Image
22.1.2015 0 Comments

Amazon bude produkovať vlastné filmy

amazon.jpg Americká spoločnosť Amazon začne produkovať vlastné filmy, ktoré bude následne premietať v kinách a o štyri až osem dní po ich debute ich sprístupní na svojej službe Amazon Prime.

Cieľom Amazonu je znížiť oneskorenie, ktorá je medzi uvedením filmov v kinách a ich sprístupnením na streamovacích službách - to v priemere trvá 39 až 52 týždňov. Amazon chce podľa svojich slov produkovať dvanásť filmov ročne.

Nový model Amazonu má nielen konkurovať zabehnutému zábavnému priemyslu, ktorého spotrebitelia sú zvyknutí na dlhé oneskorenia medzi premietaním filmov v kinách a ich sprístupnením na iných médiách, ale aj jeho konkurentom na poli streamovania videí. Najväčším konkurentom Amazonu, ktorý už tiež vytvára svoj originálny obsah, je Netflix.

V e-maile zaslanom novinám New York Times viceprezident Amazonu Roy Rice opísal pripravované filmy Amazonu ako nezávislé snímky s rozpočtom medzi piatimi a dvadsiatimi piatimi miliónmi dolárov. Oznámenie Amazonu prichádza len krátko po tom, čo táto americká spoločnosť dostala Zlatý glóbus za seriál Transparent. Nedávno s Amazonom uzavrel zmluvu známy režisér Woody Allen, ktorý má v pláne natočiť svoj vôbec prvý televízny seriál.

Podľa tlačového vyhlásenia Amazonu firma Amazon Studios v tomto roku vydá minimálne štyri seriály: Bosch, Hand of God, Red Oaks a Wishenpoof! spolu s druhou sériou Transparent.

Informácie o tom, že Amazon plánuje začať vydávať svoje vlastné filmy, sa objavili už pred nejakým časom. S vlastnou produkciou filmov a seriálov okrem Netflixu nedávno prišla aj služba Dish, ktorá spustila vlastnú SlingTV.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 4

Vybudovanie Národného systému dopravných informácií stálo 14,2 milióna eur, jeho prevádzka vyjde ročne na 1,5 milióna eur

11.01.2017 00:05

Nový web z dielne ministerstva dopravy informuje o dopravných nehodách, aktuálnych zdržaniach na cestách či meškaniach vlakov, ale aj o počasí a údržbe na dopravných komunikáciách. Národný systém dopr ...

Biznis

Gartner: Trh PC, tabletov a mobilných telefónov do roku 2018 neporastie

09.01.2017 00:15

Celosvetové kombinované dodávky PC, tabletov, ultraprenosných notebookov a mobilných telefónov podľa analytikov spoločnosti Gartner v tomto roku neporastú. Ich celkový objem tak dosiahne v roku 2017 2 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá