Image
1.2.2016 0 Comments

Aplikácia v smartfóne nahradí klasické kľúče

Mobilné softvérové technológie si začali raziť cestu už aj smerom k uzamykaniu bytov a apartmánov. Obyvatelia New Yorku budú môcť v blízkej budúcnosti využívať virtuálne zámky, ktoré nahradia klasické kľúče, a to za použitia mobilnej aplikácie.

Tieto moderné elektronické „kľúče" umožnia popri komfortnejšom uzamykaní a odomkýnaní dverí správcom budov sledovať aj príchod a odchod pracovníkov, hostí čí donášok. Pomocou nich môže byť zamedzený aj prístup pre neplatiacich nájomníkov, deťom do detských klubov či prístup k bazénu.

Jedna zo spoločností, ktorá dodáva spomínané riešenie, je Letch s rovnomennou aplikáciou. Po registrácii a nainštalovaní v mobile aplikácia umožňuje používateľovi zadať prístupový kód na okrúhlom dotykovom displeji, ktorý sa nachádza na zámke, alebo nastaviť aplikáciu na automatické rozoznanie smartfónu pri jeho priblížení sa k snímaciemu zariadeniu na dverách. Popri elektronickom „bezkľúčovom" riešení stále ešte existuje možnosť uzamknutia dverí pomocou klasického kľúča. Súčasťou riešenia je aj miniatúrna kamera, ukrytá za kruhovým displejom na dverách, ktorá používateľovi umožňuje nahliadnuť za dvere.

03LATCH-COMBO2-articleLarge.jpg

Systém sa dá nastaviť podľa potreby na trvalý alebo dočasný prístup. Aplikácia takisto umožňuje spätne dohľadať, kto a kedy vstúpil do danej rezidencie, respektíve ako dlho sa tam zdržal. Ak si náhodou používateľ niekde zabudne telefón alebo ho stratí, jednoducho sa naloguje do svojho účtu a deaktivuje kód.

Ďalší systém umožňujúci zamykať dvere pomocou mobilu je KISI. Ten využíva cloud a inštaluje sa na systémy s elektronickým uzamykaním. V súčasnosti nachádza uplatnenie v budovách pri uzamykaní hlavných či bočných vchodov, ako aj spoločenských miestností, ako sú telocvične či garáže. V závislosti od konfigurácie aplikácie a zariadenia umožňuje používateľovi odomknúť dvere stlačením tlačidla na mobilnej aplikácii alebo priložením mobilu s príslušnou aplikáciou k čítačke turniketu.

Zdroj: nytimes.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty 1

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá