Image
23.5.2016 2 Comments

Alza opúšťa Heureku a vyzýva na to aj ďalšie e-shopy

Mnoho používateľov internetu pred nákupom v e-shopoch využíva služby porovnávačov cien. Jeden z najväčších českých a slovenských porovnávačov Heureka však už nebude disponovať kompletnými dátami, pretože významný český e-shop Alza prerušuje spoluprácu s ním. Ako dôvod uvádza, že Heureka už nie je nezávislá, keďže už patrí konkurenčnej e-commerce skupine Rockway. Schvaľovanie transakcie protimonopolným úradom sa preťahovalo, no napokon v piatok 20. mája Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže povolil skupine Rockaway akvizíciu spoločnosti Heureka Shopping, ktorá prevádzkuje weby Heureka.cz a Heureka.sk.

Alza vysvetľuje dôvody svojho odchodu na novom webe http://www.bezheureky.cz/ a vyzýva na podobný krok aj iné e-shopy. A nie je jediná, kto má obavy o nezávislosť Heureky. O odchode od nej premýšľajú hlavne e-shopy, ktoré majú silnú značku medzi zákazníkmi.

 „Je nespochybniteľné, že cieľom skupiny Rockaway je maximalizácia zisku, a tým, že Heureka do tejto skupiny patrí, nemožno už veriť v jej nezávislosť. Keby sme nevystúpili z Heureky, podieľali by sme sa na konaní, ktoré má v konečnom dôsledku negatívny dosah na našich zákazníkov,“ tvrdí marketingový šéf Alzy Karel Kučera.

 „Pre Heureku to znamená, že odišiel najvýznamnejší hráč na trhu, čo bude mať zrejme vplyv na výnosy. Myslím, že Alza urobila tento krok v rámci konkurenčného boja s Mall.cz (pozn: tento e-shop takisto kúpila investičná skupina Rockway). Odchod z Heureky nebude mať vplyv na obchodnú úspešnosť Alzy, má totiž dostatočne silnú značku,“ komentuje Ondřej Klega z konzultačnej spoločnosti Acomware.

Posledná správa o hospodárskych výsledkoch Alzy hovorí o obrate 14,5 miliardy českých korún, čo je skoro o štvrtinu viac než v predchádzajúcom roku. Zisk sa pohyboval okolo pol miliardy.

Zdroj: lupa.cz

onas.heureka.cz

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

2 Comments

 1. haha reakcia na: Alza opúšťa Heureku a vyzýva na to aj ďalšie e-shopy
  23.5.2016 13:05
  nie ze by patrila k lacnejsim...
  Reagovať
  • RE: haha reakcia na: haha
   25.5.2016 09:05
   tak akoze dobrovolne posielat zoznam svojich produktov aj s cenovou politikou svojmu priamemu konkurentovi, to je celkom na hlavu :)
   Reagovať

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá