10.9.2014 0 Comments

Alza odštartovala nedzinárodnú expanziu

Internetový obchod Alza rozširuje svoje obchodné aktivity, nakoľko tovar zo svojho sortimentu aktuálne začína zasielať do 26 krajín Európy. Slúži mu k tomu nová doména www.alzashop.com.

„Expanzia do zahraničia je logickým krokom v rozvoji našej spoločnosti. Využijeme všetky naše silné stránky, ako napríklad výborne spracovaný e-shop, obrovskú ponuku okamžite dostupného tovaru či vyladené logistické procesy, ktoré nám zabezpečili dominantné postavenie na českom trhu," hovorí predseda spoločnosti Alza.cz Tomáš Havryluk.

V rámci prvej fázy expanzie neplánuje Alza otvárať v zahraničí nové obchodné miesta. Počíta však s budovaním ďalších logistických centier, ktoré umožnia optimalizovať logistické náklady spojené s pokrytím európskeho trhu.

Spoločnosť Alza.cz má na českom trhu dominantné postavenie a s veľkým náskokom vedie pred svojimi konkurentmi z oblasti e-shopov aj kamenných predajní. Svojim zákazníkom ponúka vyše 70.000 položiek od viac ako 1600 značiek z oblasti výpočtovej techniky, elektroniky, hračiek, módnych trendov, ale taktiež elektronického obsahu.

„Alza patrí medzi najúspešnejšie e-shopy aj v európskom meradle. Česká republika je totiž podľa štúdie agentúry GfK z pohľadu e-commerce najvyspelejším európskym trhom. Takmer 40 % predajov technických produktov je v ČR realizovaných cez internet," hovorí Havryluk a dodáva, že denná návštevnosť webových stránok Alta.cz presahuje 300.000 užívateľov.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Seagate BackUp Plus Portable - první 2,5“ externí disk na světě s kapacitou 5 TB

25.10.2016 00:00

Seagate Technology, přední světový výrobce datových úložišť, uvede v listopadu na český a slovenský trh externí disk Backup Plus Portable, vůbec první 5TB přenosný disk na světě. Novinku zdobí elegant ...

Tlačové správy

Bezpilotná nákladná kozmická loď Cygnus dopravila k ISS 2300 kg nákladu

24.10.2016 15:37

Na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS) dorazil prvý náklad potravín a iného potrebného materiálu, ktorý tam po vyše dvojročnej prestávke dopravila vlastnou loďou i raketou súkromná americká spoločnosť ...

Tlačové správy

Ericsson zverejnil hospodárske výsledky za tretí štvrťrok 2016

24.10.2016 15:00

HLAVNÉ ÚDAJE ZA 3. ŠTVRŤROK •        Vykázané tržby a tržby upravené pre porovnateľné jednotky a zohľadňujúce zmeny výmenných kurzov medziročne poklesli o 14 %, predovšetkým v dôsledku vývoja v segme ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá