Image
21.1.2014 0 Comments

Amazon chce používateľom posielať tovar ešte pred tým, než si ho objednajú

amazon_201.jpg Internetový obchod Amazon plánuje využiť dronov pri doručovaní zásielok a ako dokazuje najnovší patent, zákazníkom chce posielať aj tovar, ktorý si ešte neobjednali.

Na prvý pohľad nelogický systém má z pohľadu obchodného reťazca pomerne rozumné vysvetlenie. Amazon vie, čo si chcete objednať a tovar vám pošle predom, aby ste nemuseli na tovar čakať. Dnešné nakupovanie totižto funguje takým spôsobom, že používateľ si objedná produkty a niekoľko dní čaká na ich doručenie. Amazon to chce zmeniť.

Amazon požiadal o patentovanie tzv. „anticipatory shipping" služby v auguste 2012, žiadosť bola schválená počas minuloročných Vianoc. Zatiaľ nie je známe, kedy obchod novú službu uvedie do ostrej prevádzky.

amazon_1.png

Ako však vyplýva z popisu patentu, Amazon nebude zo svojej centrály posielať produkty na konkrétne adresy. Tovar rozdelí a pošle do jednotlivých regiónov alebo krajín. Konkrétnu adresu doručenia doplní počas doručovania balíčka. Hoci Amazon predpokladá vysokú percentuálnu úspešnosť systému, v niektorých prípadoch doručí tovar zákazníkovi aj keď si ho neobjedná - ako darček.

Služba anticipatory shipping využíva Big Data v praxi. Amazon má k dispozícii množstvo údajov, ktoré dokáže analyzovať a na základe toho odhadnúť, aký tovar si používateľ v najbližšej dobe možno kúpi. Obchodný reťazec pracuje v rámci analýzy s historickými, ale aj geolokačnými dátami.

Súvisiace články:
Amazon plánuje doručovať zásielky prostredníctvom dronov
Amazon pripravuje Appstream, svoje cloudové hranie

Zdroj: techcrunch.com


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá