Image
19.2.2015 0 Comments

Aplikácie Office pre iPad a iPhone novo podporujú iCloud

icloud.png Microsoft vydal aktualizovanú verziu svojich aplikácií balíka Office pre iPad a iPhone, ktoré teraz podporujú službu iCloud.

Podpora iCloudu prichádza po tom, čo sa Microsoft na konci minulého roka rozhodol pridať do svojich mobilných aplikácií Office aj podporu Dropboxu. Microsoft sa tak v rámci programu Cloud Storage Partner snaží otvoriť Office rôznym poskytovateľom cloudových služieb. Americký gigant podľa všetkého pridal podporu iCloudu bez asistencie Applu, čo je možné, pretože vývojári iOS môžu svoje aplikácie s iCloudom voľne prepojovať.

Aktualizované boli tento týždeň všetky tri kľúčové aplikácie Office pre iPad - Excel, PowerPoint a Word, teda všetky ich možno synchronizovať s cloudovou službou Applu. Apple iCloud je konkurentom nielen Dropboxu, ale aj služby OneDrive od samotného Microsoftu.

Microsoft pridal podporu Dropboxu na konci minulého roka po tom, čo obe spoločnosti oznámili partnerstvo, vďaka ktorému používatelia môžu svoje účty na Dropboxe prepájať s mobilnými aplikáciami Office - nielen tými pre iPad, ale aj tými pre iPhone a androidové smartfóny a tablety - a takisto otvárať dokumenty priamo z aplikácie Dropbox na iOS a Androide.

Integrácia iCloudu do iOS nie je taká prepracovaná ako prepojenie s Dropboxom. Používatelia napríklad nemôžu nijako otvárať dokumenty uložené na OneDrive a následne ich ukladať na iCloud alebo uložiť novo vytvorené súbory priamo na iCloud. Otvárať a následne ukladať späť na službu od Applu možno len dokumenty, ktoré sa už nachádzajú na iCloude. To potvrdil aj sám Microsoft, keď uviedol, že do Office pre iOS integroval iba funkciu, ktorá umožňuje otvárať dokumenty.

Integrácia iCloudu do mobilných aplikácií Office je určená predovšetkým pre domácich používateľov. Firemní používatelia mobilných aplikácií Office, ktorí musia mať aj predplatné Office 365, sa iCloudu pravdepodobne vyhnú, pretože táto cloudová služba v základe poskytuje len 5 GB miesta. Ak firemní používatelia používajú nejakú cloudovú službu, využijú pravdepodobne OneDrive pre firmy, ktorý je prepojený s Office 365 a v súčasnosti ponúka 1 TB miesta, pričom neskôr v tomto roku Microsoft začne ponúkať neobmedzený priestor.

Podpora cloudových služieb tretích strán bude pridaná aj do dotykových aplikácií Office pre Windows 10. V budúcnosti budete môcť pracovať so svojimi dokumentmi Office bez ohľadu na to, aké zariadenie, platformu alebo poskytovateľa cloudovej služby používate," uviedol Kirk Koenigsbauer z Microsoftu.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá