Image
14.5.2015 0 Comments

Amazon odtajnil detaily služby Prime Air na rozvoz tovaru pomocou dronov

prime_air.jpg Amazon predložil americkému patentovému úradu podrobnosti o svojej pripravovanej zásielkovej službe Prime Air, v rámci ktorej majú tovar doručovať drony. Patentovú prihlášku podal ešte v septembri 2014, no patentový úrad zverejnil detaily až po jej schválení.

Drony vraj budú sledovať polohu osoby, ktorej sa má tovar dodať, za využitia dát z jej smartfónu. Bezpilotné lietadlá budú môcť takisto navzájom komunikovať o počasí a dopravnej situácii.

Podľa plánov bude môcť Amazon aktualizovať trasy svojich dronov v reálnom čase. Zákazníci si budú vyberať z niekoľkých možností dodania - domov, na miesto výkonu práce, ale k dispozícii je aj voľba „na moju loď".

Amazon bude využívať rôzne druhy dronov v závislosti od tvaru a hmotnosti dodávaného tovaru. Na nájdenie bezpečného miesta na pristátie budú používať letové senzory, radary, sonary, kamery a infračervené senzory.

Bezpilotné lietadlo bude stále sledovať, či sa na jeho trase nevyskytujú ľudia, zvieratá alebo iné prekážky, a upraví navigáciu, aby sa zabránilo kolízii. Schválenie patentu však ešte neznamená, že konečná podoba služby bude presne taká, ako sa opisuje v patentovej prihláške.

Na to, aby Amazon mohol svoje plány premeniť na skutočnosť, bude musieť prekonať ešte veľa prekážok zo strany regulačných úradov. Teraz sa snaží presvedčiť Federálny letecký úrad (FAA), aby súhlasil so širším komerčným využitím dronov.

FAA nedávno urobil významný krok smerujúci k uvoľneniu pravidiel na používanie dronov, keď dal zelenú využitiu bezpilotných vrtuľníkov na postrek plodín v USA. Takisto plánuje v spolupráci so CNN testovať nové drony v mestských oblastiach.

Amazon zatiaľ skúša svoj systém v Kanade, kde sú predpisy týkajúce sa vzdušného priestoru voľnejšie. V marci však FAA povolil testovanie aj v USA, ale drony môžu letieť v maximálnej výške 122 metrov a musia zostať v priamej viditeľnosti operátora.

Zdroj: bbc.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Budúcnosť bezdrôtového nabíjania. Ossia Cota sa postará o všetku elektroniku v celom dome

19.01.2017 00:30

Spoločnosť Ossia pútala pozornosť návštevníkov svojou pôsobivou demonštráciou už na vlaňajšom veľtrhu CES. A inak to nebolo ani v tomto roku. Bezdrôtová technológia Cota pozostáva z vysielača, prijím ...

Technológie 1

Spreje na vypínanie génov umožnia geneticky zlepšovať rastliny bez zmeny DNA

18.01.2017 00:40

Ak sa vám nepáči farba niektorých kvetov v záhrade, možno ju jedného dňa budete môcť zmeniť jednoduchým postriekaním sprejom, ktorý vypne ich určité gény. Poľnohospodári môžu takéto postreky na vypín ...

Technológie

DeepStack – umelá inteligencia, ktorá vďaka intuícii porazí v pokeri aj profesionálnych hráčov

16.01.2017 00:25

Roboty hrajúce poker nie sú úplná novinka, no tím vedcov z kanadskej Albertskej univerzity, Karlovej univerzity a ČVUT (České vysoké učení technické) položil latku trochu vyššie. V dokumente (PDF) uv ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá