26.1.2015 0 Comments

Apetít na transakcie sa vracia

Osem z desiatich amerických firiem plánuje tento rok aspoň jednu akvizíciu. Toto zistenie vyplynulo z nového prieskumu KPMG 2015 M&A Outlook Survey Report. Väčšina respondentov sa vyjadrila, že trhu budú dominovať menšie a stredné veľké transakcie, z odvetví sa verí najmä zdravotníctvu.

Viac ako tri štvrtiny (79%) opýtaných uviedli, že spoločnosť alebo fond, v ktorom pôsobia, urobil aspoň jednu akvizíciu v roku 2014 (v porovnaní so 66% v roku 2013). Dokonca 13% opýtaných sa vyslovilo, že ich firma uskutočnila v roku 2014 desať a viac akvizícií.

V roku 2014 rástla globálne hodnota transakcií oveľa rýchlejšie ako ich počet. Z veľkej časti to bolo spôsobené množstvom „mega -transakcií" ako napríklad akvizícia What'sApp spoločnosťou Facebook za 19 miliárd USD. Prieskum však ukázal, že väčšina manažérov naďalej verí, že transakčnému trhu budú dominovať menšie a stredné veľké obchody.

Respondenti prieskumu KPMG predpokladajú, že z hľadiska transakcií bude v roku 2015 najaktívnejšie odvetvie zdravotnej starostlivosti, najmä nemocnice. Vyjadrili sa tak dve tretiny opýtaných. V závese za zdravotníctvom je priemysel zameraný na technológie, média a telekomunikácie.

V roku 2014 bolo 44% z celkového objemu transakcií uzavretých v USA, objem transakcií sa tam v minulom roku dostal úroveň pred recesiou. Hodnota uzavretých obchodov za trištvrte roka dosiahla takmer 1 bilión USD a ohlásených bolo takmer 6000 transakcií. Podľa spoločnosti Thomson Reuters narástla v uplynulom roku celková hodnota transakcií až o 33%.Respondenti tohtoročného M&A Outlook Survey očakávajú, že USA bude dominovať aj v roku 2015, nasledovaný západnou Európou a Čínou.

Dan Tiemann, zodpovedný za transakcie a reštrukturalizáciu v KPMG US, vysvetľuje: "S rastúcou spotrebiteľskou dôverou a priaznivým úverovým trhom sú spoločnosti veľmi náchylné investovať svoje finančné prostriedky do akvizícií, aby dosiahli rast."

Na otázku, ktoré faktory sú najdôležitejšie pre úspech, najväčšie percento respondentov (43%) uviedlo dobre zrealizovaný integračný plán. Nasledovali správne ohodnotenie kupovanej spoločnosti (26%) a účinné due diligence (18%).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

UniControls vybaví systémom nadradeného riadenia ďalších 23 súprav metra v čínskom Chengde, hlavnom meste provincie S’-čchuan

18.01.2017 09:00

Spoločnosť UniControls, významný hráč a medzinárodne uznávaný dodávateľ riadiacich systémov a elektronických zariadení v oblastiach železničnej dopravy a priemyselného riadenia, uzatvorila ďalší z rad ...

Tlačové správy

freeSAT vlani ponúkol nové kanály, aplikácie i súťaže, viac zábavy príde i v roku 2017

18.01.2017 08:16

Nové kanály, skvelé ceny, prémiové televízie zdarma a množstvo zábavy – to všetko si mohli vlani vychutnávať zákazníci freeSAT-u na Slovensku. 27 nových kanálov Zákazníci freeSAT-u v roku 2016 získal ...

Tlačové správy

iOS platforma investičnej aplikácie

18.01.2017 08:10

FINAMIS koncom roka 2016 sprístupnil mobilnú aplikáciu pre operačný systém iOS spoločnosti Apple. Spustenie je v súlade s interným plánom a cieľovým termínom ukončenia vývoja. V prvej polovici 2016 F ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá