Image
23.5.2016 2 Comments

Alza opúšťa Heureku a vyzýva na to aj ďalšie e-shopy

Mnoho používateľov internetu pred nákupom v e-shopoch využíva služby porovnávačov cien. Jeden z najväčších českých a slovenských porovnávačov Heureka však už nebude disponovať kompletnými dátami, pretože významný český e-shop Alza prerušuje spoluprácu s ním. Ako dôvod uvádza, že Heureka už nie je nezávislá, keďže už patrí konkurenčnej e-commerce skupine Rockway. Schvaľovanie transakcie protimonopolným úradom sa preťahovalo, no napokon v piatok 20. mája Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže povolil skupine Rockaway akvizíciu spoločnosti Heureka Shopping, ktorá prevádzkuje weby Heureka.cz a Heureka.sk.

Alza vysvetľuje dôvody svojho odchodu na novom webe http://www.bezheureky.cz/ a vyzýva na podobný krok aj iné e-shopy. A nie je jediná, kto má obavy o nezávislosť Heureky. O odchode od nej premýšľajú hlavne e-shopy, ktoré majú silnú značku medzi zákazníkmi.

 „Je nespochybniteľné, že cieľom skupiny Rockaway je maximalizácia zisku, a tým, že Heureka do tejto skupiny patrí, nemožno už veriť v jej nezávislosť. Keby sme nevystúpili z Heureky, podieľali by sme sa na konaní, ktoré má v konečnom dôsledku negatívny dosah na našich zákazníkov,“ tvrdí marketingový šéf Alzy Karel Kučera.

 „Pre Heureku to znamená, že odišiel najvýznamnejší hráč na trhu, čo bude mať zrejme vplyv na výnosy. Myslím, že Alza urobila tento krok v rámci konkurenčného boja s Mall.cz (pozn: tento e-shop takisto kúpila investičná skupina Rockway). Odchod z Heureky nebude mať vplyv na obchodnú úspešnosť Alzy, má totiž dostatočne silnú značku,“ komentuje Ondřej Klega z konzultačnej spoločnosti Acomware.

Posledná správa o hospodárskych výsledkoch Alzy hovorí o obrate 14,5 miliardy českých korún, čo je skoro o štvrtinu viac než v predchádzajúcom roku. Zisk sa pohyboval okolo pol miliardy.

Zdroj: lupa.cz

onas.heureka.cz

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

2 Comments

 1. haha reakcia na: Alza opúšťa Heureku a vyzýva na to aj ďalšie e-shopy
  23.5.2016 13:05
  nie ze by patrila k lacnejsim...
  Reagovať
  • RE: haha reakcia na: haha
   25.5.2016 09:05
   tak akoze dobrovolne posielat zoznam svojich produktov aj s cenovou politikou svojmu priamemu konkurentovi, to je celkom na hlavu :)
   Reagovať

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá