Image
20.6.2014 0 Comments

Amazon predstavil smartfón Fire so 4 kamerami na sledovanie hlavy používateľa

Amazon už bude nielen predávať smartfóny, jeden bude aj vyrábať. Šéf spoločnosti Jeff Bezos v stredu predstavil prvý mobilný telefón Amazonu Fire.

Fire_Phone.jpg

Smartfón má 4,7-palcový displej s rozlíšením 720p, hliníkové tlačidlá, 2,2 GHz procesor Qualcomm, grafiku Adreno 330, 2 GB RAM a 32 alebo 64 GB internej flash pamäte. Jeho hrúbka je necelých 9 mm a hmotnosť 160 g. Je vybavený súpravou reproduktorov, ktoré podľa Bezosa ponúkajú nadpriemernú kvalitu zvuku. Telefón je vybavený 13-megapixelovým fotoaparátom s objektívom f/2.0 a optickým stabilizátorom obrazu. K dispozícii je tlačidlo spúšte na boku a neobmedzené cloudové úložisko na fotografie.

Operačný systém Fire OS 3.5 je založený na Androide a obsahuje niekoľko zlepšení. Sú tu napríklad aktívne widgety, ktoré ukážu poslednú aktivitu v aplikácii, ak cez ne prejdete prstom. Zvláštnosťou smartfónu sú štyri špeciálne kamery na prednej strane na vytvorenie „dynamickej perspektívy".

Ide o nástroj na sledovanie pohybu hlavy používateľa, jej relatívnej polohy oproti smartfónu, čo umožňuje detegovať nielen pohyb hlavy a očí, ale na druhej strane aj pohyb smartfónu. Pritom telefón na klasickom 2D displeji zobrazuje používateľovi 3D priestor v perspektíve reagujúcej na zmenu polohy jeho očí.

Samozrejme, telefón je prispôsobený na prácu so službami Amazonu. Novinka, ktorú Bezos zdôraznil, je technológia Firefly, umožňujúca rozpoznať v podstate všetko, na čo sa telefón „pozerá" a čo „počúva". Je napojená na rozsiahlu databázu filmov, seriálov, hudby, televíznych kanálov, kníh a ďalších produktov, ktoré rozpozná po ich odfotení či vypočutí. Ďalej je k dispozícii MayDay, 24-hodinová služba pre používateľov, kde získajú rýchlu odpoveď na každú otázku a riešenie všetkých problémov, ktoré súvisia so smartfónom Fire.

amazon_fire.jpg

Fire bude k dispozícii od 25. júna výhradne u operátora AT&T za 199 dolárov pri dvojročnej viazanosti. Plná cena 32 GB modelu je 649 dolárov.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft to s mobilmi nevzdáva. Ukázal, že na mobiloch bude možné spustiť Windows 10 i Photoshop

09.12.2016 10:00

Na konferencii WinHEC v Číne Microsoft demonštroval, že sa mu podarilo spustiť operačný systém Windows 10 na procesore Qualcomm Snapdragon 820. Je to teda prvý procesor ARM s podporou plnohodnotného W ...

Produkty 1

Ako v IMAX. Prvý projektor DLP so 4K rozlíšením a certifikáciou THX HD Display

09.12.2016 00:10

Spoločnosť BenQ uvádza na trh nový model pre domáce kino BenQ W11000. Prvý a zatiaľ svetovo jediný 4K UHD projektor DLP s prestížnou certifikáciou THX na HD obraz ponúka 8,3 milióna pixelov, farebné p ...

Produkty

Gionee ponúkne prémiový smartfón so 7000 mAh batériou, trojicou foťákov a 6 GB RAM

09.12.2016 00:25

U nás málo známy čínsky výrobca Gionee pripravuje zaujímavý smartfón. Bude určený len na domáci trh, ale aj tak si zaslúži pozornosť pre svoju impozantnú hardvérovú konfiguráciu. Síce ešte nebol ofici ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá