Image
2.11.2015 0 Comments

Altwork Station: Kombinácia stola a stoličky na maximálne pohodlie pri práci s počítačom

Iste súhlasíte s tým, že pracovať celý deň pri počítači sediac na stoličke je zaťažujúce. Niektorí ľudia sú dokonca produktívnejší, ak pracujú v pohodlí svojej postele. A práve tento problém chce vyriešiť spoločnosť Altwork, ktorá predstavila stoličku Altwork Station. Tá umožní pri práci striedať polohy - môžete teda pracovať postojačky, posediačky a dokonca aj poležiačky.

V režime na sedenie je to vlastne kombinácia stola a stoličky, ktorá poskytne podporu v krčnej a bedrovej oblasti. Uhol sklonu zadnej opierky a podnožky sú nastaviteľné pomocou ovládacieho panela na ľavej strane stola. Nastaviť možno aj polohu a uhol sklonu stola, takže sa na počítač môžete pozerať z ľubovoľnej výšky a vzdialenosti.

Altwork_Station.gif

Tlačidlom na ovládacom paneli možno prejsť do režimu po stojačky, keď sa poloha stola zvýši. Môžete ho aj nakloniť a používať ako hocijaký iný stôl.

Pre skutočných labužníkov je však určený režim Focus, keď po stlačení príslušného tlačidla sa stolička začne zakláňať a súčasne sa zvyšuje pozícia podnožky. Stôl automaticky nasleduje ich polohu a zostáva naklonený šikmo k používateľovi.

altwork_station_focus.jpg

Na prvýkrát je trochu nepríjemné, keď sa s vami stolička začne hýbať a zakláňať, ale napokon je táto poloha mimoriadne pohodlná a zistíte aj to, prečo sa nazýva Focus. Vaše oči sú totiž v takom uhle, že sú chránené od všetkých rušivých vplyvov a vy sa môžete plne sústrediť na prácu.

altwork_station_2.jpg

Pri naklopení stola sú klávesnica a myš pridŕžané prekvapivo silnými magnetmi, dokonca môžete na stôl namontovať dva samostatné monitory. K pohodliu používateľa prispieva aj to, že v akomkoľvek režime môže nastaviť polohu chrbta a nôh tak, ako mu to najviac vyhovuje, a tieto nastavenia si uložiť v ovládacom paneli. Celou súpravou je ľahké pohybovať vďaka kolieskam, ktoré sa dajú aretovať.


Altwork Station si možno teraz predobjednať na webe spoločnosti za 3900 dolárov. Keď sa v polovici budúceho roka dostane na trh, maloobchodná cena bude 5900 dolárov. Je to dosť veľa, no na rozdiel od iných ergonomických riešení má Altwork Station výhodu v tom, že sa dá dynamicky prepínať medzi rôznymi konfiguráciami.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá