Image
7.7.2016 0 Comments

Androidové zariadenia s procesormi Qualcommu majú dieru v úplnom šifrovaní disku

Útočníci by mohli zneužiť zraniteľnosť na androidových zariadeniach s čipovou súpravou Qualcomm na získanie šifrovacích kľúčov, ktoré chránia dáta používateľov, a uskutočniť brute-force útok proti nim. Upozornil na to bezpečnostný výskumník Gal Beniamini na svojom blogu.

Presnejšie povedané, deravá je implementácia ARM CPU TrustZone v čipových súpravách Qualcommu. Funkcia šifrovania disku na androidových zariadeniach sa opiera o náhodne generovaný kľúč s názvom Device Encryption Key (DEK). Tento kľúč je aj sám zašifrovaný ďalším kľúčom odvodeným od PIN-u, hesla alebo vzoru swipe používateľa.

Beniamini však predviedol, že zabezpečenie sa dá obísť a šifrovaný telefón pomerne ľahko odomknúť hrubou silou. Hoci Google a Qualcomm už vydali niekoľko záplat na riešenie týchto problémov, Beniamini hovorí, že niektoré medzery môže odstrániť až nový hardvér.

Výskumník teraz spolupracuje s Googlom a Qualcommom na náprave. Pre používateľov je dobrá správa, že po útoku hrubou silou by útočník musel ešte prekonať ich heslo, inak šifrovací kľúč nebude fungovať.

Táto správa však ukazuje, že úplné šifrovanie disku Androidu nie je dokonalé a ostatní výrobcovia procesorov a hardvéru by si mali vziať z toho poučenie a zabrániť opakovaniu takýchto chýb v zabezpečení. Pravda, úplné šifrovanie disku je veľká zaťaž pre procesor, a tak na väčšine androidových zariadení zostáva v predvolenom nastavení vypnuté.

Zdroj: slashgear.com

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá