Image
23.5.2014 0 Comments

Apple na WWDC predstaví nové verzie operačných systémov

apple_logo.jpg Spoločnosť 2. júna o 19. hodine nášho času odštartuje konferenciu pre vývojárov s názvom Worldwide Developers Conference (WWDC). Nových verzií sa dočkajú OS X aj iOS.

Apple akciu už tradične otvorí úvodnou rečou, na ktorej sa ukážu najvyšší manažéri spoločnosti vrátane generálneho riaditeľa Tima Cooka a predstavia najnovšie verzie operačných systémov iOS a OS X. Pravdepodobne sa predvedie aj nejaký nový hardvér.
Apple bude mať na predstavenie všetkých noviniek dve hodiny, konferencia sa skončí 6. júna. Ak sa bude spoločnosť držať rovnakého scenára ako v minulých rokoch, môžeme sa tešiť na ochutnávku iOS 8 a OS X 10.10. Vývojári, ktorí sa na konferencii zúčastnia, získajú kľúče minimálne k jednému z týchto OS, pravdepodobne k iOS.

Verejnosť sa aktualizácie dočká zrejme až na jeseň, čím vývojári získajú čas na to, aby sa zžili so zmenami a mohli pripraviť nové aplikácie, prípadne upraviť tie pôvodné.

Ďalej sa teoreticky môžeme tešiť na predstavenie nového zariadenia. V roku 2013 Apple na WWDC predstavil nové notebooky MacBook Air a umožnil vývojárom nahliadnuť na radikálne upravený Mac Pro, ktorý sa do predaja dostal až koncom roka, navyše len v obmedzenom množstve. Tento rok sa očakáva ďalšia modernizácia ľahkých notebookov MacBook Air, ktoré by mohli získať displej Retina a zladiť sa tak s radom MacBook Pro.

Či bude z tejto akcie priamy prenos, ešte nie je isté, hoci ho zatiaľ spoločnosť nikdy nevynechala. V minulom roku však bolo možné prenos sledovať iba na zariadeniach od Applu alebo na virtuálnom OS X.

Program konferencie je zatiaľ tajomstvom, všetko sa vraj dozvieme o niekoľko dní a podrobnosti budú odhalené až 2. júna.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá