Image
1.2.2016 0 Comments

Aplikácia v smartfóne nahradí klasické kľúče

Mobilné softvérové technológie si začali raziť cestu už aj smerom k uzamykaniu bytov a apartmánov. Obyvatelia New Yorku budú môcť v blízkej budúcnosti využívať virtuálne zámky, ktoré nahradia klasické kľúče, a to za použitia mobilnej aplikácie.

Tieto moderné elektronické „kľúče" umožnia popri komfortnejšom uzamykaní a odomkýnaní dverí správcom budov sledovať aj príchod a odchod pracovníkov, hostí čí donášok. Pomocou nich môže byť zamedzený aj prístup pre neplatiacich nájomníkov, deťom do detských klubov či prístup k bazénu.

Jedna zo spoločností, ktorá dodáva spomínané riešenie, je Letch s rovnomennou aplikáciou. Po registrácii a nainštalovaní v mobile aplikácia umožňuje používateľovi zadať prístupový kód na okrúhlom dotykovom displeji, ktorý sa nachádza na zámke, alebo nastaviť aplikáciu na automatické rozoznanie smartfónu pri jeho priblížení sa k snímaciemu zariadeniu na dverách. Popri elektronickom „bezkľúčovom" riešení stále ešte existuje možnosť uzamknutia dverí pomocou klasického kľúča. Súčasťou riešenia je aj miniatúrna kamera, ukrytá za kruhovým displejom na dverách, ktorá používateľovi umožňuje nahliadnuť za dvere.

03LATCH-COMBO2-articleLarge.jpg

Systém sa dá nastaviť podľa potreby na trvalý alebo dočasný prístup. Aplikácia takisto umožňuje spätne dohľadať, kto a kedy vstúpil do danej rezidencie, respektíve ako dlho sa tam zdržal. Ak si náhodou používateľ niekde zabudne telefón alebo ho stratí, jednoducho sa naloguje do svojho účtu a deaktivuje kód.

Ďalší systém umožňujúci zamykať dvere pomocou mobilu je KISI. Ten využíva cloud a inštaluje sa na systémy s elektronickým uzamykaním. V súčasnosti nachádza uplatnenie v budovách pri uzamykaní hlavných či bočných vchodov, ako aj spoločenských miestností, ako sú telocvične či garáže. V závislosti od konfigurácie aplikácie a zariadenia umožňuje používateľovi odomknúť dvere stlačením tlačidla na mobilnej aplikácii alebo priložením mobilu s príslušnou aplikáciou k čítačke turniketu.

Zdroj: nytimes.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá