Image
28.8.2014 0 Comments

Amazon kúpil Twitch za necelú miliardu dolárov

twitch.jpg Pôvodne sa pritom predpokladalo, že sa služba stane súčasťou rodiny Google. Jedna sága je pri konci. Dlho očakávaný predaj hernej streamovacej videoslužby sa skutočne uskutočnil. Amazon si spoločnosť Twitch privlastnil za cenu 970 miliónov dolárov. Takmer každý pritom počítal s tým, že sa novým majiteľom Twitch stane Google, ktorý ho prepojí s vlastnou službou YouTube.

Zakladatelia Twitch si Amazon vybrali, pretože vraj veria v komunitu, zdieľajú jej hodnoty a majú aj rovnaký pohľad na budúce smerovanie služby. Navyše vraj Amazon prisľúbil aj rýchlejšiu pomoc. Všetko podľa generálneho riaditeľa Twitch ostáva pri starom, len pribudnú nové zdroje.

Keby Twitch získal Google, služba by v dnešnej podobe skončila. Takto bude môcť Twitch naďalej fungovať ako teraz, ibaže pod hlavičkou Amazonu.

amazon.jpg

Predaj však bol nevyhnutný. Z pôvodne malého projektu sa stal streamovací gigant. S rastúcim počtom používateľov sa však zhoršovala kvalita prenosu a dostupnosť služby. Mobilné aplikácie tiež nestoja za nič. V možnostiach Amazonu je toto všetko zmeniť k lepšiemu. Veď prevádzkuje veľkú cloudovú službu Amazon Web Services.

Zdá sa navyše, že Amazon je prijateľnejší aj pre používateľské jadro Twitch. Predtým sa často objavovali hlasy varujúce pred predajom služby Googlu. Pre používateľov je dôležitá najmä garantovaná nezávislosť. Amazon už takto v minulosti ponechal voľnosť niekoľkých akvirovaným službám, takže z jeho strany nejde len o prázdne slová.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá