Image
1.2.2016 0 Comments

Aplikácia v smartfóne nahradí klasické kľúče

Mobilné softvérové technológie si začali raziť cestu už aj smerom k uzamykaniu bytov a apartmánov. Obyvatelia New Yorku budú môcť v blízkej budúcnosti využívať virtuálne zámky, ktoré nahradia klasické kľúče, a to za použitia mobilnej aplikácie.

Tieto moderné elektronické „kľúče" umožnia popri komfortnejšom uzamykaní a odomkýnaní dverí správcom budov sledovať aj príchod a odchod pracovníkov, hostí čí donášok. Pomocou nich môže byť zamedzený aj prístup pre neplatiacich nájomníkov, deťom do detských klubov či prístup k bazénu.

Jedna zo spoločností, ktorá dodáva spomínané riešenie, je Letch s rovnomennou aplikáciou. Po registrácii a nainštalovaní v mobile aplikácia umožňuje používateľovi zadať prístupový kód na okrúhlom dotykovom displeji, ktorý sa nachádza na zámke, alebo nastaviť aplikáciu na automatické rozoznanie smartfónu pri jeho priblížení sa k snímaciemu zariadeniu na dverách. Popri elektronickom „bezkľúčovom" riešení stále ešte existuje možnosť uzamknutia dverí pomocou klasického kľúča. Súčasťou riešenia je aj miniatúrna kamera, ukrytá za kruhovým displejom na dverách, ktorá používateľovi umožňuje nahliadnuť za dvere.

03LATCH-COMBO2-articleLarge.jpg

Systém sa dá nastaviť podľa potreby na trvalý alebo dočasný prístup. Aplikácia takisto umožňuje spätne dohľadať, kto a kedy vstúpil do danej rezidencie, respektíve ako dlho sa tam zdržal. Ak si náhodou používateľ niekde zabudne telefón alebo ho stratí, jednoducho sa naloguje do svojho účtu a deaktivuje kód.

Ďalší systém umožňujúci zamykať dvere pomocou mobilu je KISI. Ten využíva cloud a inštaluje sa na systémy s elektronickým uzamykaním. V súčasnosti nachádza uplatnenie v budovách pri uzamykaní hlavných či bočných vchodov, ako aj spoločenských miestností, ako sú telocvične či garáže. V závislosti od konfigurácie aplikácie a zariadenia umožňuje používateľovi odomknúť dvere stlačením tlačidla na mobilnej aplikácii alebo priložením mobilu s príslušnou aplikáciou k čítačke turniketu.

Zdroj: nytimes.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá