Image
23.5.2014 0 Comments

Apple na WWDC predstaví nové verzie operačných systémov

apple_logo.jpg Spoločnosť 2. júna o 19. hodine nášho času odštartuje konferenciu pre vývojárov s názvom Worldwide Developers Conference (WWDC). Nových verzií sa dočkajú OS X aj iOS.

Apple akciu už tradične otvorí úvodnou rečou, na ktorej sa ukážu najvyšší manažéri spoločnosti vrátane generálneho riaditeľa Tima Cooka a predstavia najnovšie verzie operačných systémov iOS a OS X. Pravdepodobne sa predvedie aj nejaký nový hardvér.
Apple bude mať na predstavenie všetkých noviniek dve hodiny, konferencia sa skončí 6. júna. Ak sa bude spoločnosť držať rovnakého scenára ako v minulých rokoch, môžeme sa tešiť na ochutnávku iOS 8 a OS X 10.10. Vývojári, ktorí sa na konferencii zúčastnia, získajú kľúče minimálne k jednému z týchto OS, pravdepodobne k iOS.

Verejnosť sa aktualizácie dočká zrejme až na jeseň, čím vývojári získajú čas na to, aby sa zžili so zmenami a mohli pripraviť nové aplikácie, prípadne upraviť tie pôvodné.

Ďalej sa teoreticky môžeme tešiť na predstavenie nového zariadenia. V roku 2013 Apple na WWDC predstavil nové notebooky MacBook Air a umožnil vývojárom nahliadnuť na radikálne upravený Mac Pro, ktorý sa do predaja dostal až koncom roka, navyše len v obmedzenom množstve. Tento rok sa očakáva ďalšia modernizácia ľahkých notebookov MacBook Air, ktoré by mohli získať displej Retina a zladiť sa tak s radom MacBook Pro.

Či bude z tejto akcie priamy prenos, ešte nie je isté, hoci ho zatiaľ spoločnosť nikdy nevynechala. V minulom roku však bolo možné prenos sledovať iba na zariadeniach od Applu alebo na virtuálnom OS X.

Program konferencie je zatiaľ tajomstvom, všetko sa vraj dozvieme o niekoľko dní a podrobnosti budú odhalené až 2. júna.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Produkty

ODG ukázal pokročilé okuliare na rozšírenú realitu. V niektorých parametroch prekonávajú HoloLens

13.01.2017 00:25

Spoločnosť Osterhout Design Group (ODG) vystavovala na CES dvoje okuliarov na rozšírenú realitu, ktoré umožňujú umiestniť 3D objekty v reálnom priestore a sú určené pre bežných spotrebiteľov. Modely R ...

Produkty

Inteligentný náramok BACtrack Skyn vám ukáže, ako veľmi ste opití

13.01.2017 00:30

Nositeľné zariadenie BACtrack Skyn vám povie, či ste vypili priveľa. Môže sa vám to hodiť v situácii, keď sa rozhodujete, či si dáte ešte za pohárik. Náramok funguje samostatne alebo v integrácii s A ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá