Image
17.9.2015 0 Comments

Američania vyšetrujú crowdfundingové krádeže za nezrealizované projekty na Kickstarteri

Generálny prokurátor štátu Washington Bob Ferguson oznámil, že jeho úrad v júli dosiahol prvé víťazstvo v súdnom spore proti iniciátorom crowdfundingovej kampane na Kickstarteri, ktorí nesplnili svoje sľuby. Ed Nash, pôvodca kampane z roku 2012 s názvom Asylum Playing Cards, balíčkov žolíkových kariet s hororovou tematikou vytvorenou srbským maliarom, bude musieť zaplatiť spolu 54 851 dolárov, hoci projekt v skutočnosti priniesol financovanie vo výške 25 146 dolárov. Od roku 2013 však prestal s prispievateľmi komunikovať, tí nedostali produkt a ani im neboli vrátené peniaze.

„Štát Washington nebude tolerovať crowdfundingové krádeže. Ak vyzbierate peniaze od spotrebiteľov, no nebude plniť svoje povinnosti, môj úrad vás bude brať na zodpovednosť," uviedol Ferguson vo svojom vyhlásení.

Z tejto pomerne veľkej sumy však pôjde prispievateľom iba skromných 668 dolárov ako náhrada za ich podporu. Zo štátu Washington totiž pochádzalo iba 31 z celkových 810 prispievateľov. Tí ostatní majú jednoducho smolu.

Neuveriteľných 31 000 dolárov bude musieť Nash zaplatiť ako sankciu za 31 samostatných porušení zákonov v oblasti ochrany spotrebiteľa a na 23 183 dolárov ho vyjdú súdne poplatky.

Zdroj: pcmag.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá