Image
2.11.2015 0 Comments

Altwork Station: Kombinácia stola a stoličky na maximálne pohodlie pri práci s počítačom

Iste súhlasíte s tým, že pracovať celý deň pri počítači sediac na stoličke je zaťažujúce. Niektorí ľudia sú dokonca produktívnejší, ak pracujú v pohodlí svojej postele. A práve tento problém chce vyriešiť spoločnosť Altwork, ktorá predstavila stoličku Altwork Station. Tá umožní pri práci striedať polohy - môžete teda pracovať postojačky, posediačky a dokonca aj poležiačky.

V režime na sedenie je to vlastne kombinácia stola a stoličky, ktorá poskytne podporu v krčnej a bedrovej oblasti. Uhol sklonu zadnej opierky a podnožky sú nastaviteľné pomocou ovládacieho panela na ľavej strane stola. Nastaviť možno aj polohu a uhol sklonu stola, takže sa na počítač môžete pozerať z ľubovoľnej výšky a vzdialenosti.

Altwork_Station.gif

Tlačidlom na ovládacom paneli možno prejsť do režimu po stojačky, keď sa poloha stola zvýši. Môžete ho aj nakloniť a používať ako hocijaký iný stôl.

Pre skutočných labužníkov je však určený režim Focus, keď po stlačení príslušného tlačidla sa stolička začne zakláňať a súčasne sa zvyšuje pozícia podnožky. Stôl automaticky nasleduje ich polohu a zostáva naklonený šikmo k používateľovi.

altwork_station_focus.jpg

Na prvýkrát je trochu nepríjemné, keď sa s vami stolička začne hýbať a zakláňať, ale napokon je táto poloha mimoriadne pohodlná a zistíte aj to, prečo sa nazýva Focus. Vaše oči sú totiž v takom uhle, že sú chránené od všetkých rušivých vplyvov a vy sa môžete plne sústrediť na prácu.

altwork_station_2.jpg

Pri naklopení stola sú klávesnica a myš pridŕžané prekvapivo silnými magnetmi, dokonca môžete na stôl namontovať dva samostatné monitory. K pohodliu používateľa prispieva aj to, že v akomkoľvek režime môže nastaviť polohu chrbta a nôh tak, ako mu to najviac vyhovuje, a tieto nastavenia si uložiť v ovládacom paneli. Celou súpravou je ľahké pohybovať vďaka kolieskam, ktoré sa dajú aretovať.


Altwork Station si možno teraz predobjednať na webe spoločnosti za 3900 dolárov. Keď sa v polovici budúceho roka dostane na trh, maloobchodná cena bude 5900 dolárov. Je to dosť veľa, no na rozdiel od iných ergonomických riešení má Altwork Station výhodu v tom, že sa dá dynamicky prepínať medzi rôznymi konfiguráciami.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá