Image
21.1.2014 0 Comments

Amazon chce používateľom posielať tovar ešte pred tým, než si ho objednajú

amazon_201.jpg Internetový obchod Amazon plánuje využiť dronov pri doručovaní zásielok a ako dokazuje najnovší patent, zákazníkom chce posielať aj tovar, ktorý si ešte neobjednali.

Na prvý pohľad nelogický systém má z pohľadu obchodného reťazca pomerne rozumné vysvetlenie. Amazon vie, čo si chcete objednať a tovar vám pošle predom, aby ste nemuseli na tovar čakať. Dnešné nakupovanie totižto funguje takým spôsobom, že používateľ si objedná produkty a niekoľko dní čaká na ich doručenie. Amazon to chce zmeniť.

Amazon požiadal o patentovanie tzv. „anticipatory shipping" služby v auguste 2012, žiadosť bola schválená počas minuloročných Vianoc. Zatiaľ nie je známe, kedy obchod novú službu uvedie do ostrej prevádzky.

amazon_1.png

Ako však vyplýva z popisu patentu, Amazon nebude zo svojej centrály posielať produkty na konkrétne adresy. Tovar rozdelí a pošle do jednotlivých regiónov alebo krajín. Konkrétnu adresu doručenia doplní počas doručovania balíčka. Hoci Amazon predpokladá vysokú percentuálnu úspešnosť systému, v niektorých prípadoch doručí tovar zákazníkovi aj keď si ho neobjedná - ako darček.

Služba anticipatory shipping využíva Big Data v praxi. Amazon má k dispozícii množstvo údajov, ktoré dokáže analyzovať a na základe toho odhadnúť, aký tovar si používateľ v najbližšej dobe možno kúpi. Obchodný reťazec pracuje v rámci analýzy s historickými, ale aj geolokačnými dátami.

Súvisiace články:
Amazon plánuje doručovať zásielky prostredníctvom dronov
Amazon pripravuje Appstream, svoje cloudové hranie

Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá