7.9.2012 0 Comments

Americké letectvo uzavrelo s HP zmluvu na dodávku výkonných osobných počítačov

Spoločnosť HP oznámila, že si ju letectvo Spojených štátov amerických (US Air Force, USAF) vybralo za dodávateľa osobných počítačov a pracovných staníc. Podľa požiadaviek USAF je súčasťou dodávky od HP aj niekoľko špeciálnych modelových konfigurácií, ktoré vyhovujú vojenským štandardom a prešli vojenskými testami. Realizáciou tejto zákazky, ktorá prebieha v rámci programu USAF CCS (Client, Computing and Servers) Quantum Enterprise Buy (QEB), sa navýši súčasný počet výpočtových technológií od HP využívaných na základniach v Spojených štátoch, Európe i v Ázii. Celkovo už spoločnosť HP dodala USAF viac ako jeden milión osobných počítačov a pracovných staníc a je tak hlavným dodávateľom týchto technológií v rámci programu QEB.

„HP slúži už viac ako sedemdesiat rokov ako hlavný dodávateľ a osvedčený inovátor technológií pre americkú armádu a federálnu vládu," hovorí John Solomon, senior viceprezident divízie tlačiarní a osobných počítačov a generálny riaditeľ spoločnosti HP pre Severnú, Strednú a Južnú Ameriku. „Americkému letectvu budeme aj naďalej dodávať najkvalitnejšie produkty a riešenia a úspešne tak pomáhať jeho misii."

Súčasťou nákupu realizovaného v rámci programu QEB budú pracovné stanice HP Z820 a HP Z420 Workstation, mobilné pracovné stanice HP EliteBook 8560w Mobile Workstation, kancelársky osobný počítač HP Compaq 6005 Pro Business PC, notebooky HP ProBook 6460b, HP EliteBook 2560p a tablet HP EliteBook 2760p.

Vysoko výkonné a univerzálne pracovné stanice a stolové počítače
Pracovné stanice HP Z820 Workstation ponúkajú vďaka dvojjadrovým procesorom novej generácie nadštandardný výkon, podporu až šestnástich procesorových jadier a najmodernejšej grafiky v profesionálnom štandarde. Výkon jednojadrového procesoru pracovnej stanice HP Z420 Workstation je možné ľahko rozšíriť vďaka prístupnej zostave typu mini-tower až po osem procesorových jadier.

Všetky pracovné stanice HP modelového radu Z majú certifikát ENERGY STAR®, sú registrované ako „zlaté" (najvyššia trieda) podľa štandardu Electronics Products Environmental Assessment Tool (EPEAT) a sú recyklovateľné z viac ako 19 % svojej váhy.

Univerzálna mobilná pracovná stanica HP EliteBook 8560w Mobile Workstation je navrhnutá a testovaná podľa prísnych vojenských štandardov pre odolnosť proti pádu, vibráciám, prachu, nadmorskej výške a vysokým teplotám a ponúka vysoký procesorový výkon v kombinácii s grafikou testovanou a certifikovanou pre náročné aplikácie.

Osobné počítače pre kancelárske využitie HP Compaq 6005 Pro Business PC sa budú dodávať v dvoch konfiguráciách líšiacich sa typom prevedenia - buď kompaktný small form factor alebo microtower. Obe spĺňajú požiadavky zabezpečeného produktu podľa USAF - sú osadené bezpečným hardvérom, softvérom, a firmvérom. Oba modely sú v zlatej triede podľa štandardu EPEAT a sú energeticky úsporné.

Ľahké, prenosné a odolné notebooky a tablety
HP ProBook 6460b Notebook PC so 14" obrazovkou má plnohodnotnú klávesnicu a celý rad vylepšení zvyšujúcich odolnosť, medzi ktoré patrí rám displeja z brúseného hliníka, šasi zo zliatiny s vyšším obsahom horčíka a odolný plášť s drenážnymi žliabkami, ktoré odvedú rozliatu tekutinu a sú tak schopné ochrániť počítač pri poliatí menšieho rozsahu.

HP EliteBook 2560p Notebook PC je model vybavený odľahčeným monitorom s uhlopriečkou 12,5", procesorom na štandardné napätie, plnohodnotným harddiskom a optickou mechanikou. Tablet HP EliteBook 2760p s obrazovkou s uhlopriečkou 12,1" ponúka používateľovi funkcie ekvivalentné bežnému kancelárskemu notebooku, ale jeho výhodou je flexibilita tabletu spočívajúca okrem iného aj v možnosti ovládania a písania stylusom alebo prstami. Oba modely HP EliteBook ponúkajú procesory novej generácie a harddisk s rýchlosťou 7200 otáčok za minútu i SSD disk pre dlhšiu výdrž batérie, vyššiu odolnosť, tichší chod a menšie zahrievanie.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá