Image
21.1.2014 0 Comments

Amazon chce používateľom posielať tovar ešte pred tým, než si ho objednajú

amazon_201.jpg Internetový obchod Amazon plánuje využiť dronov pri doručovaní zásielok a ako dokazuje najnovší patent, zákazníkom chce posielať aj tovar, ktorý si ešte neobjednali.

Na prvý pohľad nelogický systém má z pohľadu obchodného reťazca pomerne rozumné vysvetlenie. Amazon vie, čo si chcete objednať a tovar vám pošle predom, aby ste nemuseli na tovar čakať. Dnešné nakupovanie totižto funguje takým spôsobom, že používateľ si objedná produkty a niekoľko dní čaká na ich doručenie. Amazon to chce zmeniť.

Amazon požiadal o patentovanie tzv. „anticipatory shipping" služby v auguste 2012, žiadosť bola schválená počas minuloročných Vianoc. Zatiaľ nie je známe, kedy obchod novú službu uvedie do ostrej prevádzky.

amazon_1.png

Ako však vyplýva z popisu patentu, Amazon nebude zo svojej centrály posielať produkty na konkrétne adresy. Tovar rozdelí a pošle do jednotlivých regiónov alebo krajín. Konkrétnu adresu doručenia doplní počas doručovania balíčka. Hoci Amazon predpokladá vysokú percentuálnu úspešnosť systému, v niektorých prípadoch doručí tovar zákazníkovi aj keď si ho neobjedná - ako darček.

Služba anticipatory shipping využíva Big Data v praxi. Amazon má k dispozícii množstvo údajov, ktoré dokáže analyzovať a na základe toho odhadnúť, aký tovar si používateľ v najbližšej dobe možno kúpi. Obchodný reťazec pracuje v rámci analýzy s historickými, ale aj geolokačnými dátami.

Súvisiace články:
Amazon plánuje doručovať zásielky prostredníctvom dronov
Amazon pripravuje Appstream, svoje cloudové hranie

Zdroj: techcrunch.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá