Image
20.1.2015 0 Comments

Aplikácia Facebook At Work umožní firmám vytvárať si vlastné sociálne siete

fb_at_work.png Facebook sprístupnil novú aplikáciu pre iOS a Android s názvom Facebook At Work, ktorá dáva firmám možnosť vytvoriť si interné sociálne siete medzi zamestnancami, ktoré budú vyzerať a fungovať ako sám Facebook. Budú zamerané na vnútrofiremnú komunikáciu.

Zamestnávatelia môžu vytvoriť oddelený prístup k účtu Work pre zamestnancov, prípadne si používatelia môžu prepojiť tento pracovný účet so svojím profilom a mať tak prístup ku všetkému na jednom mieste. Obsah v oboch službách však bude prísne oddelený, napríklad status zo súkromného facebookového účtu nebude prístupný na firemnom a naopak, pracovná agenda nebude súčasťou obsahu na súkromnom účte.

Produkt sa snaží podobne ako Microsoft Yammer, Slack, SocialCast či ďalšie služby ponúknuť riešenie „podnikovej sociálnej siete". Lars Rasmussen, ktorý projekt riadi, už má za sebou jeden neúspešný pokus s podnikovou sociálnou sieťou v podobe Google Wave.

Facebook už začal testovanie služby s „veľmi malým súborom" externých firiem po celom svete. Spočiatku bude zameraná na podniky so 100 a viac zamestnancami (menšie firmy už v súčasnosti používajú produkt Facebook Groups).

Okolo služby existuje ešte veľa nevyjasnených otázok, napr. ako to bude s cenou aplikácie, ako sa bude služba monetizovať prostredníctvom reklamy, ako v nej budú fungovať aplikácie tretích strán. V súčasnosti sú na platforme Work zakázané reklamy aj aplikácie. No nemusí to tak ostať navždy.

Podľa Rasmussena zamestnanci Facebooku už 10 rokov účinne pracujú so službou Work. Pomocou nej komunikujú navzájom, odovzdávajú si správy, plánujú stretnutia a zdieľajú dokumenty. Práve dlhoročné úspešné používanie je základom presvedčenia Facebooku, že si jeho produkt nájde miesto na trhu, ktorý je už dosť preplnený.

V skutočnosti najväčšia výhoda pre Facebook môže byť jeho vlastná popularita. Zamestnanci ho používajú aj v súkromí, a tak sa nemusia učiť ovládať nový komunikačný softvér. Veľa messagingových aplikácií sa snaží o „konzumerizáciu", teda o to, aby sa firemné aplikácie čo najviac podobali na tie spotrebiteľské, čo by podporilo ich využívanie vo firmách. A práve v tom môže spočívať najväčšia výhoda Facebook at Work.

Zdroj: techcrunch.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá