Image
19.2.2015 0 Comments

Aplikácie Office pre iPad a iPhone novo podporujú iCloud

icloud.png Microsoft vydal aktualizovanú verziu svojich aplikácií balíka Office pre iPad a iPhone, ktoré teraz podporujú službu iCloud.

Podpora iCloudu prichádza po tom, čo sa Microsoft na konci minulého roka rozhodol pridať do svojich mobilných aplikácií Office aj podporu Dropboxu. Microsoft sa tak v rámci programu Cloud Storage Partner snaží otvoriť Office rôznym poskytovateľom cloudových služieb. Americký gigant podľa všetkého pridal podporu iCloudu bez asistencie Applu, čo je možné, pretože vývojári iOS môžu svoje aplikácie s iCloudom voľne prepojovať.

Aktualizované boli tento týždeň všetky tri kľúčové aplikácie Office pre iPad - Excel, PowerPoint a Word, teda všetky ich možno synchronizovať s cloudovou službou Applu. Apple iCloud je konkurentom nielen Dropboxu, ale aj služby OneDrive od samotného Microsoftu.

Microsoft pridal podporu Dropboxu na konci minulého roka po tom, čo obe spoločnosti oznámili partnerstvo, vďaka ktorému používatelia môžu svoje účty na Dropboxe prepájať s mobilnými aplikáciami Office - nielen tými pre iPad, ale aj tými pre iPhone a androidové smartfóny a tablety - a takisto otvárať dokumenty priamo z aplikácie Dropbox na iOS a Androide.

Integrácia iCloudu do iOS nie je taká prepracovaná ako prepojenie s Dropboxom. Používatelia napríklad nemôžu nijako otvárať dokumenty uložené na OneDrive a následne ich ukladať na iCloud alebo uložiť novo vytvorené súbory priamo na iCloud. Otvárať a následne ukladať späť na službu od Applu možno len dokumenty, ktoré sa už nachádzajú na iCloude. To potvrdil aj sám Microsoft, keď uviedol, že do Office pre iOS integroval iba funkciu, ktorá umožňuje otvárať dokumenty.

Integrácia iCloudu do mobilných aplikácií Office je určená predovšetkým pre domácich používateľov. Firemní používatelia mobilných aplikácií Office, ktorí musia mať aj predplatné Office 365, sa iCloudu pravdepodobne vyhnú, pretože táto cloudová služba v základe poskytuje len 5 GB miesta. Ak firemní používatelia používajú nejakú cloudovú službu, využijú pravdepodobne OneDrive pre firmy, ktorý je prepojený s Office 365 a v súčasnosti ponúka 1 TB miesta, pričom neskôr v tomto roku Microsoft začne ponúkať neobmedzený priestor.

Podpora cloudových služieb tretích strán bude pridaná aj do dotykových aplikácií Office pre Windows 10. V budúcnosti budete môcť pracovať so svojimi dokumentmi Office bez ohľadu na to, aké zariadenie, platformu alebo poskytovateľa cloudovej služby používate," uviedol Kirk Koenigsbauer z Microsoftu.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá