Image
7.7.2016 0 Comments

Androidové zariadenia s procesormi Qualcommu majú dieru v úplnom šifrovaní disku

Útočníci by mohli zneužiť zraniteľnosť na androidových zariadeniach s čipovou súpravou Qualcomm na získanie šifrovacích kľúčov, ktoré chránia dáta používateľov, a uskutočniť brute-force útok proti nim. Upozornil na to bezpečnostný výskumník Gal Beniamini na svojom blogu.

Presnejšie povedané, deravá je implementácia ARM CPU TrustZone v čipových súpravách Qualcommu. Funkcia šifrovania disku na androidových zariadeniach sa opiera o náhodne generovaný kľúč s názvom Device Encryption Key (DEK). Tento kľúč je aj sám zašifrovaný ďalším kľúčom odvodeným od PIN-u, hesla alebo vzoru swipe používateľa.

Beniamini však predviedol, že zabezpečenie sa dá obísť a šifrovaný telefón pomerne ľahko odomknúť hrubou silou. Hoci Google a Qualcomm už vydali niekoľko záplat na riešenie týchto problémov, Beniamini hovorí, že niektoré medzery môže odstrániť až nový hardvér.

Výskumník teraz spolupracuje s Googlom a Qualcommom na náprave. Pre používateľov je dobrá správa, že po útoku hrubou silou by útočník musel ešte prekonať ich heslo, inak šifrovací kľúč nebude fungovať.

Táto správa však ukazuje, že úplné šifrovanie disku Androidu nie je dokonalé a ostatní výrobcovia procesorov a hardvéru by si mali vziať z toho poučenie a zabrániť opakovaniu takýchto chýb v zabezpečení. Pravda, úplné šifrovanie disku je veľká zaťaž pre procesor, a tak na väčšine androidových zariadení zostáva v predvolenom nastavení vypnuté.

Zdroj: slashgear.com

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá