7.9.2012 0 Comments

Americké letectvo uzavrelo s HP zmluvu na dodávku výkonných osobných počítačov

Spoločnosť HP oznámila, že si ju letectvo Spojených štátov amerických (US Air Force, USAF) vybralo za dodávateľa osobných počítačov a pracovných staníc. Podľa požiadaviek USAF je súčasťou dodávky od HP aj niekoľko špeciálnych modelových konfigurácií, ktoré vyhovujú vojenským štandardom a prešli vojenskými testami. Realizáciou tejto zákazky, ktorá prebieha v rámci programu USAF CCS (Client, Computing and Servers) Quantum Enterprise Buy (QEB), sa navýši súčasný počet výpočtových technológií od HP využívaných na základniach v Spojených štátoch, Európe i v Ázii. Celkovo už spoločnosť HP dodala USAF viac ako jeden milión osobných počítačov a pracovných staníc a je tak hlavným dodávateľom týchto technológií v rámci programu QEB.

„HP slúži už viac ako sedemdesiat rokov ako hlavný dodávateľ a osvedčený inovátor technológií pre americkú armádu a federálnu vládu," hovorí John Solomon, senior viceprezident divízie tlačiarní a osobných počítačov a generálny riaditeľ spoločnosti HP pre Severnú, Strednú a Južnú Ameriku. „Americkému letectvu budeme aj naďalej dodávať najkvalitnejšie produkty a riešenia a úspešne tak pomáhať jeho misii."

Súčasťou nákupu realizovaného v rámci programu QEB budú pracovné stanice HP Z820 a HP Z420 Workstation, mobilné pracovné stanice HP EliteBook 8560w Mobile Workstation, kancelársky osobný počítač HP Compaq 6005 Pro Business PC, notebooky HP ProBook 6460b, HP EliteBook 2560p a tablet HP EliteBook 2760p.

Vysoko výkonné a univerzálne pracovné stanice a stolové počítače
Pracovné stanice HP Z820 Workstation ponúkajú vďaka dvojjadrovým procesorom novej generácie nadštandardný výkon, podporu až šestnástich procesorových jadier a najmodernejšej grafiky v profesionálnom štandarde. Výkon jednojadrového procesoru pracovnej stanice HP Z420 Workstation je možné ľahko rozšíriť vďaka prístupnej zostave typu mini-tower až po osem procesorových jadier.

Všetky pracovné stanice HP modelového radu Z majú certifikát ENERGY STAR®, sú registrované ako „zlaté" (najvyššia trieda) podľa štandardu Electronics Products Environmental Assessment Tool (EPEAT) a sú recyklovateľné z viac ako 19 % svojej váhy.

Univerzálna mobilná pracovná stanica HP EliteBook 8560w Mobile Workstation je navrhnutá a testovaná podľa prísnych vojenských štandardov pre odolnosť proti pádu, vibráciám, prachu, nadmorskej výške a vysokým teplotám a ponúka vysoký procesorový výkon v kombinácii s grafikou testovanou a certifikovanou pre náročné aplikácie.

Osobné počítače pre kancelárske využitie HP Compaq 6005 Pro Business PC sa budú dodávať v dvoch konfiguráciách líšiacich sa typom prevedenia - buď kompaktný small form factor alebo microtower. Obe spĺňajú požiadavky zabezpečeného produktu podľa USAF - sú osadené bezpečným hardvérom, softvérom, a firmvérom. Oba modely sú v zlatej triede podľa štandardu EPEAT a sú energeticky úsporné.

Ľahké, prenosné a odolné notebooky a tablety
HP ProBook 6460b Notebook PC so 14" obrazovkou má plnohodnotnú klávesnicu a celý rad vylepšení zvyšujúcich odolnosť, medzi ktoré patrí rám displeja z brúseného hliníka, šasi zo zliatiny s vyšším obsahom horčíka a odolný plášť s drenážnymi žliabkami, ktoré odvedú rozliatu tekutinu a sú tak schopné ochrániť počítač pri poliatí menšieho rozsahu.

HP EliteBook 2560p Notebook PC je model vybavený odľahčeným monitorom s uhlopriečkou 12,5", procesorom na štandardné napätie, plnohodnotným harddiskom a optickou mechanikou. Tablet HP EliteBook 2760p s obrazovkou s uhlopriečkou 12,1" ponúka používateľovi funkcie ekvivalentné bežnému kancelárskemu notebooku, ale jeho výhodou je flexibilita tabletu spočívajúca okrem iného aj v možnosti ovládania a písania stylusom alebo prstami. Oba modely HP EliteBook ponúkajú procesory novej generácie a harddisk s rýchlosťou 7200 otáčok za minútu i SSD disk pre dlhšiu výdrž batérie, vyššiu odolnosť, tichší chod a menšie zahrievanie.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá