Image
20.6.2014 0 Comments

Amazon predstavil smartfón Fire so 4 kamerami na sledovanie hlavy používateľa

Amazon už bude nielen predávať smartfóny, jeden bude aj vyrábať. Šéf spoločnosti Jeff Bezos v stredu predstavil prvý mobilný telefón Amazonu Fire.

Fire_Phone.jpg

Smartfón má 4,7-palcový displej s rozlíšením 720p, hliníkové tlačidlá, 2,2 GHz procesor Qualcomm, grafiku Adreno 330, 2 GB RAM a 32 alebo 64 GB internej flash pamäte. Jeho hrúbka je necelých 9 mm a hmotnosť 160 g. Je vybavený súpravou reproduktorov, ktoré podľa Bezosa ponúkajú nadpriemernú kvalitu zvuku. Telefón je vybavený 13-megapixelovým fotoaparátom s objektívom f/2.0 a optickým stabilizátorom obrazu. K dispozícii je tlačidlo spúšte na boku a neobmedzené cloudové úložisko na fotografie.

Operačný systém Fire OS 3.5 je založený na Androide a obsahuje niekoľko zlepšení. Sú tu napríklad aktívne widgety, ktoré ukážu poslednú aktivitu v aplikácii, ak cez ne prejdete prstom. Zvláštnosťou smartfónu sú štyri špeciálne kamery na prednej strane na vytvorenie „dynamickej perspektívy".

Ide o nástroj na sledovanie pohybu hlavy používateľa, jej relatívnej polohy oproti smartfónu, čo umožňuje detegovať nielen pohyb hlavy a očí, ale na druhej strane aj pohyb smartfónu. Pritom telefón na klasickom 2D displeji zobrazuje používateľovi 3D priestor v perspektíve reagujúcej na zmenu polohy jeho očí.

Samozrejme, telefón je prispôsobený na prácu so službami Amazonu. Novinka, ktorú Bezos zdôraznil, je technológia Firefly, umožňujúca rozpoznať v podstate všetko, na čo sa telefón „pozerá" a čo „počúva". Je napojená na rozsiahlu databázu filmov, seriálov, hudby, televíznych kanálov, kníh a ďalších produktov, ktoré rozpozná po ich odfotení či vypočutí. Ďalej je k dispozícii MayDay, 24-hodinová služba pre používateľov, kde získajú rýchlu odpoveď na každú otázku a riešenie všetkých problémov, ktoré súvisia so smartfónom Fire.

amazon_fire.jpg

Fire bude k dispozícii od 25. júna výhradne u operátora AT&T za 199 dolárov pri dvojročnej viazanosti. Plná cena 32 GB modelu je 649 dolárov.

Zdroj: theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá