Image
12.6.2014 0 Comments

Amazon chce v pondelok spustiť platobnú bránu konkurujúcu službe PayPal

Blesk_2_Amazon mozno postavi.jpg On-line predajca Amazon sa vraj chystá súperiť s PayPalom. Chce ponúknuť službu na sprostredkovanie platieb pre webové stránky.

Zákazníci, ktorí zverili spoločnosti údaje o svojej platobnej karte (a urobila to drvivá väčšina), budú môcť tieto karty použiť na platby za tovar pri on-line nákupoch na webových stránkach tretích strán. Rovnako ako PayPal aj Amazon bude za každú transakciu účtovať malý poplatok. Podľa agentúry Reuters by sa platobná brána Amazonu mala otvoriť v pondelok.

Hoci konkurovať monopolu PayPalu na trhu je ťažké, Amazon si myslí, že je to možné. Viceprezident Amazonu Tom Taylor sa nazdáva, že možnosť platiť cez Amazon niektorým zákazníkom uľahčí rozhodovanie o tom, či budú nakupovať na málo známej stránke.

Pravda, aj bezpečnosť PayPalu je jeden z prvkov, ktorými si služba získala rešpekt a dôveru mnohých zákazníkov. PayPal je zabehnutá služba, ktorú podporujú tisícky obchodov po celom svete, a tak je ťažké predpokladať, že by používatelia teraz začali húfne prechádzať k Amazonu ako sprostredkovateľovi platieb. Samozrejme, veľa bude závisieť aj od toho, akú časť transakcie si spoločnosť ponechá.

Amazon testuje svoju novú službu počas posledných mesiacov s niekoľkými startupmi. Jeden z nich, prevádzkovateľ malej mobilnej siete Ting, sa vyjadril, že ľudia trávia na ich stránke o 30 % viac času odvtedy, čo umožnili platbu cez Amazon namiesto priamej platby na ich webe.

Zdroj: neowin.net


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá