Image
28.8.2014 0 Comments

Amazon kúpil Twitch za necelú miliardu dolárov

twitch.jpg Pôvodne sa pritom predpokladalo, že sa služba stane súčasťou rodiny Google. Jedna sága je pri konci. Dlho očakávaný predaj hernej streamovacej videoslužby sa skutočne uskutočnil. Amazon si spoločnosť Twitch privlastnil za cenu 970 miliónov dolárov. Takmer každý pritom počítal s tým, že sa novým majiteľom Twitch stane Google, ktorý ho prepojí s vlastnou službou YouTube.

Zakladatelia Twitch si Amazon vybrali, pretože vraj veria v komunitu, zdieľajú jej hodnoty a majú aj rovnaký pohľad na budúce smerovanie služby. Navyše vraj Amazon prisľúbil aj rýchlejšiu pomoc. Všetko podľa generálneho riaditeľa Twitch ostáva pri starom, len pribudnú nové zdroje.

Keby Twitch získal Google, služba by v dnešnej podobe skončila. Takto bude môcť Twitch naďalej fungovať ako teraz, ibaže pod hlavičkou Amazonu.

amazon.jpg

Predaj však bol nevyhnutný. Z pôvodne malého projektu sa stal streamovací gigant. S rastúcim počtom používateľov sa však zhoršovala kvalita prenosu a dostupnosť služby. Mobilné aplikácie tiež nestoja za nič. V možnostiach Amazonu je toto všetko zmeniť k lepšiemu. Veď prevádzkuje veľkú cloudovú službu Amazon Web Services.

Zdá sa navyše, že Amazon je prijateľnejší aj pre používateľské jadro Twitch. Predtým sa často objavovali hlasy varujúce pred predajom služby Googlu. Pre používateľov je dôležitá najmä garantovaná nezávislosť. Amazon už takto v minulosti ponechal voľnosť niekoľkých akvirovaným službám, takže z jeho strany nejde len o prázdne slová.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Biznis

PR: PAM – správa privilegovaných účtov

19.10.2016 00:07

Prečo neukladať heslá v Exceli? Skratka PAM v nadpise znamená Privileged Account Management, čiže správa privilegovaný účtov. Takto sa zvyknú označovať nástroje na zabezpečenie a správu prístupových ...

Biznis

Problémy s mobilom Note 7 budú Samsung stáť vyše 5 mld. USD

15.10.2016 00:10

Zastavenie výroby smartfónu Galaxy Note 7 bude juhokórejskú spoločnosť Samsung Electronics stáť zhruba 3 mld. USD v tomto a nasledujúcom štvrťroku, čiže celkové náklady stiahnutia budú prinajmenšom 5, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá