Image
17.6.2014 0 Comments

Apple Handoff: rozrobenú prácu dokončíte na inom zariadení aj keď na ňom daná aplikácia nebeží

ITN_handoff.jpg Nová funkcia operačných systémov iOS 8 a OS X Yosemite dovolí používateľom pokračovať v začatej práci nielen v rámci jednej aplikácie, ale aj v rámci rôznych používateľských rozhraní.

Handoff je súčasťou Continuity, čo je termín, ktorý Apple používa pre široký rad nástrojov uľahčujúcich prácu naprieč rôznymi platformami. Princíp nástroja je jednoduchý: používateľ na jednom zariadení začne vyvíjať nejakú činnosť - písať e-mail, surfovať po webe, vytvárať dokument - a dokončí ju na inom prístroji.

Funkcia sa spolieha na schopnosť hardvéru rozpoznať zariadenia pripojené k rovnakému účtu služby iCloud. Len čo dôjde k ich prepojenie, používatelia si môžu medzi jednotlivými platformami jednoducho odovzdávať rozpracované operácie. Dáta sú medzi jednotlivými zariadeniami posielané cez rozhranie Bluetooth. Na neprerušovanú prácu teda musia mať Bluetooth zapnuté obe používateľské zariadenia.

Apple chce byť príkladom a sám bude túto funkcionalitu podporovať v mnohých svojich aplikáciách pre iOS a OS X. Na zozname podporovaných aplikácií sú Pages, Numbers, Keynote, Contacts, Mail, Maps, Notes, Reminders alebo Safari. Spoločnosť však súčasne hodlá Handoff sprístupniť vývojárom zvonku prostredníctvom niekoľkých API.

Odovzdávanie práce by nemalo byť obmedzené len na rovnaké aplikácie umiestnené v rôznych zariadeniach. Vývojári budú môcť vlastné aplikácie upraviť tak, aby napríklad dokument rozpracovaný vo verzii textového editora Byword pre iPad bolo možné dokončiť za použitia inej aplikácie v OS X. Tým sa súčasne vyrieši problém s chýbajúcimi verziami aplikácií pre niektoré platformy - množstvo aplikácií je napríklad dostupných pre OS X, nie však už pre používateľov iPhonov.

„Ďalej môže dôjsť k situácii, keď používateľ používa natívnu aplikáciu v jednom zariadení a rád by v práci pokračoval v inom zariadení, ktoré však danú aplikáciu neponúka. Používateľa v tomto prípade možno presmerovať do webového rozhrania," píše Apple v dokumente pre vývojárov. Napríklad čítačka RSS Feedly ponúka aplikáciu pre iOS, zatiaľ čo používatelia OS X majú smolu. V OS X tak môžu používatelia využiť práve webové rozhranie. Podporovaný je takisto opačný smer, teda z webového prehliadača do aplikácie.

Funkciu na presmerovanie medzi aplikačným a webovým rozhraním môžu využívať aj vývojári, ktorých aplikácia disponuje verziami pre iOS aj OS X, pre prípad, že používateľ aplikáciu využíva iba v jednom z týchto systémov.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá