Image
23.8.2016 0 Comments

Android 7.0 Nougat je tu. Aké zmeny prináša?

Google vydal oficiálnu verejnú verziu Androidu 7.0 Nougat. Ak ste vlastníkmi zariadení Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player, Google Pixel C alebo Android One (General Mobile 4G), je pre vás k dispozícii aktualizácia OTA. Ostatní si ešte budú musieť trochu počkať. Ďalší výrobcovia budú nasledovať s niekoľkomesačným odstupom (koniec roka alebo 1. štvrťrok budúceho roka).

Z nových mobilných telefónov budú ako prvé disponovať Androidom Nougat hneď po vybalení zo škatule modely LG V20 a nové Nexusy, takže ich vlastníci sa nebudú musieť starať o aktualizáciu.

Aké novinky prináša Android N, ktorý napriek počiatočným očakávaniam nedostal označenie Nutella, ale Nougat?

Funkcionalita Multi-window, hoci ju nadstavby niektorých výrobcov (Samsung, LG) používajú už dlhšie, sa teraz konečne dostane aj k používateľom čistého Androidu. Funkcia Split Screen umožní otvoriť naraz dve aplikácie na smartfónoch a tabletoch Nexus. Predpokladá sa, že podpora dvoch okien s aplikáciami zvýši záujem o androidové tablety zo strany firiem.

Priame odpovede na notifikácie – nebudete sa už musieť prepínať z okna otvorenej aplikácie, ak budete chcieť odpovedať na prichádzajúce správy. Môžete na ne odpovedať priamo z notifikácie, ktorá sa objaví v hornej časti obrazovky. Stačí na novú správu kliknúť a hneď sa zobrazí softvérová klávesnica a políčko na písanie textu.

Nová ponuka Rýchle nastavenia pribudne na lište s upozorneniami. Používatelia budú mať hneď poruke tlačidlá na zapínanie a vypínanie konektivity (Wi-Fi, bluetooth, režim V lietadle) aj ďalších funkcií svojho zariadenia. Všetky tlačidlá budú malé a nevtieravé.

Hromadenie notifikácií – nový Android bude zoskupovať notifikácie pochádzajúce z jednej aplikácie. Budú sa spolu zobrazovať v spoločnej priečke. Používateľ tak bude mať nad svojimi upozorneniami väčšiu kontrolu.

Doze 2.0 – jeden z hitov Androidu Marshmallow bol šetriaci režim Doze, ktorý šetrí batériu tým, že pri dlhšej nečinnosti prejde zariadenie do hlbokého spánku. Android N ide ešte o krok ďalej – rozšíri režim Doze tak, že obmedzí úlohy na pozadí vždy, keď je obrazovka vypnutá.

Podpora pre virtuálnu realitu – zatiaľ nie je isté, či platformu Daydream nájdeme v novej verzii Androidu, hoci v testovacích verziách sa táto funkcionalita objavila. Daydream má byť vydaný na jeseň, takže je nepravdepodobné, že by bol zahrnutý  do Androidu N pri jeho uvedení na trh. Zrejme bude súčasťou niektorej z jeho aktualizácií. Zatiaľ jediný telefón, ktorý podporuje Daydream VR, je čínska novinka ZTE Axon 7. Nový Android bude podporovať náhlavné súpravy umožňujúce vloženie mobilného zariadenia.

Z ďalších noviniek spomenieme podporu pre 3D dotyk, podporu Unicode 9 a 72 nových znakov emodži, plynulejšie hranie hier (umožní vývojárom hier využívať Vulkan API).

Nový Android si užijú ako prví majitelia zariadení Nexus (september, začiatok októbra), ostatní výrobcovia budú nasledovať s niekoľkomesačným odstupom (koniec roka alebo 1. štvrťrok budúceho roka).

Zdroj: techradar.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá