Image
12.12.2012 0 Comments

Aplikácie pre Chrome, ktoré vám nahradia bežný softvér

Chrome aplikácie_1012.jpg Internetový prehliadač Google Chrome disponuje bohatou ponukou webových aplikácií a internetových služieb, ktoré možno využívať ako plnohodnotný pracovný nástroj.

Cloudová služba Google Drive bola dávnejšie známa pod označením Google Documents. Funkcionalita kancelárskeho balíčka však ostala zachovaná aj naďalej a v prípade prehliadača Chrome sú k dispozícii aj samostatné aplikácie pre jednotlivé kancelárske nástroje. Do vášho prehliadača si tak môžete pridať textový editor Dokumenty Google, tabuľkový editor Tabuľky Google alebo nástroj na tvorbu prezentácií Prezentácie Google, prípadne alternatívu SlideRocket.

Google dokumenty sú kompatibilné aj so súbormi vytvorenými pomocou kancelárskych nástrojov Microsoft Office - konkrétne súbory však treba pred úpravou nahrať do cloudového úložiska Google Drive. S Google aplikáciami môžete vytvárať a editovať dokumenty, ukladať ich na lokálny disk, zdieľať s ostatnými používateľmi a súbežne ich upravovať. K dispozícii sú aj nástroje, ktoré umožňujú formátovať a upravovať jednotlivé vlastnosti dokumentu. Alternatívu k dokumentom od Googlu tvorí napr. kancelársky balík Zoho.

Chrome aplikácie_1.jpg

Okrem klasického Gmailu môžete využiť na prístup k e-mailovej schránke od Googlu aj aplikáciu Gmail Offline. Tá disponuje rozhraním, aké sa používa v prípade tabletovej verzie - podstatou aplikácie je však podpora off-line režimu, keď môže používateľ pristupovať k svojim e-mailom a vytvárať nové správy aj bez pripojenia na internet. Používateľov, ktorí preferujú službu Outlook od Microsoftu, poteší aplikácia Outlook.com Notifier. Tá vás prostredníctvom malej ikonky upozorní na nový e-mail.

Chrome aplikácie_2.jpg

Užitočná pomôcka pri práci je aj editor obrázkov a fotografií - v tejto súvislosti odporúčame aplikáciu Pixlr Editor. Ide o robustný nástroj, ktorý ponúka množstvo základných a pokročilých funkcií a vlastností. Pixlr Editor predstavuje takmer plnohodnotnú náhradu aplikácie, ako je Adobe Photoshop. No ak hľadáte jednoduchšiu aplikáciu, ktorá disponuje filtrami a pripomína skôr Instagram, potom je k dispozícii Pixlr-o-matic alebo PicMonkey.

Chrome aplikácie_3.jpg

Zdroj: pcworld.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá