Image
28.8.2014 0 Comments

Amazon kúpil Twitch za necelú miliardu dolárov

twitch.jpg Pôvodne sa pritom predpokladalo, že sa služba stane súčasťou rodiny Google. Jedna sága je pri konci. Dlho očakávaný predaj hernej streamovacej videoslužby sa skutočne uskutočnil. Amazon si spoločnosť Twitch privlastnil za cenu 970 miliónov dolárov. Takmer každý pritom počítal s tým, že sa novým majiteľom Twitch stane Google, ktorý ho prepojí s vlastnou službou YouTube.

Zakladatelia Twitch si Amazon vybrali, pretože vraj veria v komunitu, zdieľajú jej hodnoty a majú aj rovnaký pohľad na budúce smerovanie služby. Navyše vraj Amazon prisľúbil aj rýchlejšiu pomoc. Všetko podľa generálneho riaditeľa Twitch ostáva pri starom, len pribudnú nové zdroje.

Keby Twitch získal Google, služba by v dnešnej podobe skončila. Takto bude môcť Twitch naďalej fungovať ako teraz, ibaže pod hlavičkou Amazonu.

amazon.jpg

Predaj však bol nevyhnutný. Z pôvodne malého projektu sa stal streamovací gigant. S rastúcim počtom používateľov sa však zhoršovala kvalita prenosu a dostupnosť služby. Mobilné aplikácie tiež nestoja za nič. V možnostiach Amazonu je toto všetko zmeniť k lepšiemu. Veď prevádzkuje veľkú cloudovú službu Amazon Web Services.

Zdá sa navyše, že Amazon je prijateľnejší aj pre používateľské jadro Twitch. Predtým sa často objavovali hlasy varujúce pred predajom služby Googlu. Pre používateľov je dôležitá najmä garantovaná nezávislosť. Amazon už takto v minulosti ponechal voľnosť niekoľkých akvirovaným službám, takže z jeho strany nejde len o prázdne slová.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá