Image
22.1.2015 0 Comments

Amazon bude produkovať vlastné filmy

amazon.jpg Americká spoločnosť Amazon začne produkovať vlastné filmy, ktoré bude následne premietať v kinách a o štyri až osem dní po ich debute ich sprístupní na svojej službe Amazon Prime.

Cieľom Amazonu je znížiť oneskorenie, ktorá je medzi uvedením filmov v kinách a ich sprístupnením na streamovacích službách - to v priemere trvá 39 až 52 týždňov. Amazon chce podľa svojich slov produkovať dvanásť filmov ročne.

Nový model Amazonu má nielen konkurovať zabehnutému zábavnému priemyslu, ktorého spotrebitelia sú zvyknutí na dlhé oneskorenia medzi premietaním filmov v kinách a ich sprístupnením na iných médiách, ale aj jeho konkurentom na poli streamovania videí. Najväčším konkurentom Amazonu, ktorý už tiež vytvára svoj originálny obsah, je Netflix.

V e-maile zaslanom novinám New York Times viceprezident Amazonu Roy Rice opísal pripravované filmy Amazonu ako nezávislé snímky s rozpočtom medzi piatimi a dvadsiatimi piatimi miliónmi dolárov. Oznámenie Amazonu prichádza len krátko po tom, čo táto americká spoločnosť dostala Zlatý glóbus za seriál Transparent. Nedávno s Amazonom uzavrel zmluvu známy režisér Woody Allen, ktorý má v pláne natočiť svoj vôbec prvý televízny seriál.

Podľa tlačového vyhlásenia Amazonu firma Amazon Studios v tomto roku vydá minimálne štyri seriály: Bosch, Hand of God, Red Oaks a Wishenpoof! spolu s druhou sériou Transparent.

Informácie o tom, že Amazon plánuje začať vydávať svoje vlastné filmy, sa objavili už pred nejakým časom. S vlastnou produkciou filmov a seriálov okrem Netflixu nedávno prišla aj služba Dish, ktorá spustila vlastnú SlingTV.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá