Image
20.6.2014 0 Comments

Amazon predstavil smartfón Fire so 4 kamerami na sledovanie hlavy používateľa

Amazon už bude nielen predávať smartfóny, jeden bude aj vyrábať. Šéf spoločnosti Jeff Bezos v stredu predstavil prvý mobilný telefón Amazonu Fire.

Fire_Phone.jpg

Smartfón má 4,7-palcový displej s rozlíšením 720p, hliníkové tlačidlá, 2,2 GHz procesor Qualcomm, grafiku Adreno 330, 2 GB RAM a 32 alebo 64 GB internej flash pamäte. Jeho hrúbka je necelých 9 mm a hmotnosť 160 g. Je vybavený súpravou reproduktorov, ktoré podľa Bezosa ponúkajú nadpriemernú kvalitu zvuku. Telefón je vybavený 13-megapixelovým fotoaparátom s objektívom f/2.0 a optickým stabilizátorom obrazu. K dispozícii je tlačidlo spúšte na boku a neobmedzené cloudové úložisko na fotografie.

Operačný systém Fire OS 3.5 je založený na Androide a obsahuje niekoľko zlepšení. Sú tu napríklad aktívne widgety, ktoré ukážu poslednú aktivitu v aplikácii, ak cez ne prejdete prstom. Zvláštnosťou smartfónu sú štyri špeciálne kamery na prednej strane na vytvorenie „dynamickej perspektívy".

Ide o nástroj na sledovanie pohybu hlavy používateľa, jej relatívnej polohy oproti smartfónu, čo umožňuje detegovať nielen pohyb hlavy a očí, ale na druhej strane aj pohyb smartfónu. Pritom telefón na klasickom 2D displeji zobrazuje používateľovi 3D priestor v perspektíve reagujúcej na zmenu polohy jeho očí.

Samozrejme, telefón je prispôsobený na prácu so službami Amazonu. Novinka, ktorú Bezos zdôraznil, je technológia Firefly, umožňujúca rozpoznať v podstate všetko, na čo sa telefón „pozerá" a čo „počúva". Je napojená na rozsiahlu databázu filmov, seriálov, hudby, televíznych kanálov, kníh a ďalších produktov, ktoré rozpozná po ich odfotení či vypočutí. Ďalej je k dispozícii MayDay, 24-hodinová služba pre používateľov, kde získajú rýchlu odpoveď na každú otázku a riešenie všetkých problémov, ktoré súvisia so smartfónom Fire.

amazon_fire.jpg

Fire bude k dispozícii od 25. júna výhradne u operátora AT&T za 199 dolárov pri dvojročnej viazanosti. Plná cena 32 GB modelu je 649 dolárov.

Zdroj: theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá