10.9.2014 0 Comments

Alza odštartovala nedzinárodnú expanziu

Internetový obchod Alza rozširuje svoje obchodné aktivity, nakoľko tovar zo svojho sortimentu aktuálne začína zasielať do 26 krajín Európy. Slúži mu k tomu nová doména www.alzashop.com.

„Expanzia do zahraničia je logickým krokom v rozvoji našej spoločnosti. Využijeme všetky naše silné stránky, ako napríklad výborne spracovaný e-shop, obrovskú ponuku okamžite dostupného tovaru či vyladené logistické procesy, ktoré nám zabezpečili dominantné postavenie na českom trhu," hovorí predseda spoločnosti Alza.cz Tomáš Havryluk.

V rámci prvej fázy expanzie neplánuje Alza otvárať v zahraničí nové obchodné miesta. Počíta však s budovaním ďalších logistických centier, ktoré umožnia optimalizovať logistické náklady spojené s pokrytím európskeho trhu.

Spoločnosť Alza.cz má na českom trhu dominantné postavenie a s veľkým náskokom vedie pred svojimi konkurentmi z oblasti e-shopov aj kamenných predajní. Svojim zákazníkom ponúka vyše 70.000 položiek od viac ako 1600 značiek z oblasti výpočtovej techniky, elektroniky, hračiek, módnych trendov, ale taktiež elektronického obsahu.

„Alza patrí medzi najúspešnejšie e-shopy aj v európskom meradle. Česká republika je totiž podľa štúdie agentúry GfK z pohľadu e-commerce najvyspelejším európskym trhom. Takmer 40 % predajov technických produktov je v ČR realizovaných cez internet," hovorí Havryluk a dodáva, že denná návštevnosť webových stránok Alta.cz presahuje 300.000 užívateľov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako by mohli byť Slováci bohatší? Alternatívou sú Indexové fondy

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá