26.1.2015 0 Comments

Amazon plánuje v tomto roku vytvoriť na Slovensku 100 pracovných miest

Spoločnosť Amazon dnes oznámila, že plánuje na Slovensku v roku 2015 vytvoriť nových 100 pracovných miest vo svojej pobočke v Bratislave, kde v súčasnosti pracuje 600 zamestnancov. Otvorené sú pozície expertov v oblasti finančných operácií, podpory obchodníkov predávajúcich na európskych platformách Amazonu a tímy podporujúce katalóg produktov na webových stránkach Amazonu.

"Keď sme pred 4 rokmi otvorili pobočku v Bratislave, boli sme ohromení množstvom talentovaných ľudí, ktorých sme mali možnosť zamestnať. Sme nadšení, že môžeme ponúknuť uchádzačom ďalšie pracovné miesta aj v tomto roku," hovorí Roy Perticucci, Viceprezident európskych operácií Amazonu. "Hľadáme 100 nových kolegov, ktorí budú podporovať naše európske tímy v poskytovaní čo najlepšieho zážitku predávajúcim aj zákazníkom pri nakupovaní a predaji na Amazone."

"Veľmi sa teším rozhodnutiu spoločnosti Amazon ktorá sa na Slovensku etabluje ako významný trhový hráč vo svojom segmente. Dúfam a verím, že ich expanzia, ako v počte zamestnancov tak vo veľkosti kapacít, bude pokračovať aj v budúcnosti," povedal Peter Kažimír, podpredseda vlády a minister financií Slovenskej republiky.

„Záujem Amazonu o rozšírenie podnikateľských aktivít a vytváranie nových pracovných miest na Slovensku ma ako ministra hospodárstva teší a zároveň môžem garantovať, že náš rezort bude všetkými prostriedkami podporovať aj prípadné ďalšie expandovanie spoločnosti. Pre podnikateľov chceme vytvárať na Slovensku také podmienky, aby sme boli naďalej atraktívnou krajinou," uviedol Pavol Pavlis, minister hospodárstva Slovenskej republiky.

Bratislavské centrum bolo otvorené ako prvá pobočka Amazonu na území Slovenska v roku 2011. Zamestnanci sídliaci v Bratislave podporujú európske tímy Amazonu a obchodných partnerov regiónu EMEA, predovšetkým Nemecko, Veľkú Britániu, Francúzsko, Taliansko a Španielsko. Spoločnosť hľadá nových spolupracovníkov pre oblasť finančných operácii, podpory obchodníkov, ktorí zabezpečujú primárny kontakt medzi Amazonom a jeho obchodnými partnermi a pracovníkov pre oblasť správy spolupráce s obchodníkmi, ktorí im zabezpečujú podporu. Amazon tiež ponúka pozície v tíme, ktorý podporuje katalóg produktov na webových stránkach Amazonu. V súčasnej dobe sú k dispozícii pozície pre junior a senior odborníkov rovnako aj absolventov vysokých škôl. Dokonalými kandidátmi sú osoby plynule hovoriace dvomi cudzími jazykmi, ktoré majú špecifické odborné skúsenosti.

Sídlo Amazonu sa nachádza v polyfunkčnej budove Park One v Bratislave, kde spoločnosť momentálne prenajíma plochu takmer 6.400m2 - a ďalej sa bude rozširovať s rastúcim tímom v roku 2015.

Záujemcovia o zamestnanie nájdu viac informácií na http://www.amazon.jobs/location/bratislava-slovakia, vrátane popisu práce. V prípade ďalších otázok sa obráťte na náborový tím, ktorý môžete kontaktovať na cvbratislava@amazon.com. Amazon ponúka konkurencieschopnú mzdu, zamestnanecké výhody a jedinečnú neformálnu atmosféru, ktorá podporuje osobnostný rozvoj. Podľa prieskumu spoločnosti Nexteria z roku 2014 patrí Amazon medzi top 5 najžiadanejších firiem, v ktorých by slovenskí študenti chceli pracovať.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Tlačové správy 1

VESMÍR: Sonda Schiaparelli sa zrejme zničila pri pristávaní na Marse

24.10.2016 15:35

Sonda Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) identifikovala na povrchu Marsu tmavú škvrnu, ktorá podľa vedcov s najväčšou pravdepodobnosťou predstavu ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá