Image
12.6.2014 0 Comments

Amazon chce v pondelok spustiť platobnú bránu konkurujúcu službe PayPal

Blesk_2_Amazon mozno postavi.jpg On-line predajca Amazon sa vraj chystá súperiť s PayPalom. Chce ponúknuť službu na sprostredkovanie platieb pre webové stránky.

Zákazníci, ktorí zverili spoločnosti údaje o svojej platobnej karte (a urobila to drvivá väčšina), budú môcť tieto karty použiť na platby za tovar pri on-line nákupoch na webových stránkach tretích strán. Rovnako ako PayPal aj Amazon bude za každú transakciu účtovať malý poplatok. Podľa agentúry Reuters by sa platobná brána Amazonu mala otvoriť v pondelok.

Hoci konkurovať monopolu PayPalu na trhu je ťažké, Amazon si myslí, že je to možné. Viceprezident Amazonu Tom Taylor sa nazdáva, že možnosť platiť cez Amazon niektorým zákazníkom uľahčí rozhodovanie o tom, či budú nakupovať na málo známej stránke.

Pravda, aj bezpečnosť PayPalu je jeden z prvkov, ktorými si služba získala rešpekt a dôveru mnohých zákazníkov. PayPal je zabehnutá služba, ktorú podporujú tisícky obchodov po celom svete, a tak je ťažké predpokladať, že by používatelia teraz začali húfne prechádzať k Amazonu ako sprostredkovateľovi platieb. Samozrejme, veľa bude závisieť aj od toho, akú časť transakcie si spoločnosť ponechá.

Amazon testuje svoju novú službu počas posledných mesiacov s niekoľkými startupmi. Jeden z nich, prevádzkovateľ malej mobilnej siete Ting, sa vyjadril, že ľudia trávia na ich stránke o 30 % viac času odvtedy, čo umožnili platbu cez Amazon namiesto priamej platby na ich webe.

Zdroj: neowin.net


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá