajnových a hardvérových nárokov," pokračuje vyhlásenie Applu. V tom čase Apple uverejnil aj prezentáciu s titulkom Samsung kopíruje Apple, v ktorej vysvetľuje sporné body v patentových nárokoch.

„Je však mnoho patentov, ktoré patria Androidu a Apple ich nesmie využívať," pokračuje vyhlásenie spoločnosti Apple.

Všetky tieto fakty sa prepierajú v spore, ktorý aktuálne prebieha na súde v San José v Kalifornii. Ide v ňom o naozaj „chutné fazuľky" v podobe 2,5 miliardy amerických dolárov na odškodnom, ktoré žiada Apple od spoločnosti Samsung.

Apple tieto dôkazy predložil ešte v piatok a zavolal si niekoľko svedkov, ktorí potvrdzujú jeho ponuku, navyše medzi svedeckými výpoveďami sa objavilo aj meno Steva Jobsa. Samsung, samozrejme, takisto pracuje na svojej obhajobe a jeho právnici sú naozaj v plnom nasadení.

Celý dokument z októbra 2010 si môžete pozrieť v nasledujúcich riadkoch:

Samsung Apple Oct 5 2010 Licensing

Zdroj: MojAndroid.sk


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá