Image
23.5.2016 2 Comments

Alza opúšťa Heureku a vyzýva na to aj ďalšie e-shopy

Mnoho používateľov internetu pred nákupom v e-shopoch využíva služby porovnávačov cien. Jeden z najväčších českých a slovenských porovnávačov Heureka však už nebude disponovať kompletnými dátami, pretože významný český e-shop Alza prerušuje spoluprácu s ním. Ako dôvod uvádza, že Heureka už nie je nezávislá, keďže už patrí konkurenčnej e-commerce skupine Rockway. Schvaľovanie transakcie protimonopolným úradom sa preťahovalo, no napokon v piatok 20. mája Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže povolil skupine Rockaway akvizíciu spoločnosti Heureka Shopping, ktorá prevádzkuje weby Heureka.cz a Heureka.sk.

Alza vysvetľuje dôvody svojho odchodu na novom webe http://www.bezheureky.cz/ a vyzýva na podobný krok aj iné e-shopy. A nie je jediná, kto má obavy o nezávislosť Heureky. O odchode od nej premýšľajú hlavne e-shopy, ktoré majú silnú značku medzi zákazníkmi.

 „Je nespochybniteľné, že cieľom skupiny Rockaway je maximalizácia zisku, a tým, že Heureka do tejto skupiny patrí, nemožno už veriť v jej nezávislosť. Keby sme nevystúpili z Heureky, podieľali by sme sa na konaní, ktoré má v konečnom dôsledku negatívny dosah na našich zákazníkov,“ tvrdí marketingový šéf Alzy Karel Kučera.

 „Pre Heureku to znamená, že odišiel najvýznamnejší hráč na trhu, čo bude mať zrejme vplyv na výnosy. Myslím, že Alza urobila tento krok v rámci konkurenčného boja s Mall.cz (pozn: tento e-shop takisto kúpila investičná skupina Rockway). Odchod z Heureky nebude mať vplyv na obchodnú úspešnosť Alzy, má totiž dostatočne silnú značku,“ komentuje Ondřej Klega z konzultačnej spoločnosti Acomware.

Posledná správa o hospodárskych výsledkoch Alzy hovorí o obrate 14,5 miliardy českých korún, čo je skoro o štvrtinu viac než v predchádzajúcom roku. Zisk sa pohyboval okolo pol miliardy.

Zdroj: lupa.cz

onas.heureka.cz

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

2 Comments

 1. haha reakcia na: Alza opúšťa Heureku a vyzýva na to aj ďalšie e-shopy
  23.5.2016 13:05
  nie ze by patrila k lacnejsim...
  Reagovať
  • RE: haha reakcia na: haha
   25.5.2016 09:05
   tak akoze dobrovolne posielat zoznam svojich produktov aj s cenovou politikou svojmu priamemu konkurentovi, to je celkom na hlavu :)
   Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá