Image
22.1.2015 0 Comments

Amazon bude produkovať vlastné filmy

amazon.jpg Americká spoločnosť Amazon začne produkovať vlastné filmy, ktoré bude následne premietať v kinách a o štyri až osem dní po ich debute ich sprístupní na svojej službe Amazon Prime.

Cieľom Amazonu je znížiť oneskorenie, ktorá je medzi uvedením filmov v kinách a ich sprístupnením na streamovacích službách - to v priemere trvá 39 až 52 týždňov. Amazon chce podľa svojich slov produkovať dvanásť filmov ročne.

Nový model Amazonu má nielen konkurovať zabehnutému zábavnému priemyslu, ktorého spotrebitelia sú zvyknutí na dlhé oneskorenia medzi premietaním filmov v kinách a ich sprístupnením na iných médiách, ale aj jeho konkurentom na poli streamovania videí. Najväčším konkurentom Amazonu, ktorý už tiež vytvára svoj originálny obsah, je Netflix.

V e-maile zaslanom novinám New York Times viceprezident Amazonu Roy Rice opísal pripravované filmy Amazonu ako nezávislé snímky s rozpočtom medzi piatimi a dvadsiatimi piatimi miliónmi dolárov. Oznámenie Amazonu prichádza len krátko po tom, čo táto americká spoločnosť dostala Zlatý glóbus za seriál Transparent. Nedávno s Amazonom uzavrel zmluvu známy režisér Woody Allen, ktorý má v pláne natočiť svoj vôbec prvý televízny seriál.

Podľa tlačového vyhlásenia Amazonu firma Amazon Studios v tomto roku vydá minimálne štyri seriály: Bosch, Hand of God, Red Oaks a Wishenpoof! spolu s druhou sériou Transparent.

Informácie o tom, že Amazon plánuje začať vydávať svoje vlastné filmy, sa objavili už pred nejakým časom. S vlastnou produkciou filmov a seriálov okrem Netflixu nedávno prišla aj služba Dish, ktorá spustila vlastnú SlingTV.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá