Image
23.5.2014 0 Comments

Apple na WWDC predstaví nové verzie operačných systémov

apple_logo.jpg Spoločnosť 2. júna o 19. hodine nášho času odštartuje konferenciu pre vývojárov s názvom Worldwide Developers Conference (WWDC). Nových verzií sa dočkajú OS X aj iOS.

Apple akciu už tradične otvorí úvodnou rečou, na ktorej sa ukážu najvyšší manažéri spoločnosti vrátane generálneho riaditeľa Tima Cooka a predstavia najnovšie verzie operačných systémov iOS a OS X. Pravdepodobne sa predvedie aj nejaký nový hardvér.
Apple bude mať na predstavenie všetkých noviniek dve hodiny, konferencia sa skončí 6. júna. Ak sa bude spoločnosť držať rovnakého scenára ako v minulých rokoch, môžeme sa tešiť na ochutnávku iOS 8 a OS X 10.10. Vývojári, ktorí sa na konferencii zúčastnia, získajú kľúče minimálne k jednému z týchto OS, pravdepodobne k iOS.

Verejnosť sa aktualizácie dočká zrejme až na jeseň, čím vývojári získajú čas na to, aby sa zžili so zmenami a mohli pripraviť nové aplikácie, prípadne upraviť tie pôvodné.

Ďalej sa teoreticky môžeme tešiť na predstavenie nového zariadenia. V roku 2013 Apple na WWDC predstavil nové notebooky MacBook Air a umožnil vývojárom nahliadnuť na radikálne upravený Mac Pro, ktorý sa do predaja dostal až koncom roka, navyše len v obmedzenom množstve. Tento rok sa očakáva ďalšia modernizácia ľahkých notebookov MacBook Air, ktoré by mohli získať displej Retina a zladiť sa tak s radom MacBook Pro.

Či bude z tejto akcie priamy prenos, ešte nie je isté, hoci ho zatiaľ spoločnosť nikdy nevynechala. V minulom roku však bolo možné prenos sledovať iba na zariadeniach od Applu alebo na virtuálnom OS X.

Program konferencie je zatiaľ tajomstvom, všetko sa vraj dozvieme o niekoľko dní a podrobnosti budú odhalené až 2. júna.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá