Image
28.8.2012 0 Comments

Aplikácie na čítanie kníh a komiksov na tabletoch. Aj zadarmo.

komiks_268.jpg V prípade aplikácií pre operačný systém iOS a Android nájdeme viacero oficiálnych čítačiek od distribútorov komiksov - Comixology alebo Dark Horse Comics vám umožnia zakúpiť digitálne vydanie komiksu a čítať ho na mobilných zariadeniach. Okrem týchto aplikácií však v ponuke AppStoru a Google Play nájdete aj samostatné čítačky, ktoré môžete využiť v kombinácii s vlastnou knižnicou komiksov.

Treba poznamenať, že predstavené aplikácie si rozumejú s nechránenými formátmi - v prípade chránených súborov nemusia čítačky fungovať bez problémov.

Comic Flow

Aplikácia je dostupná iba pre iPad a jej hlavná výhoda je cena. Comic Flow si stiahnete zadarmo a čítačka ponúka základnú funkcionalitu. Jednoduché používateľské rozhranie dopĺňa podpora formátov CBR, CBZ a PDF a komiksy si môžete do zariadenia nahrať cez iTunes. Menšie výhrady máme k chýbajúcim možnostiam lepšej organizácie digitálnej knižnice.

iTunes: http://itunes.apple.com/sk/app/comicflow/id409290355?mt=8

Comic Zeal

Ďalšia z aplikácií pre iOS je dostupná pre iPhone aj iPad. V cene 3,99 EUR dostanete veľmi slušnú čítačku komiksov, ktorá ponúka okrem základných funkcií aj pokročilé vlastnosti. V prvom rade je to podpora cloudového úložiska Dropbox - okrem toho možno komiksy synchronizovať cez USB alebo Wi-Fi. Aplikácia ponúka najmä výborné možnosti organizovania knižnice. Komiksom môžete priradiť rôzne tagy a vytvoriť si tak vlastné kategórie, vďaka čomu budete mať vždy v uložených súboroch prehľad. Comic Zeal takisto umožňuje definovať farbu pozadia, meniť jas iba v rámci aplikácie a ďalšie drobné funkcie, ktoré nepovažujeme za samozrejmosť. Aplikácia podporuje formáty CBR, CBZ, RAR a ZIP PDF.

iTunes: http://itunes.apple.com/sk/app/comic-zeal-comic-reader/id363990983?mt=8

Sidebooks

Ďalšia bezplatná aplikácia pre iOS umožňuje nahrávať nové komiksy do zariadenia prostredníctvom rozhrania USB cez iTunes alebo v spolupráci so službou Dropbox. Sidebooks umožňuje integráciu komiksov aj z iných aplikácií. Podporované formáty sú PDF, CBZ, ZIP, CBR a RAR, pričom aplikácia umožňuje jednoduché možnosti triedenia a organizácie uložených súborov. Z hľadiska čítania komiksov Sidebooks neohúri, je to ďalší bežný prehliadač.

iTunes: http://itunes.apple.com/sk/app/sidebooks/id409777225?mt=8

Stanza

Stanza je výborná aplikácia, ktorá je určená nielen na čítanie digitálnych komiksov. Zvláda aj viacero formátov elektronických kníh, vďaka čomu ide o vhodnú voľbu, ak chcete mať celú digitálnu knižnicu na jednom mieste. Nevýhodná je chýbajúca podpora zo strany vývojárov, Stanza nebola aktualizovaná už takmer dva roky, takže podpory displeja Retina sa nedočkáte. Hoci používateľské rozhranie nie je bezchybné, aplikácia umožňuje jednoducho triediť uložené knihy a komiksy. Podporované formáty sú CBR, CBZ, PDF, ePub, E-reader, DjVu.

iTunes: http://itunes.apple.com/sk/app/stanza/id284956128?mt=8

Comic Reader Mobi

V prípade Androidu je situácia mierne komplikovanejšia. Jedna z najlepších aplikácií Comic Reader Mobi je platená, pričom cenou 11,99 EUR patrí k tým drahším. Z hľadiska používateľského rozhrania a dizajnu poteší Comic Reader Mobi svojou jednoduchosťou a možnosťou približovania, čo ocenia najmä majitelia zariadení s menšími displejmi. Aplikácia podporuje formáty RAR, Zip, CRB a CBZ.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.ComicReaderPlatform

A Comic Viewer

Ako bezplatná alternatíva pre Android je k dispozícii A Comic Viewer. Aplikácia zobrazuje reklamu, ale používať ju môžete zadarmo. Nechýba podpora formátov CBZ/ZIP, ACV, CBR/RAR a zložiek s obrazovými súbormi. Aplikácia má niekedy problém s dekompresiou súborov a s prispôsobením komiksov na malé obrazovky.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.androidcomics.acv

Perfect Viewer

Ďalšia z bezplatných aplikácií, ktorá si získava popularitu s každou novou aktualizáciou. Perfect Viewer je klasický príklad veľmi dobrej čítačky komiksov - ponúka základné možnosti organizácie knižnice, nechýba možnosť pridať komiksy do kategórie obľúbených ani bohatá podpora formátov. Perfect Viewer poteší aj jednoduchým používateľským rozhraním a rýchlymi reakciami.

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rookiestudio.perfectviewer

Zdroj: http://arstechnica.com/apple/2012/08/finding-the-best-app-for-reading-your-drm-free-comics-library-on-ipad/ a zdroje autora


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Slovenská premiéra: ASUS ZenBook 3 a ASUS ZenFone 3

25.10.2016 23:00

Vlajkové lode spoločnosti ASUS vplávali na slovenský trh naozaj symbolicky a štýlovo. Boli predstavené na tlačovej konferencii v Rivers club na lodi zakotvenej na petržalskej strane Dunaja ZenBook3 j ...

Produkty

Pripravte sa na smartfóny s 8 GB RAM. Samsung uviedol prvý mobilný pamäťový modul 8 GB LPDDR4 DRAM

25.10.2016 00:19

Samsung oznámil, že uviedol prvé mobilné 8 GB riešenie pamätí LPDDR4 DRAM, ktoré má výrazne zlepšiť používateľský zážitok najmä pre tých, ktorí používajú zariadenia s Ultra HD a veľkou obrazovkou. 8 G ...

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá