Image
21.9.2015 0 Comments

Amazon má 7“ tablet Fire za 50 dolárov. Navyše každý šiesty je zadarmo

Amazon uvádza na trh superlacný tablet Fire, o ktorom tvrdí, že kombinuje nízku cenu a kvalitné parametre, čo z neho robí bezprecedentný „nízkorozpočtový" tablet.

Fire sa predáva za 49,99 dolára, pričom Amazon ponúka šesťkusové balenie za 250 dolárov, čo znamená, že ak si kúpite 5 tabletov, šiesty dostanete zadarmo.

Je to vôbec najlacnejší tablet na Amazone a podľa vyjadrenia spoločnosti ide o „nastavenie úplne nového štandardu pre tablety pod 50 dolárov".

fire_6pack.jpg

Sedempalcový Fire obsahuje štvorjadrový 1,3 GHz procesor a ponúka dvojnásobný výkon v porovnaní so Samsung Galaxy Tab 3 Lite, ktorý stojí viac ako 100 dolárov. Amazon uvádza, že má takmer dvojnásobnú výdrž oproti najnovšiemu iPadu Air.

Pravda, operačným systémom zariadenia je odnož Androidu a nemá takú vysokú kvalitu displeja (rozlíšenie je 1024 × 600 px) ani taký rýchly procesor ako tablet Applu, ktorého cena sa však začína na 399 USD. Fire má 1 GB RAM a 8 GB úložisko, ktoré sa dá rozšíriť pomocou karty microSD na 128 GB.

Podľa šesťkusového balenia sa dá predpokladať, že Amazon očakáva, že po jeho lacnom tablete bude veľký dopyt.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Alternatívna klávesnica SwiftKey je zadarmo. Bezplatne si môžete stiahnuť už aj motívy

05.12.2016 00:19

SwiftKey pred dvoma rokmi svoju dovtedy platenú aplikáciu šikovnej klávesnice sprístupnil zadarmo. Dnes podporuje už vyše 100 jazykov a má viac ako 250 miliónov používateľov. Zdrojom príjmov zostali i ...

Produkty

Google inovoval AdWords, zákazníci budú môcť poslať inzerentom SMSky

05.12.2016 00:16

Google AdWords je rozšírenie, pomocou ktorého môžu zákazníci poslať firme textovú správu na mobilný telefón priamo z vyhľadávania. V týchto dňoch k nemu Google pridáva technológiu click-to-message, kt ...

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá